Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2554151 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 29, 2013, 17:15:38
Отговор #2640

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Първо добре дошъл на колегата , изглежда че се познаваме със него  >:D , пожелавам ти успех със колата и не се отказвай!

Хубав самурай! Че и с тия раздувки само за писта е  ;D Дано някой хвърли светлина .

Точно този модел се оказва доста рядък... не е обикновена силвия... точно този модел е много рядък , има много малко произведени , ако не се лъжа , затова не се отказвай! Стискам палци , разпитай тук-там за машината , може да не знае човека какво притежава :)

Успех!
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Май 29, 2013, 19:02:29
Отговор #2641

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Добър ден.Казвам се Ники  и от доста време посещавам форума и като цяло съм фен на Американските автомобили ,днес не това е причината да се регистрирам и да пусна тая тема. Става дума за посочената в заглавието кола.От доста време се я заглеждам като мина покрайнея ,като мислех че е тойота труено ае86 но в последствие разбрах ,че не е.
Здравей и добре дошъл!
Колата наистина не е Тойота, а Нисан Силвиа, които в предниците наистина много си приличат с въпросната Тойота. По-специално колата е заводски и напълно оригинален (поне на външност) напомпан модел Силвиа, а именно Silvia Grand Prix. Тази кола е истинска находка!!!
ето линк:
http://www.autowp.ru/picture/149189

Май 29, 2013, 22:46:32
Отговор #2642

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
УАУ, Nissan Silvia S12 Grand Prix - страхотна находка!!!
Колега, не се замисляй, ами провери бързо дали се продава. Освен, че е рядка, е сравнително добра на външен вид и е с оригиналните за специалната версия "Grand Prix" джанти Gotti! А освен това е поне 120 коня и задно предаване!

Май 29, 2013, 23:13:29
Отговор #2643

Неактивен Polsan

  • Публикации: 38
Добър вечер. Колата би трябвало да е заводски с FJ20E мотор с 148 конски до колкото знам от тази версия на колата са произведени около 50 екземпляра. Работата е там ,че  идния месец графикът ми е запълнен и няма да имам възможност да ида да разпитам за колата. Мислех ,че някой тук я знае тая кола , но ще разпитам за колата на истина е уникална.Имах голям мерак да я взема и да я стегна с времето но до скоро не подозирах ,че толкова рядка верси даже не подозирах ,че е нисан . Към този етап не мога да си  позволя такъв автомобил не си струва при полужение ,че може да бъде съсипан.Дано някой я спаси тая колица. Ако има някой от пловдив с повечко време може да я огледа на място , за съжеление към този етап нямам възможност да я посетя  поне не и този месец .
Поздрвави Ники.  :)

Май 29, 2013, 23:41:47
Отговор #2644

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Добър вечер. Колата би трябвало да е заводски с FJ20E мотор с 148 конски до колкото знам от тази версия на колата са произведени около 50 екземпляра.

Да така е, според уикипедията в европеската си версия екземплярите са лимитирани на 50 бройки:
http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_Silvia

Според мен тази кола не е на случаен човек и едва ли се продава за хилядарка/две ... но пробвай да узнаеш нещо повече за нея и да се свържеш със собственикът й.

Май 29, 2013, 23:46:25
Отговор #2645

Неактивен Consul73

  • Публикации: 772
  • Пламен Янев :)
Като гледам и си мисля че и Аудито до Нисана е на същият собственик .Защо ли ? Ами и то е със спаднали гуми .:)))))
Ford weist den weg

Май 29, 2013, 23:50:02
Отговор #2646

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Дано се намери някой да каже какво се е случило с колата и защо толкова време не е карана... Дано има здрав мотор  :D Уникална е !

Май 30, 2013, 11:49:02
Отговор #2647

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 394
Колеги имам лоши новини от Нисана,говорих с полу-собственика (купил я е от комшия,който е в Италия,а пак е разведен и със жена си и никакъв шанс за прехвърляне,има само пълномощно) не се продава!!
Много любезен човек иначе,разказа на дълго и широко за колата,2 литров двигател 150 кончета,сменени 4 амортисьор,сменено цяло гърне,обаче не се кара,поради причината,че собственика го няма и не може да и се сложат новите номера.
Предлагали са му 2500 лв да я зимат за части,но е отказал.
Има намерение да я държи докато стане още по ретро  ;)
FORD - Found On Road Dead

Май 30, 2013, 11:54:55
Отговор #2648

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Ако някой има чак такъв мерак за SILVIA, в София на бул. Витоша и ул. Янко Забунов стои един, който изглежда зарязан :)

Май 30, 2013, 12:14:03
Отговор #2649

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Той ако продължава да я чака да стане ретро докато стои на улицата ,ще стане на недвижимо имущество  :-\ Да я прибира в гараж да я вдигне на трупчета,да я припалва от време на време и нека си отлежава. Много жалко ,че не се прехвърля и не се знае кога ще е на пътя тая ценност.