Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2529328 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 26, 2012, 19:53:50
Отговор #1160

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Нека да няма сърдити, но прекалено много спецове се навъдихме, а истината винаги е някъде по средата. Най вероятно само Рафи може да каже какво и от къде е взето и как е дошло в БГ. Аз му свалям шапка, че е направил от нищо нещо, и не му е излязло без пари и нерви. Направил е колата да се движи и изглежда перфектно, това е най важното за мен. А батко ми Людмил ме отказа от посещаването на един друг сайт, и успя и тук да ми даде акЪл "Мерси".

Принципно бат' ни Людмил, именно сайтовете - Него посещават, а не той тях! ;)
С неговите познания в областта на автомобилостроенето, малцина могат да му стъпят и на малкия му пръст! Само вода могат да му носят!
 А тоя г-н Рафи е направил Торо-то като сълза! Наистина! Преди време, обявата за Торонадото му, кръжеше из автосайтовете в Бг и то вече изцяло реставрирано! Евала му - без резерви!
Ама му искаше некаква непосилна сума, на която дори и на самия Джей Лено ще му се види прескъп!
А относно - сърдитите и спецовете - Тук е единствения бг автофорум, в който се спазва (и то много добре) добрия тон, както и обноски! При наличието на тия благоприятни за нас потребителите, фактори - едва ли би имало сърдити и обидени! Като се касае, по процента на интелигентност у повечето пишещи тук! ;) 
« Последна редакция: Януари 26, 2012, 19:55:24 от MoparFreak »
spectemur acendo

Януари 26, 2012, 22:42:54
Отговор #1161

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124


Намира се в двора на къща, която ще се бута. В центъра на София. Снимката е от преди Бъдни вечер 2011-та.
Ъгълът на улица Георги Бенковски и цар Симеон.
въпреки че не е от най-старите тази изглежда като един доста рядък за БГ модел 1500 а може и да бъркам така под платнището не може да се види
дано не сподели съдбата на сградата
« Последна редакция: Януари 26, 2012, 22:44:38 от joromainata »

Януари 26, 2012, 22:49:42
Отговор #1162

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант


Намира се в двора на къща, която ще се бута. В центъра на София. Снимката е от преди Бъдни вечер 2011-та.
Ъгълът на улица Георги Бенковски и цар Симеон.


Някаква връзка със собственика има ли?
Щом къщата ще се бута още една икона на автомобилите ще отиде по дяволите, става ми мъчно много от такива факти и ми избива на агресия и цинизми като знам, че има такива изчадия ,които оставят невинни коли да догниват. Тежи ми на сърцето буквално,ако мога да я спазаря бих я взел само да не се претопи поне ще седи в цеха на закрито.
« Последна редакция: Януари 26, 2012, 22:53:07 от Kiril Terziev »

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Януари 27, 2012, 08:30:44
Отговор #1163

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Колега ти си от софия поразходи се до там поразпитай може да излезне нещо

Януари 27, 2012, 10:44:48
Отговор #1164

Неактивен W140

  • Публикации: 178
    • Panoramio


Намира се в двора на къща, която ще се бута. В центъра на София. Снимката е от преди Бъдни вечер 2011-та.
Ъгълът на улица Георги Бенковски и цар Симеон.


Някаква връзка със собственика има ли?
Щом къщата ще се бута още една икона на автомобилите ще отиде по дяволите, става ми мъчно много от такива факти и ми избива на агресия и цинизми като знам, че има такива изчадия ,които оставят невинни коли да догниват. Тежи ми на сърцето буквално,ако мога да я спазаря бих я взел само да не се претопи поне ще седи в цеха на закрито.

ами отиди на място, завърти се и ще се намери някой да ти отговори
за къщата разбрах, че ще се бута, защото снимах части от нея и се появи отнякъде някакъв мъж, след като му казахме защо я снимаме ни обясни, че я чака бутане. След като си тръгнахме я видях тая кола. Случайно надникнах зад оградата и го щракнах.
това е къщата

и бръмбара се намира зад нея
« Последна редакция: Януари 27, 2012, 10:46:20 от W140 »

Януари 27, 2012, 11:21:20
Отговор #1165

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Жалко за старата и красива сграда! Дано новата на нейно място е в същия стил, но ме съмнява ...

Януари 27, 2012, 11:42:21
Отговор #1166

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Жалко за старата и красива сграда! Дано новата на нейно място е в същия стил, но ме съмнява ...

Наистина красива сграда.
Аз също много, много се съмнявам да се получи нещо красиво на нейно място.
 :(

Януари 27, 2012, 11:44:39
Отговор #1167

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Жалко за старата и красива сграда! Дано новата на нейно място е в същия стил, но ме съмнява ...

