Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553852 пъти)

0 Потребители и 23 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2012, 18:55:17
Отговор #1410

Неактивен dragomir_68

  • Публикации: 132
Мантата е твоя? :) Дано след реставрацията да запазиш този цвят, отива й!
А бусчето Фиат по-горе е доста сладко и рядко. Аз лично се сещам за следващия модел, който дори се правеше и в заводите на Застава, а този е доста рядък и си признавам, че не го бях виждал дори на картинка до сега ... дано се намери някой, който да му се занимава с него!!!
Да Фиата е страхотен.
Аз имам сериозен интерес към него.  :)
Ами колега, ако можеш, вземи им телефона, и ги питай за цената.
И по възможност им подскажи да е по-народна, ако не искат въобще да го режат.  :))
Като гледам на снимките много е прибрал колелата отзад, предполагам няма мотор.
Евентуално ако не те затрудня, питай ги за мотора дали има с колата.
Както и дали като са морга, имат талона, или уверение за собственост от старите собственици, което да е евентуално с колата дадено при тях.
Колега, на снимките се вижда че има двигател. Ще питам за цената.
ГАЗ 69

Март 16, 2012, 15:56:41
Отговор #1411

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Аха, вярно че се вижда.
Ами може да е вдиган нещо на крик, и после да не е каран/бутам, и затова да му седи така събрано независимото окачване отзад.
Мерси колега, и пак да те помоля, евентуално ги питай освен за цената, и за талона, или там други документи дали имат с него.

Март 16, 2012, 18:31:14
Отговор #1412

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71

Вярно голям цирк.  :D
То и на моята бивша табакера двувратка в114, дето беше с ориг 2,5 инжекция мотор- 250це модел, още отдавна във Варна и бяха сложили 200 дизел, и с нея се разхожда сега по съборите...
Ама чак на конска глава купе да сложиш дизел?  :-\
Лелеле... 
Яко.  O:-)
[/quote]

Здравей,
сега, днес ми се обади да ме пита пак, дали имам още интерес, след като намалил цената.
Сега, относно твоите обяснения от към година на производство и двигателя.
Така, от Блакна стар, ми пратиха оригиналната датен карта на колата, изпратен директно от Германия.
Тази карта е едно талонче, на което има всички данни, двг, скорости, диференциал, лихтмашинето, боя и т.н. като ноемра и кодове.
Също така, прикачили от Германия и снимка, как трябва да изглежда колата. Снимали някакъв друг, но в същите цветове, лайстни т.н.
Оказа се, след като говорих със собственика, преди да ми се разсърди днес, за това, че му казах 4пъти по-ниска цена от ноговата обявена, че той има други фарове и части, което ме води на мисълта, че колата освен двг има и друг ъпдейт.
Относно датата на производство, съм съгласен с теб, че може да е последна от вида, или да е произведена по рано, но там си е записан 220 се. Сгега, понеже от този модел, има варианти 2,8 но с 3,5 мотор, които са и яко скъпи, може да е записана 220, но пък да е 250, което няма как да се случи, след като в датен картата пише, че е 220се.
Съгласен съм, напълно с товите обяснения, просто разсъждавам, какво може да се е случило.
Относно колата, дали да я изкарваме на светло или ще се плаща, пък да ме оставя аз да се оправям с паркинга, съм го ял и взимам само нещо, което е спряно пред нотариуса и преди това съм го видял на улицата. :)
Но, сега тоя се разсърди,, ч ене му давам толков апари, колкото той ми иска.
Но да речем че отидем на 10, както ти си споменал, какво правим от тук нататък.
Колата е леж, 100%  е изгнила. За да се вкара в ред, съм сигурен, че ще отидат още 10, обаче, големия въпрос е мотора.
Както е тръгнало, да се слага ли друг, по нов дизел или да се търси оригиналния, който ще с енамери, в110 и в108 има много на по 1000-3000лв и може да се позлва от там.
Това в момента се опитвам да намеря разумно решение, за да оправдая инвестицията.
Защо да дам на някой 20, при условие, че в немското мобиле има 220 напълно комплектна за 7000евра с тюв.
Или, ако я взема за някакви пари, ако тръгна да я реставрирам и сложа някакъв дизел от 124, какво се случва с колата за напред.
Ако реша след време да я продам, 20+10реставрация+5двг и регистрации = да отида да си купя един SL 129-ка и да не се занимавам със щуротии, да оправям на някой финансовото състояние и да не плащам обучението на сина му в Англия.
За мен, реалната цена на тази кола, в това състояние, без да я гледам е не повече от 5-7 и то с голяма клизма, пак казвам, още търся решение, какъв  да е проекта и логическа обосновка.
Ако ми е само да имам 110-ка и да се возя с нея, да модела е много красив и аристократичен, за 35-40бона по-добре да си купя s-класа или R129, който ми е любимия.
А пък за тия пари, ще си купя 5 пури, и ще си ги сменям всеки ден.
Е***и, моята пура без петно ръжда или кръпка по нея, миналата година я продадох за 6Клв в абсолютно състояние с два комплекта гуми с джанти на по един сезон, с каско, с гражданска.
Просто расъждавам на глас, извинявам се, ама пак се обажда и ме ядоса то така се дават 20 биберона за скрап.
Хайде лека.
Ако някой иска, давам кординати на човека с лошото финансово състояние :) може някой друг да има късмет да се вози в 111-ка-тунинг :)
0888318110 Людмил

