Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2529657 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 25, 2012, 15:13:59
Отговор #1150

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Няколко думи от мен за Кадилака. Модела е от преди 1975 г, тъй като е с кръглите фарове.
Интересно как е стигнал чак до Ямбол при положение че мотора бе свален в София. Мисля че двигателя на тази кола беше свален за Олдсмобил Торонадото от 1969-та което сега е на бате Рафи. И двете коли бях по едно време собственост на Капитолия. Олдсмобила беше запазел и горя в резултат на което вероятно неговия мотор се е скапал. Взели са от Елдорадото мотора тъй като и то е с предно предаване.
От всичкоказано по горе съм сигурен само за годината на производство. Нататък всичко друго е предположение.
Поздрави

Януари 25, 2012, 15:39:10
Отговор #1151

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Няколко думи от мен за Кадилака. Модела е от преди 1975 г, тъй като е с кръглите фарове.
Интересно как е стигнал чак до Ямбол при положение че мотора бе свален в София. Мисля че двигателя на тази кола беше свален за Олдсмобил Торонадото от 1969-та което сега е на бате Рафи. И двете коли бях по едно време собственост на Капитолия. Олдсмобила беше запазел и горя в резултат на което вероятно неговия мотор се е скапал. Взели са от Елдорадото мотора тъй като и то е с предно предаване.
От всичкоказано по горе съм сигурен само за годината на производство. Нататък всичко друго е предположение.
Поздрави
Оо Пешо, малко бъркаш в смяната на моторите, хахах. :D
Значи, това Кади лично го видях в нощта когато дойде в Капитолия, докараха го на ремарке от Германия, през 2002 или 2003 една зима беше.
Сали ме покани да го видя.
Още беше с ориг тъмносиня боя, и оригиналната тапицерия.
Сали естествено, веднага се метна да го окепази и него, както Торото, на цветове на боя и салон. ;)
Дойде си Кадито с поставения си в него, мотор 8,2 литров, направо така от Германия, но мотора  беше зловещо преебан. Изтропали лагери, сцепен блок, или ебем какво му беше... O:-)

Но, Торонадото на Сали, дето е с 7.7 мотор, току що беше горяло, но мотора беше ОК. ;)
И от Торонадото дойде мотора в това Елдорадо, а не обратното.  ;D

И години наред, това кабрио го търкаляха из София.
Първо, Сали, после Мутафчиев, после други, именно с това Торо мотор.

А Рафи откъде е взел мотор да стяга Торото, дали Салех му е дал този бившия с изтропали лагери от Елдото 8, 2 блок, не знам.
 Това вее са загадки и предположения. ^-^

Това Елдо трябва да е макс 1974 правено, защото мисля още през 75-та, на Елдото отпадат отново капаците на задните гуми.
Поздрави от Красно село, на всички УС маниаци, хахаха. ))

Януари 25, 2012, 15:57:51
Отговор #1152

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Tornadoto в момента  е с собствения си мотор понеже колата е с предно едва ли би станал друг двигател на него от американка със задно. А и в Автокласиката има статия за него и се говори че всичко е оригинал като се навлиза в подробности кой двигател на кое купе се слага и с какъв салон. Иначе колегата е прав колата на Рафи е горяла, но е бил засегнат само салона на колата и покрива, двигателя си е бил ок. А този човек който срещнах с колата тогава да я кара му имам имената и тел каза, че колата е дошла от Германия и че била взета от там за 5000 Евро дали е така и аз не знам.

Януари 26, 2012, 11:22:19
Отговор #1153

Неактивен W140

  • Публикации: 178
    • Panoramio


Намира се в двора на къща, която ще се бута. В центъра на София. Снимката е от преди Бъдни вечер 2011-та.
Ъгълът на улица Георги Бенковски и цар Симеон.


