Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2554041 пъти)

0 Потребители и 21 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 03, 2012, 23:15:52
Отговор #1350

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Фиата го знам аз.
Гледах го преди доста време с цел покупка, но ми се видя прекалено трагичен.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 03, 2012, 23:55:33
Отговор #1351

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
фиатчето е супер и колко да е трагично зависи от изходната оферта и дали си заслужава труда или по добре да си вземеш по запазено

Март 04, 2012, 01:25:17
Отговор #1352

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Да определено и 2 те находки си ги бива. Реното кърти тотално. Бях чул преди вреем за едно момче дето го е нарязало неговото купе от 17 ка понеже не намирал части за него а и нямал финансовата възможност да го стегне. Но 2 ро в БГ  :o
и на мен много ми е интересно реното 17,никога не съм виждал такова на живо,но  много ми харесва формата,много е яко,ще мие интересно ако някои има инфо за такава кола,гледам по саитовете че неса  много евтини

Март 04, 2012, 20:00:44
Отговор #1353

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
стари мои открития в района на киустендил  :D

Март 04, 2012, 20:15:19
Отговор #1354

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Такъв бордо SLC (C107) в същото състояние имаше в Свищов до като бях студент там в периода 2001-05.
Стоеше точно зад хотел Дунав на центъра в някакво затворено локално паркингче
Я гледай ти.  :)
Бордо металик 350 слц, е сега това бившето жълто синйо КАТ-аджийско от 80-те,
дето беше жълто със син надпис Народна Милиция по него.
Още през 1991 някъв гъз го купи от УБО, и го пребоядиса бордо цвят, и не го продаваше до чак 2005 или 2006.
Когато го взе един мой далечен познат от Пловдив. Още седи в Пловдивчанина моя познат де.
Може през 2000-2005 Софиянеца собственик бившия, оня гъза /така му викам щото беше много неконктактен, хахах/,
да е имал някъв бизнес по Дунава, той и в София въртеше едно гъзарско кафе, и да е взимал с него колата в Свищов.
А може и 2 броя СЛЦ бордо да има в БГ...  :-\

Март 04, 2012, 20:31:37
Отговор #1355

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
стари мои открития в района на киустендил  :D

Колко стари?  Големия Опел ми допада, как мога да го издиря?

Март 04, 2012, 20:32:16
Отговор #1356

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
На това се натъкнах в Монтана
Брей а седи ли още този в Монтана там?

Март 04, 2012, 20:43:59
Отговор #1357

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
тази находка се намира на улица ''Софроний Врачански", София
в двор на къща, в която се живее
Леле... Гласувам с 2 ръце, че това е най-страховитата снимка в този раздел!
Тъжна картинка, а каква ли е историята се чудя?

Е мен питай за историята, много съм видял, много съм преживял, много знам, и то от извора, хахах...  O:-)
Колата е на един чичо Мони, който я има от над 25 години вече.
Той е интересен тип, вече е обаче много изкуфял.  :)
И е изкуфял от дълго време.  :-\
Модела е 350 СЛ, а не СЛЦ.
Роадстер е, просто е с твърдия покрив сега.

Като почти нова тая кола, я купува нашата оперна прима Гена Димитрова, още в края на 70-те.
И оригинално тогава беше тъмнозелен металик на цвят, със бял винил салон.
Познавам го добре собственика, тоя Мони.  :))
През 70-те е бил нашенски разузнавач на Запад.
Крал е разни търговски и промишлени тайни, за благото на родината и социализма.  :))

Като съм му ходил на гости, да си говорим за нещата от живота, и да се пазарим за СЛ-а, ми е показвал яко и снимки от като е бил по млад.  :)
На тях той с разни убийствени мацки, все едно двойнички оттогава на Абба или дует Бакара.
И той на снимките, с мацките на брега на разни езера в Швейцария, или по парижки барове.  ;D
Абе як гъзар за тогава....
Той през 80-те имаше и единствения в София 6 цил байк Хонда СБХ.

Обачем, от над 20 години колата е с преебан мотор, щотот някой по соц време му сипа захар в резервоара.
И от това време, вече над 20 години, все си седи почти цялото време в тоя двор.
 Стъкла има счупени, котките му на Мони спят вътре и пикаят, а дворните му 6-7 броя кучета спят върху колата на капака и покрива,
и пикаят отгоре, хахах.
Тъжна работа, и колата е освен това невъобразимо нагнила отвсякъде, и най-вече в по невидимите на прима виста места.

Иначе, интересно е, че в края на 70-те, и началото на 80-те, в София имаше поне 4 броя Бенц 107-ци. :D
А именно- 2 броя СЛ роадстери, и 2 броя СЛЦ купета.

На дядо ми 450-тката купе СЛЦ беше с най-големия мотор, най-хубавата на състояние,
и с най много екстри поръчана, и единствената купувана нова.
С осмак мотор, ама 350, беше и катаджйското СЛЦ жълтото, дето сега е бордо боядисано.
Пак с такъв малък осмак беше, както писах, и тук дискутируемия сега бял СЛ.
А пък състезателя ни от близкото минало по мотокрос Димитър Рангелов, получи мисля тогава един ползван СЛ,
подарък от БСФС, по случай първата си европейска титла по мотокрос през 1979.
Неговия беше сребрист, и много хубав на състояние, ама самос  6 цил 280 мотор.

Та такива работи, с класическите Гран Рутиери на Бенц по БГ шосетата тогава.
Иначе тоя белия на Мони, надали някой някога ще го въстанови.
Тоя луд вече маниак, винаги му е искал пари като за 2 броя такива, и то хубаво състояние СЛ 107-ци.
« Последна редакция: Март 04, 2012, 21:01:36 от USfan »

Март 04, 2012, 21:04:06
Отговор #1358

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Що за дръвник е тоя?? Има инересни машини ,а не иска да ги сподели ?? И аз съм попадал на такива ,един ненормалник искаше да ни гърми с въздушна пушка  :)) а преди около 10 тина години когато разглеждах един стар военен джип Газ ,ме уцелиха с камък от терасата ... Рисковете на хобито  :D
Хаха, мен ме замервала бабка с една нейна саксия, щото зяпах Реното 8 на мъжа и в един двор,
и и се изрепчих тя нещо като ми направи забележка... ))

Март 04, 2012, 21:46:33
Отговор #1359

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Такъв бордо SLC (C107) в същото състояние имаше в Свищов до като бях студент там в периода 2001-05.
Стоеше точно зад хотел Дунав на центъра в някакво затворено локално паркингче
Я гледай ти.  :)
Бордо металик 350 слц, е сега това бившето жълто синйо КАТ-аджийско от 80-те,
дето беше жълто със син надпис Народна Милиция по него.
Още през 1991 някъв гъз го купи от УБО, и го пребоядиса бордо цвят, и не го продаваше до чак 2005 или 2006.
Когато го взе един мой далечен познат от Пловдив. Още седи в Пловдивчанина моя познат де.
Може през 2000-2005 Софиянеца собственик бившия, оня гъза /така му викам щото беше много неконктактен, хахах/,
да е имал някъв бизнес по Дунава, той и в София въртеше едно гъзарско кафе, и да е взимал с него колата в Свищов.
А може и 2 броя СЛЦ бордо да има в БГ...  :-\
Не знам ... че и път нямам на там сега, а имам много мой човек, който има няколко специализирани магазина на Хускварна там в Свищов ... познава се с всички в града и бих го разпитал, а и хем да се видя с него. Смътно си спомням, че се мяркаше и едно W123 купе, което сега не мога да се сетя дали собственика му имаше нещо общо с въпросния C107 ...