Автор Тема: Тунинг на Mercedes от 80-те и 90-те  (Прочетена 3812 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 18, 2014, 23:05:38
Прочетена 3812 пъти

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
Здравеите колеги.

От доста време се карам да пусна тема за класическия тунинг при Мерцедес от 80те и 90те. От няколко години живея в ОАЕ, а от година на сам, в свободното време се занимавам с доставка и тунинг на Мерцедеси от тази ера (според мен най-добрата). Ако сте любители на тунинга от този период може да разгледате и харесате Феисбук страницата ми: https://www.facebook.com/pages/AMG-Classic-Center-UAE/170593903143841

Поздрави Стефан
« Последна редакция: Юли 18, 2014, 23:10:05 от Stifler »

Юли 18, 2014, 23:52:50
Отговор #1

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Хе ,мале ,ма ти си "луд" бе човек  O:-)
Ама ти наистина ли говориш ...  :o
Ако сме били любители на тунинга на Бенцове от 80-те и 90-те ...  >:D
Не любител - аз съм луд по тая дисциплина ...  O:-)
И ти досега си мълчиш.
И защо само в ОАЕ ?
И какво точно в ОАЕ ?
И как така ?
И стига с тия Carat DuchateletBrabus-и и AMG-та че няма да мога да спя 1 месец ...  :))
И давай ,сега ,казвай какво ще/няма да докараш към БГ ...  8))
Само там ли внасяш/изнасяш - това/онова разказвай...

Юли 19, 2014, 11:47:27
Отговор #2

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
Тони,

ОАЕ е Обединени Арабски Емирства ;)

Работя с хора, почитатели на тунинга от целия свят - главно извън ОАЕ. Имам и части в БГ, но цените са солени за реалността в България. Просто транспорта до Германия ми излиза по евтин от БГ. Ако те интересува нещо пиши, като имам възможност ще ти върна отговор. Това е снимка на гаража ми в БГ, където имам няколко скрити жокера.



Живея и работя в Дубай, АМГ, Брабус, Карат, Лоринсер и другите тунери на МБ и БМВ от 80те са ми мания от дете и по стечения на обстоятелствата, имам възможност да се докосна до част от историята на тези марки. Хобито ми има и недостатъци все пак, отнема главна част от свободното ми време, а отделно сърцето ме боли, понеже автомобилите които се режат са перфектни, на по 60-90.000км от Япония (ляв и десен волан) - 126 серия, 140 серия, 124-ки, каквото се сетиш от 80те до 2014 година... като ги питам що я нарязохте колата бе, ми се отговаря че така трябвало да стане. Всеки разумен европеец би съхранявал тези перфектни коли в гараж с климатик, а тук просто се нарязват. Понякога дори се очудвам на това, как нещои което в Европа се отценява над 20-30.000 Евро в Дубай идва в насипно състояние от Япония за жълти стотинки.

Поздрави
« Последна редакция: Юли 19, 2014, 12:00:24 от Stifler »

Юли 21, 2014, 15:01:01
Отговор #3

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Тони,

ОАЕ е Обединени Арабски Емирства ;) 

Знам,знам - аз те питах защо там,какво там и как там !  ::)
Мерси че сподели.

Работя с хора, почитатели на тунинга от целия свят - главно извън ОАЕ. Имам и части в БГ, но цените са солени за реалността в България. Просто транспорта до Германия ми излиза по евтин от БГ.

Цените за БГ заради транспорта до БГ ли стават солени ?
Иначе да - невероятно добра комбинация ,да купуваш в Дубай и да даваш в Германия/и Швейцария и Австрия и Холандия например/.  8))


Ако те интересува нещо пиши, като имам възможност ще ти върна отговор.

Да всичко за 190 W201.
Ще ти пиша.

Това е снимка на гаража ми в БГ, където имам няколко скрити жокера.

Представям си какво има навътре.  :o

Живея и работя в Дубай, АМГ, Брабус, Карат, Лоринсер и другите тунери на МБ и БМВ от 80те са ми мания от дете и по стечения на обстоятелствата, имам възможност да се докосна до част от историята на тези марки.

Завиждам благородно.  8))


Хобито ми има и недостатъци все пак, отнема главна част от свободното ми време, а отделно сърцето ме боли, понеже автомобилите които се режат са перфектни, на по 60-90.000км от Япония (ляв и десен волан) - 126 серия, 140 серия, 124-ки, каквото се сетиш от 80те до 2014 година... като ги питам що я нарязохте колата бе, ми се отговаря че така трябвало да стане. Всеки разумен европеец би съхранявал тези перфектни коли в гараж с климатик, а тук просто се нарязват. Понякога дори се очудвам на това, как нещои което в Европа се отценява над 20-30.000 Евро в Дубай идва в насипно състояние от Япония за жълти стотинки.

Поздрави.

Ми то вече стана - "Как ще ги стигнем Дубайците" - ала Т.Колев.
И вярно - как да не се ядосва човек за тая тяхна съсипия дето споменаваш.  :(

Поздрави. 

Септември 03, 2017, 23:21:49
Отговор #4

Неактивен TheFox

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
    • https://how.bg/
Браво колега!

Септември 11, 2017, 19:13:38
Отговор #5

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
Работя върху 123та при всяка възможност по време на отпуските в България.

2016та

- Върнах оригиналните чистачки на предните фарове (били са демонтирани поради инцидент в миналото).

- Монтирах предна броня с пръскалки за фаровете.

- Монтирах здрав заден стоп, понеже моя беше разбит.




2017та

- Монтирах преден и заден спойлер АМГ.

- Монтирах 16ки Риал.

- Монтирах АМГ Волан.





- В момента се работи върху спирачките, понеже задържат и автомата няма сила да тласка напред.

Следва смяна на маслото и филтъра на скоростите, ламарини и боя...