Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2543548 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 24, 2011, 07:46:10
Отговор #1020

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Зад блок 57 е, така известен като "Китайската стена"

Aхаха, оня вярно е много дълъг блок, сигурно има 10-12 входа. Благодаря ти, ще мина тия седмици да потърся собствениците. :)

А по тоя повод за Младост, е на тия долните снимки, червения баварец 3.0цс, седеше дълги години, пред един блок, до паркинга на Окръжна болница.
Колата тогава беше на една госпожа.
После тя като почина, някуде през 90-те мисля, сина и го държеше пак дълго време на паркинга на зимния дворец бавареца.
И оттогава изчезна някъде тази кола.
Беше бая нагнила, ама с угледно претапициран салон, и с отличен мотор.
А е все пак баварец ЦС купе. :)

Колата има отн интересна история, тя е от почти нова в БГ, и оригинално беше сребриста, със син плюш.
Караше я известният тогава в София- Хари бензинджията.
Той, както подксазва и името, работеше бензинджия, :)) на Петрола до Пирогов.

А след като продаде тоя баварец, Хари си купи една от редките 911-ки в частни ръце в БГ.
Една хубава СЦ тарга, бяла.
Която посл се появи на събиране на клуба на собственците на Порше, вече графитено бояфисана.

А на другите снимки, синята Джулиа съм я карал,  като я продаваха. Беше версия 1300 ти, с хоризонтален километраж.
Пак отличен мотор, и пак нагнила.
Преди 10 год седеше още в Дружба 2 до детската градина, после я продадоха.
Къде отиде, не знам, не се е появявяла поле по ретро мероприятия.

А пък това червеното Меркури Комет кабрио, и то от близо 10 год изчезна от свта. Някъде в Павлово живееше собственика му.
Снимката му е от 2002 год, от Спасов ден.

Този пък Ситоен Престиж от след лифта, дълги годи беше на един дядка, живеещ близо до БТА сградата на Цариградско шосе.
То там и седеше колата.
Макар че той я купи от горния Лозенец, от някакви бивши дипломати.
Около 2000-2001 година, там седеше пред едни блокове.
Та дядката сума  години го заграждах да ми я продаде, той не щеше . Щял да си я пази цял цивот, имал и други Ситоени и така. O:-)

Но, преди 2-3 години, тази кола се появи в един двор в Павлово, където е редакцията на Автокласика.
Интересно че издателя Маргарит, нямаше интерес към колата, даже не знаеше на кой е в блока. :-\
Седя и там тоя Престиж, бая време хвърлен в прахта, ама после изчезна. Беше турбо версия Престижа, с плюшен, а не коже н салон, и ръчни скорости.
Интересно къде ли отиде.
Дано най накрая след 10 год митарстване наоткрито, да е вече прибрана поне в гараж. :D

Ако някой от вас знае някоя от тия коли къде е сега, ще е интересно.

Къде ли е Престижа сега ? O:-)
Виж тази темичка - http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,548.0.html

Колата я взех от един параспурник от София, който беше и доразказал играта след дългогодиното стоене пред БТА. Колата е била собственост но дипломатическата ни мисия в Австрия, след което хората са си я докарали у нас. Още си и стоят рогчетата за знаменцата под броите :) След това я взема в свои ръце зетя на човека, който е ситроенаджия и има сервиз и в момента, повдига я от безпомощното и състояние и я кара известно време , носела е голям кеф на тези си собственици за определено време и като са видели, че оправията и по-нататък е сложна, трудоемка и свързана с мноооого пари я дават на това диване да и се зори близо година в критично състояние. След това я взех аз и съм я карал има-няма 6-700 км да я чуя и видя това.онова преди да я разкостя. На финала съм уж вече  ;)

Декември 24, 2011, 11:41:39
Отговор #1021

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
Вее, чудесно, радвам се че тази хубава кола най накрая е намерила дом дето заслужава.
Ами между другото, дядката мърляч беше я охлузил в задната лява врата.
Ама в Павлово като я гледах, нищо не и личеше там, добре беше оправена. :)

Декември 24, 2011, 13:47:26
Отговор #1022

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18165
  • Йордан Георгиев
Малко железа снимани от мен.Поздрави.

http://musclecars.snimka.bg/automobiles/izostaveni-i-zahv-rleni.191431
какви страхотии има в този албум :)
Силно ме впечатлиха Кобрата, Таунусът 12М купе, Рекордът комби и американската линейка, а най-жално ми е за Фулвиата берлина с яките жълти фарове :( Къде се намира тази Фулвиа и кога е снимана ... дали има шанс да е още там?
« Последна редакция: Декември 24, 2011, 13:57:35 от dan4oteto »

Декември 24, 2011, 14:56:24
Отговор #1023

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Малко железа снимани от мен.Поздрави.

http://musclecars.snimka.bg/automobiles/izostaveni-i-zahv-rleni.191431
какви страхотии има в този албум :)... дали има шанс да е още там?

