Автор Тема: Polski Fiat 1985 - Моят Фиат  (Прочетена 18346 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 04, 2014, 21:10:51
Прочетена 18346 пъти

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Малко снимки на моята кола :)
   
« Последна редакция: Септември 07, 2014, 16:08:44 от dido1903 »

Септември 04, 2014, 22:04:43
Отговор #1

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
изглежда спретнат, браво! разкажи за колата, правена ли е, оригинална ли е, откога е твоя и т.н. ..

интересни полирани рингове на джантите има :) фаровете от Е30 ли са?

Септември 04, 2014, 22:49:54
Отговор #2

Неактивен Tasmanian_Devil

  • Публикации: 38
Ето как изглеждаше фиата преди. Лично на мен, повече ми харесваше. Сега емблемите ми идват в повече, както и антените и фаровете за мъгла. http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2207.0.html
Fiat 125p 1980г.
Инструктор за обучение на водачи на МПС

Септември 05, 2014, 20:58:19
Отговор #3

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Здравей Мартине! Благодаря за думите ти.

Септември 05, 2014, 21:24:57
Отговор #4

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Историята по закупуването на колата е доста дълга, а и малко комична сега като се сещам че два пъти ходих до Русе да я взимам. Не беше лоша колата, като я взех, но честно, на снимките изглеждаше в пъти по-хубава. Имал съм такъв фиат, доста го пазех и карах, но в един момент трябваше да се разделя с него. И като виждах  все по-рядко по пътищата хубави коли от този модел се сещах за моя. Така реших да си взема един, по възможност бял и да "върна времето назад".
Късите светлини са така, както съм го взел, предишния собственик ми каза, че са от БМВ. Иначе ринговете са много стари и са руски за лада.
Халогените от Шкода и са ми скъп подарък от приятел. Смених полските такива с тези в негова чест.
От снимките не личи, но колата  си има кусури,колкото и да ги отстранявам. Бих искал да споделя с фиатаджии от форума за характерните болежки на тези модели.

До Тасчо: Отдавна съм фен на твоя фиат. Браво!
Идеята ми беше да сложа емблемите на полския фиат на предната решетка по години от създаването до края на модела. А по-добре да има две антени отколкото дупка в задния капак :)
Поздрави!!! :)

Септември 05, 2014, 21:58:10
Отговор #5

Неактивен Mitco

  • Публикации: 12
 Ilian, добре дошъл във форума.
 Радвам се да видя снимки на бившата си кола. Изглежда много добре и свиждам промените направени по външния вид от теб, важното е да ти и кеф да я гледаш :) и караш.
 Разкажи какво си правил по нея от както я взе? Някакви проблеми създавала ли ти е?
 Когато имаше плексигласи на фаровете не позволяваше да се вдигнат фаровете, светеха ниско, сега може да го регулираш, ако не си . (с гайка).
 

Септември 05, 2014, 22:02:01
Отговор #6

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Здравей Мартине! Благодаря за думите ти.

познаваме ли се? :)

Септември 06, 2014, 11:42:33
Отговор #7

Неактивен Tasmanian_Devil

  • Публикации: 38
Щом има някакъв идеен замисъл за емблемите съм съгласен. За антените щом повече ти харесва да има антена отпред също съм съгласен, че задната не може да се махне.
В момента колата има ли бензинов резервоар или е с малкия в калника? Преправял ли си инсталацията на фаровете, защото ако не си, в момента като пуснеш дълги светят само вътрешните фарове. Ако смяташ да оставяш фаровете от БМВ и не си преправял инсталацията, мога да ти дам лесна схемичка, как да ги преработиш да ти светят късите, докато си на дълги.
Fiat 125p 1980г.
Инструктор за обучение на водачи на МПС

Септември 06, 2014, 21:00:42
Отговор #8

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
До Мартин: Исках да се запознаем и визуално. Аз ти писах за онзи бял фиат в подземния гараж на мола. За съжаление другата ми кола, също фиат, само че браво загря на Троянския проход и малко по-късно блокира двигателя. Така и не можах да дойда до Варна, да се запознаем и да видя този страшен бял фиат, за който все още ми е мерак да го имам. Нищо ме имам вече един 125р.
До Митко: Здрасти Митьо, загубихме се някъде в скайпа. Надявам се в скоро време да подновим връзката един към друг. Колата е окей, успях да я запазя. Има обаче още да се желае. Виенето продължава да ме тормози. Смених лагери отпред всичко, отзад, също нови лагери на полуоски, друг диференциал и го има това виене. В скоро време ще пробвам с друга скоростна кутия, ако мога да я вредя да е петстепенна от лада.
Радвам се, че форума ни събра  да се чуем. Ти взе ли си колата, за която мечтаеше?

Септември 11, 2014, 16:24:27
Отговор #9

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
До Тасчо: ще ти бъда благодарен, ако получа тази схема за дългите светлини. Досега, не че много съм карал колата за дълги светлини, си мислех, че имам такива, но като прочетох от теб това се изненадах. Още по-голяма ми беше изненадата в гаража след проверката на светлините. :o
А колата е с оригиналния резервоар. Ще понаснимам  и отвътре как изглежда, но първо трябва да опиша едни резервни части, които ги взех уж че са от фиат, а се оказа че има и от волга и от лада. Бяха грижливо завити  и запечатани в 2 кашона от незнам кое си време, та да  покажа на собственика какво ми е дал и да спазарим цената.