Март 16, 2012, 18:38:00
Отговор #1413

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Прикачвам снимките и датен картата на колата.
Така е изглеждала сегашната кола, преди повече от 40години, като е излязла от завода. :)
Ще се опитам да кача и снимки на сегашното състояние на автомобила от различни гледни точки на фотоапарата :)
« Последна редакция: Март 16, 2012, 18:45:26 от Liusi purata »
0888318110 Людмил

Март 16, 2012, 18:50:14
Отговор #1414

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
сегашно състояние...
Хубав уйкенд на всички с любимото хоби.
0888318110 Людмил

Март 16, 2012, 18:51:49
Отговор #1415

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Много яка е била като нова.
Истинска едра буржоазия лъха от нея.
Даже, едра аристокрация.  ;)
Буржоата тогава са карали Капитени и преко сили Дипломати Опели...  :D

Ха, абс си прав за цената.
Кажи му преко сили, че 7 бона в лева е щастлива цена, и толкова даваш.  ;)
Имаш-нямаш повече да дадеш, няма значение, толкова му даваш, да е доволен и той и бог и фиска...  :))
Аз има в мен едно такова религиозно предчуствие, и винаги оферирам крайно като цена, нечетни числа- 1,3,5,7,9 бона примерно, и както се случи.
И в много случаи тези мои разумно субективни късметлийски подбуди, в крайна сметка се уважават от продавачите. :P

 Да, при конските глави и седани номерацията е много объркана.
Например има 300 сел 3,5 седан, но по късните версии, след 1970-71, до въвеждането на в116,  стават 280 сел 4,5 за УСА само седани.
А пък спонетаия от теб осмак купе е с означение- 280 се 3,5.
Има и седани еС-ки 250 по означение, а с мотор 280.

А при табакерите като моята има 230-4 с 4 цил бензин мотор, а има и 230-6 с 6 цил мотор бензин. Има и 250 це като моя, а има и 250ц, а има и 250 ц с 2,8 мотор едновалка.
А има и 280це с 2,8 мотор двувалка.  O0
Въобще Мерцедес и тогава и сега, са обичали да озорват в мисленето и дилърите продавачи, и клиентите, и реставраторите след десетилетия...  ;D

Абе на мен отстрани не ми се вижда много гнил тоя, съдекки по вежди и лайстни.
Ама като помня моята табакера купе 1969 год модел, като дойде от СН, уж от 1-ви собственик 1/4 вековна, ама леле мамо отдолу- Фред Флинстоун.
А иначе си беше аптечка в другите аспекти.
Та и тоя може да е така, без обаче дори да е аптека в другите там, моторни примерно апекти.

Аз на твоя място, ще му набия един 300 мотор от пура или 124 180 коняв бензин, бам една газ, и пей сърце с песента на конете...

Март 16, 2012, 19:08:01
Отговор #1416

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Годен за реставрация  :D Ако решиш да купуваш ... поогледай да не се окаже склуптура от кит ... Като за толкова години няма как да не е поскапан,но....

Март 16, 2012, 19:40:54
Отговор #1417

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... но въпреки всичко Mercedes-ът изглежда много яко (като модел).

Март 17, 2012, 20:46:37
Отговор #1418

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
 :)Както казва колегата USfan дори и 7000лв са му много. Огледало от Волга, реле от Лада, салон съсипан, люк тече, задница свлечена, кит по веждите и отдолу е като Флинстоун. След като съм имал 11 Мерцедеса, мога да кажа, че този е класика,но за 20000лв трябва да бъде в много добро състояние, с оригинален мотор,салон, боя и тн. Мисля, че след два три месеца този продавач, ще "зрее". Дано не я даде на Надин. :'( 

Март 17, 2012, 23:32:10
Отговор #1419

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Малко преди битака на главната има някаква американка видя ми се като плимут неможах да я видя само я мернах в движение,а и беше покрита от тавана назад.Има 2 полски фиатчета около нея и един камион