Наистина красива сграда.
Аз също много, много се съмнявам да се получи нещо красиво на нейно място.
 :(
Ще заличат стара София :( Би трябвало да се реновират, който купи такива сгради

Януари 27, 2012, 20:11:29
Отговор #1168

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Нека да няма сърдити, но прекалено много спецове се навъдихме, а истината винаги е някъде по средата. Най вероятно само Рафи може да каже какво и от къде е взето и как е дошло в БГ. Аз му свалям шапка, че е направил от нищо нещо, и не му е излязло без пари и нерви. Направил е колата да се движи и изглежда перфектно, това е най важното за мен.


Рафи добре е направил колата, но той не е вносител на УС коли или части за тях, нито някакъв особен УС карс ценител или колекционер, че чак толкова да трябва да му обръщаме внимание.
Той лично, ми стана смешен, с напълно сериозната си обява за продаване на Олдса, за цена от 100 бона, или замяна за голям апартамент в центъра, хахах.
Толкова му е ентусиазма, иска да си купи накрая софийско жителство с тази кола.  :))
И тая обява я въртя месеци наред по Мобилето, някъде през 2010 година.

Опита се тогава да капитализира престижа на Торото, след показването му на Спасов ден.
Евтино търгашеско отношение, това бих казал, извън реставрацията.
Та какъв фен е той, на едно събиране на клуба на феновете и собствениците на УС карс не е дошъл.
Голям ценител, няма що.

А за другото, както и съм казвал, и пак повтарям, добрата теретична подготовка и голям практически опит в автобранша, най-вече, в авторетробранша,  ;) определено са необходими, да има смисъл, за всички нас четящите, човек да коментира това или онова.


По темата.
Вярно бе, бях забравил ,че след пожара, мотора на Торото мухлясваше най-отзад в задния двор на Капитолия, хвърлен в гората.
Точно някъде през Коледа 2002 година, като бях там да плащам и да си взимам моето смешно Поршенце, и бате Сали ми хвърляше най упорити оферти да взема тънкажно и току що горелия Олдс.
Той преди пожара му искаше много пари, към 25 бона, така че цената вече беше мноооого по-умерена, ама, с бонус наново една реставрация да се прави, хахах.
И вярно, че уточни, поне в началтото, допреди да му докарат Елдото, че мотора му е там, оня до сайванта, както казва колегата.
Беше де, :)) допреди да го набутат в коша на Кадито.

Проблема беше по-нататъка, както споменах, че нещо и скоростите изчезнаха.
Което и беше причината, по късно Салех да предлага, комплект с горялото Торо, и една черна Севиля с така нар Ролс задница, от 1981 модел.
Тя беше без мито, със счупени джамове и въобще разбангйосана, ама беше все пак с оригиналния си, макар и малък на обем осмак, и най вече, с ценната кутия за предно предаване, с за надлъжно разположен мотор.
Тая Севиля, поне допреди 2-3 години, понеже не се продаде заедно с Торото, седеше в един двор на Красно село, баш на бул Цар Борис 3-ти.
Интересно какво ли стана с нея.
Нашия Пешо Панов май я беше снимал тогава тая Севилка.
« Последна редакция: Януари 31, 2012, 09:29:10 от Speeder »

Януари 27, 2012, 20:25:15
Отговор #1169

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Не разбрах само защо при толкова дебат около Caddy-то и Olds-а никой не качи снимки на горялата кола, на Кадито още докато е в Капитолия и от Спасовден 2005/2006-та та да се види и кой го кара тогава ;) ...хайде момчета качете снимките! Предполагам че имате и снимки на двигателя върху балатума на цветя в склада зад офиса :) ...така поне някой ще може да познае какъв е мотора.
Хех, Ники, ами и аз това казвам.
То дебат реално няма.
Защото истината е една в основен план, и който е в час от нас, я знае. ;)
А те сервизно складовите къщички отзад, точно дето седеше балатума на цветя, хахах, ги поразбутаха и разрушиха, като отнеха обратно голяма част от площта на Капитолия, да правят тунела към тамошната спирка на метрото, през 2007-2008.
Ами как да е, който е видял балатуми и перденца, и прилежащи биг блокове, видял, който не е, не е и толкова важно това. :)

А специално вестниците и списанията ми с обяви, са ми бая в дъното на гаража забутани.
Ако за някой колега тръгна до ровя да сканирам по съществени неща, като например, ония списания за М-моделите на 5-та серия, и ако попадна случайно на Оказионите от 2003-2004, ще сканирам и обявите за Елдтото и Торото.
Но, колкото и да обичам да вкарвам максимална яснота в нещата, ей така, просто заради надеждността на инфото, касаещо нашето хубаво хоби, да почна да се ровя специално за тая глупост да опонираме на филипиките по отн на някои коли, надали ще стане
А всъщност вярно, че и на Елдото през 2004-2006 му пускаха много обяви тогава, ама вече не като беше при Капитолия, а при Мутафчиев.