Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2529367 пъти)

0 Потребители и 26 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 30, 2012, 20:52:59
Отговор #1180

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
На това АРО ми се струва, че е присаждан таван от ЖУК :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 30, 2012, 21:49:41
Отговор #1181

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ауууу, какво прекрасно Бертоне ! С какви седалки само.  Ц-ц.  Една от малкото 2-вратки, която искам да имам. Каква му е историята, някой знае ли ? С тези стари табели ? Оригинално ли е или е възстановявано ?

Браво колега за чудесните снимки. :)
Много жалко, че са допуснали този рядък Бонвил ССЕ, с това странно от ТрансАм ГТА кормило, така да загние.

А Фиатката, леле, колко е малък света. :D
Гледай ти майтап.  ;D

Това е 3-то Бертоне Х1/9, което имах.
Познах си го по цвета, железните джанти, сменяния волан с Аутобианки тапа, и по някои неща по боята, които ще уточня след малко.
Продадох го на един приятел през 1997, а през 1998-а той го препродаде на друг наш познат, един Аргир.

Който работеше в София, ама родителите са му от Пловдив.
И колата си я закара там.
Колата е на стари номера още, защото собственика му- Аргир, тогава малко след като го купи от моя човек, тръгна да се развежда.
А пълномощното беше на името на жена му.
Те отскоро вече са напълно разведени де, хахах, след 10 годишни имотни делби.
По случайност, се виждам понякога с по-малката сестра на бившата съпруга на Аргир.  :))

Тя ми казваше наскоро, преди няколко месеца, че сестра и още пази документите на това Бертоне.
Та ако някой случайно го купи в тоя вид, да свирка, може да направя контакт с екссъпругата, която има пълномощно за колата, както и другите документи.

Оригинално колата като я зех, беше по-брик металик.
Но, на места беше поизгоряла боята, та я карах до Пловдив да я боядисвам, при едни мои приятели майстори арменци.
Пръснаха ми я, малко не точно, защото не можаха да догодят брик цвета, ама по скоро стана, е в тоя рубинен бордо цвят.

Пръснах я същия цвят като цвета на 2-то ми Х1/9, дето имах преди това.
Снимки от което може да видите в темата с бившите ми италиански коли.
А и керемидата ми казаха, че трудно ще ми го догодят при наново правене на боя, при евентуални ремонти.

Може да се установи, дали още колата не е пребоядсана след мен, по това, че на предния капак, имаше участък с грубо изсъхнала боя, който не можах да го оправя, преди да продам колата.  ;)
А пък, нарочно задния капак, го оставих непребоядисан, в ориг брик отенък, да не махам надписите, а и да запазя поне един панел с ориг боя по колата.

Ако още задния капак има разлика от цялата боя, и предния капак е с тоя козметичен грапав дефект, не е пребоядисвана след мен колата. O:-)

При арменците я видя, като я правих, и по късния и собственик, Аргир.
И оттогава взе да ме врънка за купуване, и по-късно я взе от моя приятел, следв и собственик.
Излъга моя човек за парите де.
Трябваше да я плати тогава точно 4 милиона и половина италински лири, толкова се договориха.
А при продажбата, се ушушумига, и даде само 4 милиона лири, или около 4000 марки по тогавашния курс.

Не знам дали още тоя реално е собственик на колата.
Най-вероятно, защото нямаше документи да я продава, или е извадил фалшиви такива.
Но съдейки по номерата, още не е прехвърляна.
От иначе, от тези стари майстори арменци бях много доволен.
Не знам дали още работят в Пловдив.
Те ми бяха кърпили боядосвали предишните 2 броя  Бертонета.
Тази нямаше иначе никакви ръжди де, тя е мисля от пост 1982 година, вече не Фиат, а чистата Бертоне сглобка.
Познава се тази пост Фиат версия, по надписа Бертоне вдясно на таблото, и по разположения в триъгълнотото стъкълце на вратата, отвор за страничното огледало.

А колата я взех мисля през 1997, от един митничар, и той я беше регистрирал, на вече тези новите, за тогава, за след 1996 година бели номера.
А колега, ако не е тайна разбира се, къде точно в Пловдив седят Фиатката и този хубав Понтиак Бонвил? :)

А седалките за съжаление са претапицирани.
Аз го дадох с оригиналните винилови комбинация с плат, малко по-млечно бели на цвят седалки.
В безупречно състояние бяха.
Това сега, мяза на някаква пак изкуствена кожа, ама пак добре изглеждаш ушити де.

А Ладовите странични мигачи, хахах,  :))аз лично си ги поставих, че предните бяха счупени, а отзад имаше само черни тапи.
За съжаление, задните не успях да ги вържа да работят, докато беше при мен колата.

