Автор Тема: Skoda Rapid 130 R на Божката  (Прочетена 11779 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 02, 2014, 22:10:20
Отговор #20

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Подкрепям Жоро, с LPR почти няма как да се появят проблеми, или се бърка нещо по монтажа, или по колата нещо е магарено преди това.

Септември 03, 2014, 00:42:09
Отговор #21

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Божка, като видях, че няма снимки на помпата и въобще не ми се гледаше кутията. Ама, като няма риба и рака е риба.
Сега я погледнах и видях на едно място надпис Шкода 80 -->. Това означава, че е за всички модели след 80та г.
По мое мнение без Шкода105, щото е без серво и там има разлика в помпата. Така, че не виждам причина тази помпа да не може да стане.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Септември 03, 2014, 14:01:50
Отговор #22

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Честито за яката придобивка. Знам че има магазин за ШКОДА на бул.Симеоновско шосе в София. Пробвай там.

Септември 05, 2014, 18:34:33
Отговор #23

Неактивен Bojkata

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Сагата със помпата приключи благодарение на колегата "angel-skoda"  който ми изпрати оригинална помпа която заспа на колата и за малко да си разбия зъбите при пробата  ;D

Септември 09, 2014, 22:02:42
Отговор #24

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Браво, радвам се, дръж ни в течение ;)
Всъщност какво следва?

Септември 11, 2014, 18:26:09
Отговор #25

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
По мое мнение без Шкода105, щото е без серво и там има разлика в помпата. Така, че не виждам причина тази помпа да не може да стане.

Жоро, сигурен ли си? Моята е със серво. Или става дума за стария модел? При мен беше за 105/120 по спомен, и чак третата подред помпа направи налягане, предните две просто не правеха. Става дума за нови от магазина, а и спирачната система е нова цялата, сменях почти всичко преди рали Розова долина преди няколко месеца.
« Последна редакция: Септември 11, 2014, 18:31:57 от __smirnoff__ »

Септември 11, 2014, 18:47:51
Отговор #26

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Без серво са до 82 г. май, имам такава помпа и се опитвах да я присадя на 110Р със сменени спирачни апарати от 120Л... но уви, не са взаимозаменяеми.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 11, 2014, 22:19:58
Отговор #27

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Без серво са до 82 г. май, имам такава помпа и се опитвах да я присадя на 110Р със сменени спирачни апарати от 120Л... но уви, не са взаимозаменяеми.
До тогава са Миташки , и на 105 и на 120 , ама на 120 LS и GLS е със серво.Както и да е сега рапидката иска каране , че стоенето поразява най напред помпата и спирачните цилиндърчета . Движение му е майката , трябва свежо. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 12, 2014, 12:15:21
Отговор #28

Неактивен Bojkata

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
А относно планките за тасове - не са оригинални, слагани са допълнително. Ако си с черните, малки тасове, то те се закрепват от гайките. Ако тасовете ти са големи, покриващи цялата джанта, то те се защипват по контура на джантата или пак с основните гайки на колелото. Всички оригинални тасове имат в центъра си емблема или надпис, но не и отвор за закрепване:

Колега!
Въпреки, че съм нов и нищо не отбирам от стари амтомобили(от нови също :D ), ще си позволя да не се съглася с теб!
Тасовете ми са същите като на твоята снимка и дори на нея се виждат дупките за болтчетата с които се захващат за планките!

Ето и малко снимков материал който направих днес :P
















Септември 12, 2014, 18:19:32
Отговор #29

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Жоро, сигурен ли си? Моята е със серво. Или става дума за стария модел? При мен беше за 105/120 по спомен, и чак третата подред помпа направи налягане, предните две просто не правеха.....

Сигурен съм. Само да кажа на Кирето, че 120 от 82ра е със серво, а 105 по-късно. От твоя модел.
 Не ми се е налагало да купувам нова помпа и не мога да разбера как е възможно да произвеждат помпи, които още като нови не работят. Ментаци!....и мошеници производители. А едно обезвъздушаване на помпата не е кой знае каква философия, за да се обвинява майстора, че не може да се справи.

Това ще да е оригиналното закрепване на тези тасове. Няма друг начин, няма обръч от стоманен тел и щипки. То няма и как да има, защото таса стои навътре в джантата. Направено е много грамотно и дълговечно :)
Божка, само ги пръсни един сребърен металик.

п.п. хаааа, Рапида е с оригиналния Барум!  :)

Божка, мога да ти дам идея с какво да запълниш празното мястото на лайстната на предната врата.
Там оригинално стои надпис Шкода, но твоя го няма. Тук се продават подобни надписи. С двойно лепещо са и пасват перфектно. Качвам снимка, за да видиш какво представлява.


« Последна редакция: Септември 12, 2014, 19:49:38 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.