Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2552751 пъти)

0 Потребители и 23 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 07, 2014, 19:56:52
Отговор #3080

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 394
Фиата се намира до басейн Нептун,Пловдив.Някой знае ли нещо за него,даже на задния прозорец пише Абарт

FORD - Found On Road Dead

Февруари 07, 2014, 20:11:46
Отговор #3081

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ако наистина е абарт 125, да знаеш много върви това Ритмо в сравнение с всякакви ГТИ-та, та дори с любимото ми Пежо 205... само дето купетата им на тия години, ако не са били гаражни или нов внос от южна Италия, обикновено са неспасяеми... :(
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 08, 2014, 10:56:46
Отговор #3082

Неактивен Lucky

  • Публикации: 52
  • Alfa Romeo 164 Q4
Едва ли е абарт,то такива май вече няма останали.Както казваха на времето дори кламерите на проспектите им са били ръждясали.

Февруари 08, 2014, 11:00:02
Отговор #3083

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Такова Ритмо Абарт до есента на 2009-та седеше на паркинга зад блок 916 в Люлин :) ...беше и същия цвят даже :)

Февруари 08, 2014, 11:28:32
Отговор #3084

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Да и едно такова спечели драг състезанието на ретро рейсинг Хасково 2012 г., ако не ме лъже паметта... а това за кламерите е много як лаф, ще го запомня :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 09, 2014, 21:14:09
Отговор #3085

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Изчезват тези бивши ежедневни возила и почти не останаха  Като бивш резач в пункта за скрап и аз нарязах доста Включително и останки от Мерцедес 170 от който поне ходовата част можеше да се спаси А най фрапиращият случай беше когато през пункта в града преди двайсетина години един познат прекара единствената в България Lancia Flaminia Cope Преди да я хвърли заради огромният разход на бензин извади оригиналният мотор и близо две години бодро тракаше с насаден три цилиндров Перкинс от мотокар :-\

Ха, ужас, тази Фламиния беше в Ботевград, Ябланица или някъде там по околностите.
Точно през 1993 или 1994 год се отказах да я взимам, понеже имаше тоя присаден дизел.
Но ориг. и 2,5 литра шестак мотор седеше отстрани на колата, там в двора на собственика, върху едно пале.
Но доколкото помня, казваше оня, че има някви дефекти мотора- спукана глава, спукан блок, нещо такова.

Фламинията беше сребриста, с бежова кожа или винил салон.
Беше отн. права и с не много ръжди.
Голяма минавка, че никой фен тогава, вкл. и аз, не я взе.
Оня собственика я даваше тогава за 300 или 400 марки, няква така ва беше цената, общо взето нищо пари.
Но дизела ме отблъсна тотално.  >:D
А, и още нещо, задния мост или диференциала беше вече преебан през лятото на 1993-та или 94-та, аз като я гледах, и оня за това беше спрял да я кара, вкл и с дизела.  :))
сега от дистанцията на времето, мисля че тая кола трябваше да се спаси, ако и ориг. шестак да беше труден за ремонт.

Февруари 09, 2014, 21:24:33
Отговор #3086

Неактивен nigth_driver

  • Публикации: 42
Не беше счупен моста а привода за скоростите които са монтирани директно на него Интересно конструктивно решение Трябваше да се спаси тази уникална кола

Февруари 09, 2014, 21:47:23
Отговор #3087

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Не беше счупен моста а привода за скоростите които са монтирани директно на него Интересно конструктивно решение Трябваше да се спаси тази уникална кола

Да, тя или беше вдигната на крик пред къщата или там двора, или ние с него тогава я вдигнахме, да я разгледаме отдолу и отзад.
И като погледнах отдолу, лъсна задния транскасъл на ланчията, с монтираните барабанни спирачки в комплект с диференциала, както и авангардния за тогава, че и сега- де Дион заден мост. :)
Яка технология.  :D

Толкова ме заплени тая Ланча, че реших да си купя и аз някога спортна или въобще кола със заден трансаксъл, но работеща.  ;)
И няколко години по-късно си взех Алфата ГТВ купе, а през 2003 Поршенцето 924 еС.  :)
Голям кеф за каране са трансаксълите, както тук знае колегата Спийдър. ;)
Имат перф. теглови баланс, а и почти перф. за спортна или ГТ кола комфорт.

Февруари 09, 2014, 22:24:05
Отговор #3088

Неактивен nigth_driver

  • Публикации: 42
Тази кола си отиде заради невежеството ни по онова време Ако знаехме какъв уникат е да сме я забили в някой гараж Чичо ми беше ходил да я купува от предишният собственик и ми разправяше как след един завои при пробването човека помолил да слезе че му се живее :D Много яка кола беше  :-\ Гошо-човека при който си я гледал и той правеше големи изпълнения с нея докато беше с оригиналният мотор През неговите ръце мина и друг рядък автомобил - Изета Тя поне не отиде за скрап

Февруари 10, 2014, 18:21:04
Отговор #3089

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Фиата се намира до басейн Нептун,Пловдив.Някой знае ли нещо за него,даже на задния прозорец пише Абарт



Сложи нормален линк, който се отваря и да се види точното местонахождение на това Ритмо.