Е долу на тия снимки, на най-долните се вижда 2-то ми Бертоне, дето имах преди това Пловдивското. То беше по ярко рубинено бордо. :)
Опитах се това Бертоне Брик металика, да го догодя такова рубинено като по-старото, ама както се вижда на снимките от колегата, стана по тъмно.
Макар че съдейки по снимките, ми се вижда отн скорошно пребоядисвано.

« Последна редакция: Януари 30, 2012, 22:12:07 от USfan »

Януари 30, 2012, 22:18:23
Отговор #1182

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
На това АРО ми се струва, че е присаждан таван от ЖУК :)
оригинално са с брезент, а този таван е чист Жук ;)
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Януари 31, 2012, 08:45:17
Отговор #1183

Активен peter67

  • Публикации: 762
Фиатчето изглежда найстина много запазено. Близо до него бащата на мой близък приятел има цех, така че лесно минахме охраната и започнаха снимките, за него знам само че не е мърдало.
Колкото до колата от 1101 това е Ford Customlineq....хич не му е лесно, Понтиака и Форда стоят пред един паркинг в кв. Тракия. Един от малкото Customline-и в България, ако не и единствения, така че снимането нямаше край... ;D ;D
Задния прозорец не иска коментар, колкото до двата бел еъри, сигурно са ви до болка познати...

Януари 31, 2012, 09:14:42
Отговор #1184

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Това Аро ако не се лъжа ми е познато още от детството ми в Пловдив беше собственост на един военен авиоинженер.По кьсно стоя доста години пред един блок до Захарна фабрика и от там нататьк съдбата му ми се губи.Тавана действително е от Жук собственика сам си го направи и в онези години изглеждаше страхотно.

Януари 31, 2012, 10:18:06
Отговор #1185

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Пловдивският Customline трябва да е на Боби Моравенов, поне до преди няколко години беше негов.

Януари 31, 2012, 11:56:17
Отговор #1186

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Фиатчето изглежда найстина много запазено. Близо до него бащата на мой близък приятел има цех, така че лесно минахме охраната и започнаха снимките, за него знам само че не е мърдало.
Ами ако пак ходиш натам, може да си направиш един интерес експеримент.
Момчето на което продадох колата, я изджаска леко странично, с изпускане на един завой, в едни бордюри, само с колелата , от дясната страна.
По каросерията отгоре видимо нямаше нищо като проблем, но отдолу се покриви бая, и се обърка геометрията на колелата, и колата полсе като я карах пак, правеше чертири следи на пътя, вървеше малко на чомпек. :))

Това предполагам са го оправили, но което е по-гадното, минимално се доближиха, повече от необходимото, горните ръбове, на предното стъкло, рамката на таргата отзад.
А това оправяне, вече изискаваше разпуване на каросерията.
Така че, ако отидеш по колата, и малко по силно дръпнеш тарга покрива, от задния му десен ръб, това, от пасажерската страна, куката отзад ще хлопче, или направо ще се отвори таргата отзад.
Може и да са оправили този проблем по-късно де, те куките за захващане на таргите, имат регулируемост в някаква степен.

Януари 31, 2012, 18:41:29
Отговор #1187

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Много яки снимки :)
Искам да те питам за втория БелЕър IMG4053  даде се намира???
Първия съм го виждал на подбалканския път но за втория за първи път чувам и виждал  O:-) O:-) O:-)
Форда Къстъм... също го знам единствено на знаех квартала в който се намира колата ;)
Classic Cars

Януари 31, 2012, 20:27:18
Отговор #1188

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Докато сме на тема Бертоне...

Намира се на паркинга на цирковата площадка във Варна ... Някой има ли инфо ?


Януари 31, 2012, 20:47:50
Отговор #1189

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Малко яснота по някои коли и от мен.
Форда Къстъмлайн от 1956 г не е на Боби. Този на Боби, който всъщност дойде от Варна е в един тарикат от Пазарджик, който има пункт за скрап. Поне той така твърдеше като говорих с него миналата година. Той спомена че иска да купува и този Къстъм лайн от снимките уж за да ги възстановява.
Черната Севиля с Ролсовата задница, за която Люси пише, в момента е в един двор в Княжево. Имах и и снимки но ги затрих някъде.
Що се отнася до Валианта 100 в Асеновград май го чака смърт, тъй като е в пункт са скрап. Не се намери кой да го купи за около 1000 лева преди година, две и собственика го продаде на пункта. Собственика на пункта мисли че колата е много ценна и не я продава. Малко по малко обаче колата се троши с боклуците около нея. Жалко защото е с оригинален мотор шестак със автоматични скорости и е много комплектна и оригинална като цяло. Беше нагнила само в задната част.
Ето и снимки