Януари 26, 2012, 12:32:33
Отговор #1154

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
някаква идея за костенурката каква ще и е съдбата

Януари 26, 2012, 14:15:50
Отговор #1155

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
някаква идея за костенурката каква ще и е съдбата
Само дано не е като на сградата, която подпира  :(

Януари 26, 2012, 14:26:40
Отговор #1156

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Tornadoto в момента  е с собствения си мотор понеже колата е с предно едва ли би станал друг двигател на него от американка със задно. А и в Автокласиката има статия за него и се говори че всичко е оригинал като се навлиза в подробности кой двигател на кое купе се слага и с какъв салон. Иначе колегата е прав колата на Рафи е горяла, но е бил засегнат само салона на колата и покрива, двигателя си е бил ок. А този човек който срещнах с колата тогава да я кара му имам имената и тел каза, че колата е дошла от Германия и че била взета от там за 5000 Евро дали е така и аз не знам.


Само съпоставяне по кастинг номера на корубите на скоростите и блока, може да се приеме за достоверно, ако става въпрос при колите, кое къде е било оригинално.
При американките, може да се намери по разни по сериозни сайтове, отн. достоверно инфо от ГМ, коя талига, кога, къде, и с какви метчинг номера комбинации е излязла от конвейера.

А това кой какви уверения ти е давал за все едно какви коли, мотора дали е оригинален, или не е, и не знам си още какви басни, не ги приемай за чиста монета.  ;)
Иначе е възможно след някакви сложни комбинации, ориг Торо мотор, след няколкогодишно гостуване в кабриото, пак да се е върнал в неговия си кош при Торото, ама не ми се вяврва много. Кабриото си вървеше, освен това го продаваха за прекалено много пари, че да вземат да го разкостват, и да продадат обратно мотора на Рафи, и то за тънки суми.

Най вероятно, заедно с таблото и част от салона, Рафи си е намерил от Америка някакъв подобен биг блок, който да сложи в колата.
Но това както преди казах, са догадки, и според мен, без особено значение.

Конкретно за тия двете.
А именно, ГМ са слагали кръстосано всякакви мотори на всякакви шасита и платформи, вкл и големите им блоци.
Например 8,2 мотора, освен при Елдо с предно, е слаган и при Девили/Флитууди със задно.

А конкретно точно тези генерации 1967-1978 години, Торо и Елодорадо, са на една платформа с предно предаване, и с едни типове мотори осмаци, надлъжно сложени.
Малката разлика е, че докато топ мотора при Торо е бил само 7,7 литров, от престижни съображения, Кадилак по някое време, освен тоя 7,7 мотор, почват да слагат в гамата си, вкл и в Елдо, разпилената версия на тоя ГМ-ски биг блок, вече с 8,2 литраж.
Но тия мотори, интересното е да се отблежи, са слагани в това Елдо и в Торото на Рафи, надлъжно разположени.
За разлика от по-късните Елдо и Торо, екземпляр от които и аз имах, които са с напречно разположени осмаци.

та, на тази първа, и най-грамаданска серия Торо-Елдо, именно скоростните кутии, предназначени за предно предаване, НО с надлъжно разположени осмаци, са големия проблем.  :-\
Не за взаимозаменяеми с нищо друго, освен с такива баш от тая генерация кутии.
А мотори с малко труд, може да си слагаш вяскякви ГМ-ски на тях, стига да са Ве-образни.

По отношение на това Торото дали винаги е било с мотора му.
Ами, слушай баш за тия капитолски коли, па и не само за тях, батко ти Людмил, той най-много знае. 8))
Та, това Торо не беше с мотора му в него след пожара, бая време.
Близо 5-6 години седя с оголен кош, и така и го продаваха на Капитолия тогава, без мотор, исам с уговорка, за наличие някуде си на оригиналните скорости.
Които, ако ги намерели, щели да ги дадт с колата.
Мотора не се дискутираше, защото вече щастливо беше задвижил Кадито кабрио.

Та Торото, в тоя му вид с доста липси, и горяло, даваха го първоначално за 7-8 хиляди лева Капитолците.
По Аавтокоазиона, а и по други списания /както и по БГ мобилето/, му имаше в почти всеки брой, обяви със снимки за продаване, е в тоя му вид, с вирната предница и празен кош, хахах. O:-)
Който е чел тогава редовно обяви по автосписания, ще си го спомни.