Това са много стари снимки,аз съм ги гледал преди години,повечето от колите не са вече по тия места.
Специално за бежовия Таунус 12М с червения таван - той беше в Поморие,аз за последно го бях видял там преди около 4 години,това лято като минавах оттам го нямаше.
« Последна редакция: Декември 24, 2011, 15:09:49 от dido1903 »

Декември 24, 2011, 15:02:33
Отговор #1024

Неактивен Иво_csl

  • Публикации: 123
Малко железа снимани от мен.Поздрави.

http://musclecars.snimka.bg/automobiles/izostaveni-i-zahv-rleni.191431
какви страхотии има в този албум :)... дали има шанс да е още там?

Това са много стари снимки,аз съм ги гледал преди години,повечето от колите не са вече по тия места.
А с този мустанг какво е станало майче преди имаше тема в която се обсъждаше, какво стана с него ще се прави ли няма ли да се прави дане е станал само на лъжици и вилици вече  :-X

Декември 24, 2011, 15:26:24
Отговор #1025

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Цитат
А с този мустанг какво е станало майче преди имаше тема в която се обсъждаше, какво стана с него ще се прави ли няма ли да се прави дане е станал само на лъжици и вилици вече  :-X

Уффф,за този Мустанг трябва цял нов форум да се направи.
Жалко,няма какво друго да се каже.

Да спомена само нещо - много от нас са го виждали,аз самият съм се качвал и виждал други Мустанги, възстановени и в кондиция. Този го видях навремето - на тази му позиция от снимката,в една пряка на Цар Борис или нещо подобно.
Да ви кажа - като прокарах ръка по купето,настръхнах!!! Не знам защо,виждал съм и други класики в подобно състояние,но само при някои се е получавало това усещане - да ти настръхне косата по врата,а стомахът се свива на топка като да погледнеш от високо. Красиво усещане!

Тук сигурно ще се включи някой,който го беше виждал преместен на поредното му място.

Декември 24, 2011, 18:19:10
Отговор #1026

Неактивен M.Dimitrov1939

  • Публикации: 28
  • I don't need society
Малко железа снимани от мен.Поздрави.

http://musclecars.snimka.bg/automobiles/izostaveni-i-zahv-rleni.191431
какви страхотии има в този албум :)
Силно ме впечатлиха Кобрата, Таунусът 12М купе, Рекордът комби и американската линейка, а най-жално ми е за Фулвиата берлина с яките жълти фарове :( Къде се намира тази Фулвиа и кога е снимана ... дали има шанс да е още там?

Здравей колега,както казаха по назад снимките са стари,правени са преди 2,3 години.Синята AC Cobra е реплика,английска с десен волан явно внос,стоеше близо до катедралата в гр.Варна в една уличка но изчезна.Таунусът 12М купе мой познат от Бургас ми изпрати нямам си и на представа къде е и какво става с него,Рекордът комби той стои близо до Пощата в една уличка в Варна още с старите черни номера на един малък паркинг оставен,изглеждащ в добро състояние,американската линейка не е линейка,а е била пригодена за катафалка Plymouth Fury 1976,77 модел с шестак беше който човекът бил свалил за ремонт,уж щеше да се прави но не знам дали стои още,а Ланчиата с жълтите фарове стоеше в Овча Купел 2 в София захвърлена,след това ми казаха че е изчезнала най-вероятно към Аладин...жалко наистина интересен модел е,снимана е през 2007,2008-ма год.Поздрави!

Декември 24, 2011, 18:25:37
Отговор #1027

Неактивен Котков

  • Публикации: 660
Кацнала му е на вълшебното килимче  :)) :)) :)),от тази кола буквално не ставаше нищо.По-изгнил италиански автомобил не бях виждал...
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Декември 25, 2011, 01:07:10
Отговор #1028

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18165
  • Йордан Георгиев
По-изгнил италиански автомобил не бях виждал...

Така ли? Я виж тази Giulia ... бях я показвал в началото на лятото тук. До преди няколко години (3-4) си стоеше в една махала на Търново зад Царевец. М/у другото коженият й салон е безупречен, като на музеен екземпляр  :o :o :o






p.s. някой има ли снимки и инфо за някой от Пирин-Фиатите 124, които за кратко са се сглобявали в Ловеч?
Fiat 124 берлина (1967 – 1971) 274 броя
Fiat 124 комби (1967 – 1970) 35 броя
« Последна редакция: Декември 25, 2011, 01:43:20 от dan4oteto »

Декември 25, 2011, 01:55:30
Отговор #1029

Неактивен Котков

  • Публикации: 660
в София имаше един 124 срещу "Сити центъра" мол-а до х-л Хемус,взе го Манджуков и ще го прави :) Всъщност бяха два  един и същи цвят,единият беше кукла ама изчезна някъде,на скоро гледах снимки на някакъв бежов 124 с квадратните стопове като на Лада 1500,но нямам идея дали е ловешка сглобка.Тази Алфа е просто неспасяема,както онази Фулвия,на нея пода и беше на земята и там където праговете са заварени за предните ботуши просто нямаше здраво и всичко лежеше на калта...Нещо на тези италианки са им много слаби ламарините. :-X
« Последна редакция: Декември 25, 2011, 01:58:42 от Котков »
They call me Polski Fiat 125p 1975r