Автор Тема: 1990 300ZX Z32 TT Auto  (Прочетена 10730 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 19, 2014, 12:38:29
Отговор #20

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Много любим автомобил.Все ми се върти нещо в главата за този модел. Поздравления.

Декември 23, 2014, 12:10:43
Отговор #21

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Да последния истински Z  и най-мощния от всички. >:D

Пристигнаха накладки за всички колела , едната биалета е пътник отзад ,но ще сменим и двете.



Чакаме доставки за Gates Racing кевларен ангренажен ремък  и 3 броя ролки за мАторя , водна помпа OEM и една идея по-студен термостат.




Благодарение на Ванката от Бургас  ,се сдобихме с оригинален спойлер за TT модела.Иска си реставрация и в момента се занимавам с него , като по натам във времето ще направим калъп и отливка ,че гумените са по-тежички и капризни на времето. Иначе стои супер яко и брат ми много я хареса ,вече има завършена задница с него. Още доста работа имам по него, но резултата ще си заслужава.


Декември 24, 2014, 00:13:30
Отговор #22

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Браво мой, само така  O0 :))

Декември 28, 2014, 13:55:31
Отговор #23

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Айде пак  :))

Оригинално е имала спойлер ,но са решили да го махнат и са заварили една ламарина за да скрият фабричните отвори за спойлера. Резнах заварките отдолу и след това с шлайфа. Грозна картинка е   :))  Но поне вече е фабричен капака и спойлера пасва идеално. И без това допълнителното парче метал беше започнало да се пука от кита и да ръждясва отдолу,та се отървахме. Спойлера го мислим в цвета на джантите.



Декември 28, 2014, 17:56:40
Отговор #24

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Парче ламарина няма ли там или от горе ляга спойлера върху вътрешната ламарина?
0890192949 / 0887192949

Декември 29, 2014, 13:45:54
Отговор #25

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Така както съм го отрязал е фабрично ,даже още малко нагоре трябва ,все още се виждат заварките на новото парче.Оригинално няма ламарина и спойлера ляга на вътрешната.

Декември 29, 2014, 20:23:51
Отговор #26

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Хитро измислено. Не прониква ли влага?
0890192949 / 0887192949

Декември 29, 2014, 23:10:16
Отговор #27

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ами ако е читав спойлера ляга добре ,но тия гумените с годините си изменят формата , та и този е така  :)

Февруари 19, 2015, 19:52:46
Отговор #28

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Какъв разкошен Нисан !  Да Ви е честит и много години вярна служба пожелавам аз.  :)

Дидото, като малък често разглеждах (постоянно,де) списания и авто оказиони. В един от тях, а аз си го пазя, има публикуван такъв Нисан.  Това, което до сега дори помня беше ,,Нисан Туин Турбо Тарга".  На снимката, не изглеждаше като да е някаква различна от вече навлизащите западни, 2-врати коли с яки мотори в България. Една подробност - отидохме да видим колата на живо. Като я видях и гледах така -  :o :-\ :( !   Човек, това нещо беше огромно ! Много по-голямо от колкото си го представях.  Голямо, заоблено, без абсолютно нито един детайл и ъгъл да дразни. Няма форма в този Туин Турбо, която да ме дразни. Завършен силует и форма има. Лъхаше на друг Свят. Много ми приличаше на BMW 850i. Обаче, японците бяха пропуснали да копират грубоватите форми, каквито швабите по традиция си спазват. Огромна кола, дълго и широко купе. Масивна и яка каросерия. Пък беше само с 2 врати.  :)  И ,,капаци" вместо цял таван. Вътре, пак заоблена и гладка тапицерия.  :)) И пак нямаше нещо, което да дразни. Поне на дизайн. Не знам от към функционалност как беше, не съм бил правоспособен шофьор тогава.  Нещото, което беше връх на всичко беше описанието под снимките - половин страница с описание, екстри, характеристики.  Страшна работа. Скъпа работа. Яка работа. Японска работа. То, имаше повече екстри и олицетворение на бъдещето от редовните по това време 2-врати S-класи. Купето му купе, мотора му мотор, окачването му окачване, интериора му интериор, че и луксозно, мощно и много бързо нещо. И много дефицитна стока за преди 15-20 години. Сега, като се докосна до такова чудо отново се убеждавам, колко много е изпреварило времето си. Че, то дори и днес е актуално. :) С разликата, че е много по-надеждно и нечупливо нещо в сравнение с много нови аналози. Надеждност - ключово качество е това що се отнася до този модел Нисан. Когато е без чужди вмешателства и подобрения - има много добра возия. Лишена от неприятни резки и отсечени движения. Дали заради конструкцията на окачването или заради собствената си тежест, може и заради двете заедно. Готино е.