Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553845 пъти)

0 Потребители и 24 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 03, 2012, 23:28:40
Отговор #2110

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Я за тия двете не съм и подозирал че ги има интересно къде се намират колега ?
А иначе историята с мотора ми я ясна в БГ винаги е така с по старите Американки, на комбито седи оригиналния защото е 6-так със сигурност както и да е :)
Classic Cars

Ноември 04, 2012, 00:29:03
Отговор #2111

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Един приятел днес ми се обади, че в един от пунктовете за скрап са хвърили Газ 24 Волга. По думите му колата била слънце. На 60 000 км с оригиналните гуми, лъскава и без ръжда. Питал скрападжията колко й иска, и му казали 1000 1200 лв, защото колата била два тона и толкова излизала на скрап  :D.  Ще го помоля да отиде да я снима, за да кача снимки, въпреки че усещам, че колата ще свърши на бирени кутийки.

Ако някой се интересува да ми драсне л.с. да го насоча къде е моргата.

Ноември 04, 2012, 00:43:21
Отговор #2112

Неактивен warfare

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте, този невероятен красавец VW T2 Panelvan (Bay Window)
се намира във Варна в близост до 2-ри корпус на Винса, мисля че е пред блок 23 (Ако в bgmaps във Варна зададете адрес ул.Евлоги Георгиев 23,ще излезе точното му местоположение)..Собственикът живее на втория етаж във входа с/у ,който е паркиран.Мисля че видях винетка от 2011.Ходих с един приятел да го търсим ,но още на входа ни посрещна една възрастна жена,което ни отказа. Каза че много са идвали да го искат , но собственика не го давал и това е. При тези думи се отказахме,защото и без това беше 3 следобед в Неделя. Имайте впредвид ,че е доста ръждясал.Определено е красива гледка на живо.Успех на бъдещите мераклии.Дано някой да го спаси!



Ноември 04, 2012, 00:44:14
Отговор #2113

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Няма начин да излиза толкова като скрап два тона желязо е около 600лв макс 700 ;)

П.П. Колкото до тоя тип коли в една от скрападжийниците в район Искър (София) през ден мачкат по няколко такива волги,москвичи и там подобни, малко преди гара искър се намира мястото даже веднъж видях там един Краислер Саратога доста приличен на външен вид  :'(
Classic Cars

Ноември 04, 2012, 01:21:18
Отговор #2114

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Мисля, че е 1300 кг. по книжка. Както и да е, ясно е, че скрападжията иска излъже някой балама.

Ноември 04, 2012, 09:45:40
Отговор #2115

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Бусчето го знам от преди 2 години ,когато търсех собственика на моя донор. Много е готино, но наистина бая ръждясало...

Ноември 04, 2012, 10:15:21
Отговор #2116

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Не помня дали съм ги пускал или не, ама ето ги пак:
Фордът не е с оrigинален мотор, но според хората пали и върви. Има и документи.
Синьото нещо в тревата е в доста лошо състояние, но пък си има оригинален мотор - 6цил. редовак. Имал и той документи. Не помня каква марка и модел беше обаче.  Някой ако има много голям интерес ще го свържа с хората :) В софийска област са колите.
Хм, синия Форд фул сайз комби е пурвата американска кола, която редовно и за по дълго време съм виждал всеки ден от живота ми като дете.  :)
От средата на 70-те, чак до края на 80-те, седеше паркирана на бул Васил Левски, срещу резиденцията на английския посланик.
Минавах оттам на път за училище, та заТОВА Я ПОМНЯ.

А НА СНИМКИТЕ КАТО ГЛЕДАМ, ОЩЕ ТРЯБВА ДА Е В ЕДИН СТАР ФЕН НА РЕТРОКОЛИТЕ, БИВШ МОТОСЪСТЕЗАТЕЛ, сТЕФАН, ОТ СЕЛО иВАНЯНЕ ДО БАНКЯ.
тОй Я ВЗЕ ПРЕДИ 10 ГОДИНИ, И оТТОГАВа Е ХВЪРЛЕНА В НИВАТА ПРЕД НЕГОВАТА Къща.

А другия Форд - американската Гранада, оня сивия, и той ли на съшия Стефан сега?
Як му е салона...
Иначе си личи в средата на седлаките как е претапициран селски с български черен винил, като не са успяли да намерят бял такъв примерно.  ;)

Той Стефан крие в гаража си и два Ягуара, поразглобени, но без ръжди.
Един интересен и с повече екстри ХЖ 6 серия 1, и един доста рядък Мк1, който е бил бивша кола на стария ни патриарх- Стефан.

Ноември 04, 2012, 10:19:50
Отговор #2117

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 351
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Това и да е на Стефан форда (синия) от години е разглобен, даже мисля, че вече е претопен. Много отдавана отдели купето от шасито и го пръсна навсякъде, като дете си играех в тая кола (живея на съседната улица, познавам го много добре и него и внуците му). От ягуарите единия отдавна си замина, имаше и кадилак и други екзотики, сега аз виждам само купчини старо желязо :(. Натрупал е боклуци колкото искаш, само купува разглобява и ги хвърля да гният... Сивия форд мисля, че не е сниман тук :)
Andreev Motorsport TEAM

Ноември 04, 2012, 21:22:41
Отговор #2118

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Интересно стана значи е имал и Кадилак тоя човек я виш ти дядката явно си е фенче :) еми колегата дето е качил снимките ако е така добър да сподели малко повечко инфо за мястото и колите ще е супер.
Classic Cars

Ноември 04, 2012, 21:38:59
Отговор #2119

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Интересно стана значи е имал и Кадилак тоя човек я виш ти дядката явно си е фенче :) еми колегата дето е качил снимките ако е така добър да сподели малко повечко инфо за мястото и колите ще е супер.

A, Кадилака беше 1961 или 62 год. Девил кабрио модел.
Сребрист с червена кожа.
Но Стефан никога не го е карал, макар колата да беше добра субстанция, без ръжди и с ориг мотор и салон.
Просто той преди повече от 20 год го беше купил с перфектно срязана на две каросерия,  O:-)  през средата, защото колата беше от Вторични суровини.
И макар и шасито да беше цяло, и нищо да не му липсваше, той заеба така колата като другите му кошери.
И някъде пак преди 10 години, я продаде на един чичка, дето имаше май бетонов възел до Аерогарата.  :))
Така поне казваше Пешо Панов. Той беше ходил у възела да търси новия собственик.

Иначе Ягуари седани Стефан имаше поне няколко броя.
Доколкото помня, освен сега наличните му, но разглобени все още, тъмнозелен Мк 1 и сребрист ХЖ6 серия 1, имаше и още един ръждясал Мк 2 с 3,8 мотор, както и много хубав сребрист Мк 2 с 3,4 мотор.
Тоя по-хубавия беше и със спици, с бордо салон, и май с овърдрайв.
Та тази красавица, в началото на 90-те я купи един наш колега- Орлин Лилков, баща на един друг тук пишещ наш колега,  :) и колата все още седи в семейството, в добро здраве и в движение.
На сребристия Джаг някъде в съседната тема съм му слагал хубави снимки.

Хм, други коли да сетя...  :-\
Ами Стефан имаше един доста гнил, но комплектен Комодоре хардтоп купе, но още преди години го продаде. реално от всиките кошове, една кола не е реставрирал.
Някои от тях успя да продаде на яка печалба, а някои и ги остави да гният при него на полето.
Като един Фиат 1800 6 цил, дето май още му седи.  :-\