Автор Тема: 1990 300ZX Z32 TT Auto  (Прочетена 10737 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 09, 2014, 19:11:31
Прочетена 10737 пъти

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Здравейте маниаци, преди около 4-5 дни брат ми се сдоби с мечтаната кола  :thumbs up:  Още един Z във Варна! Благодарение на колегата Павел Терзиев,  който помогна страшно много със съвети, части и намирането като цяло на този прекрасен екземпляр. Чувството,че си собственик на Z серията е наистина уникално и се радвам, че все повече приятели, а и вече от семейството го усещат. Това беше наистина голяма мечта на брат ми и много се радвам, че най-после след толкова трудности се сбъдна.




Колата е 1990 година декември месец. На 81 681 км. с документи коя година на колко километра е била и какво е сменяно.Мотора е VG30DETT, кутията автоматична. Разполага с пълен ел. пакет и останалите стандартни опции. Внесена е преди година от един много готин варненец - състезател по офроуд. От тогава седи прибрана в гараж и не е вадена. След няколко неуспешни опита за откриването на запазен екземпляр ,случайно разбрахме за този.След няколко разговора по телефона се оказа, че човека е склонен на продажба.Открихме колата в сервиз, където и сменяха гумичките на инжекторите с оригинални такива.



Tук мерим компресията. На всички цилиндри е 10.8 тоест перфектна. Двигателя работи като часовник  :bravo:



Веднага след покупката отидохме на разходка и да се поснимаме. Благодарение на Boris Kamarashki Photography можем да видим двете Fairlady -та в доста пиксели  :bravo:  Впечатленията ми от първия ден на каране са че мотора е прекрасен много уравновесена работа, но и доста нервен при тръгване хаха. Кутията и дифа си вършат работата страхотно, окачването е стегнато и по завоите извън градско е истинско удоволствие.




Август 09, 2014, 20:03:13
Отговор #1

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Честито, със здраве да си я карате!
Гледам, че и двете коли са с ляв волан, т. е. европейски са, а са с различни задни брони - каква е историята, от годините ли зависи?

Август 09, 2014, 20:07:12
Отговор #2

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Роска ,благодаря ! С златистите джанти е десен волан импорт от Япония. Z sport версия и ръчка. От там идват разликите. Иначе и двата са много близки години. Нашия е внос от Белгия.

Август 09, 2014, 20:18:26
Отговор #3

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Аха, ясно ;) На седмата снимка ми се стори, че волана е от по - близката страна...
И двете с много яки джанти. На вашата ми харесва цвета - светъл графит, малко по - тъмни от купето - много яко!
Има ли вече творчески планове или нещо належащо, или засега само обслужване?

Август 09, 2014, 21:57:12
Отговор #4

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Бъдещи планове амии има издухана гарнитура на изпускателен колектор и понеже мотора е супер лесен за обслужване и отремонтиране ще го вадим барабар с кутията хаха. Ще се сменят разни гумички , накладки ,2 маншона има ,2 тампона на стабилизиращата задна щанга и 2 биалети. Общо взето е това. Следва регистрация и ще се кара в Германия по хубавите пътища.Лятото ще си идва към България и така  :)
Тече подготовка по обслужването ,никакви компромиси не се правят ,всичко е на мотул и бардал от към масла :



Трябва да наснимам  и останалите неща ,за сега ето тези снимки на мотора и салона :


Август 09, 2014, 22:00:44
Отговор #5

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
Честито, със здраве да си я карате!
 

Август 12, 2014, 21:15:12
Отговор #6

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
На тая кола дизайнът винаги ми е бил....малко странен,т.е. нещо не ме кефеше,но след тия снимки си промених мнението...харесва ми  :D
У наше село (Русе) инцидентно виждам един червен 300ZX,ама все е в трафика,даже с какви табели е не съм забелязъл.
Интересно ми е с каква С.С. е тоя мотор и как се чувства с 2-те турбини като разгръщане на мощността,има ли някаква турбо-дупка или пик в силата,абе доколко е приятен за каране...?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Август 12, 2014, 23:06:26
Отговор #7

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
На живо с правилните джанти е страхотен модел. Иначе е 3000 кубика V6 като моя ,но доста доразвит мотор като ги сравнявам. Турбо лага почти липсва и се справя доста добре още от ниските. Иначе ще го тестваме след смяната на гарнитурата на изпускателя ,когато турбото може да надуе подобаващо . Определено много приятна кола извън града по завои и прави отсечки. В града освен малолитражка друго не става ахаха

Август 13, 2014, 20:11:21
Отговор #8

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
жесток е :)  в Шумен имаше за продан един черен с оз футура джанти и някакъв бодикит, но май беше бая огрухан.... тоя изглежда супер!

уикенда може да се наканя най-сетне да ти звънна :)  че смених работата и последните 2 седмици са ми все в лудницата :)

Август 14, 2014, 00:17:48
Отговор #9

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Добре си дошъл  :D Имаше един червен с кръгли стопове отзад ... Ужасен е  :D