Интересното е, че аз мойто Торонадо, което беше по-ново като модел, и за съжаление доста по малко на размери, и по скучно на форма, версия вече от 80-те, го бях купил подарък за жена ми, като изкара книжка, именно под давление на гледката на онова горялото. ;D
Понеже през 2002-2003, като имах разни бизнеси с Капитолия, често взимах жена ми с мен за компания, тя направо се влюби в онова горялото Торо, и перманентно ме врънкаше да го купя. :D
ама през 2-3 дена само ми пееше за него, и то в течение на 1 година поне.

На мен с това Торо /макар и злобно яко на форма/, както беше то без мотор, а и с яко горяло табло и ел инсталация, не ми се мяташе в приключения.
Освен това колата преди да гори, Салех я окепази, като ориг черна кожа, смени с някъв гнусен скай, а и ориг нелоша бяла боя, я пребоядиса с лилав металик.
Така че и автентичността и вече беше до голяма степен, поне в моите очи, маргинализирана.

То и тия двете коли, Елдото и Торото, дойдоха в Капитолия от Германия.
Но бяха с ориг табелки по тях, че са продадени някога нови, от ГМ-Швейцария.
Даже тия месингови табелки ГМ-СН на Торото, както и разни с името на СН дилършипа, дето бяха слагани по него, в коша на мотора, и отзад на багажника, са в мен.
Свалих си ги от него след пожара на колата, за спомен. :)
Въпреки, че щях да го взема от собственика Салех на цена, непостижима за бате ти Рафи, или който там го е купил избангйосано. :))

Но на жените не трябва винаги да се отказва, хахах, ;D и една прекрасна лятна вечер, изненадах яко моята с ей това Торо Трофео версия, след тайното му купуване от нея.
Това нашето Торо беше модел 1987, специална серия Трофео, със сложна фабрична аудио система и салон от кожа на водни бизони- Бъфало ледър, хахах.
Та, мойта си го кара щастливо това Персонал луксъри купенце около година, преди да го продам /защото имаше големи акциз и мито неплатени/, и да и взема един друг Олдс, Кътлас калайс купе.
Ей я тука вече бившата ми жена, :D  с новоподарената и тогава кола.

Иначе, аз ако се разровя да намеря стари Автокоазиони, дето по принцип и тях си ги пазя в мазето, ще му сканирам някоя стара обява на Торото, да го видите като е горяло, каква жалка картинка беше. :-\
 Така че наистина се радвам, че Рафи оправи тази кола.
« Последна редакция: Януари 31, 2012, 09:25:24 от Speeder »

Януари 26, 2012, 16:05:43
Отговор #1157

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Не разбрах само защо при толкова дебат около Caddy-то и Olds-а никой не качи снимки на горялата кола, на Кадито още докато е в Капитолия и от Спасовден 2005/2006-та та да се види и кой го кара тогава ;) ...хайде момчета качете снимките! Предполагам че имате и снимки на двигателя върху балатума на цветя в склада зад офиса :) ...така поне някой ще може да познае какъв е мотора.

Януари 26, 2012, 18:44:54
Отговор #1158

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Ми вуйче, качи ги снимките на тва Торо от журналите.. ,
 че много локуми взеха да се разтягат тук. А и интереса е налице също
spectemur acendo

Януари 26, 2012, 19:20:11
Отговор #1159

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Нека да няма сърдити, но прекалено много спецове се навъдихме, а истината винаги е някъде по средата. Най вероятно само Рафи може да каже какво и от къде е взето и как е дошло в БГ. Аз му свалям шапка, че е направил от нищо нещо, и не му е излязло без пари и нерви. Направил е колата да се движи и изглежда перфектно, това е най важното за мен. А батко ми Людмил ме отказа от посещаването на един друг сайт, и успя и тук да ми даде акЪл "Мерси".