Автор Тема: Polski Fiat 1985 - Моят Фиат  (Прочетена 18349 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 12, 2014, 22:32:43
Отговор #10

Неактивен Mitco

  • Публикации: 12
Ilian, не съм вземал кола, имам други занимания на този етап, някой ден и това ще стане.
 До колкото виждам го караш със същия номер.
 Колата си има дълги светлини, вътрешните фарове, но като се пуснат дългите изгасят късите и светва габарит в  фар- къси (бмв), колегата ще ти каже как да ги свържеш и ще светят 4-те.
 

Септември 13, 2014, 11:02:31
Отговор #11

Неактивен Tasmanian_Devil

  • Публикации: 38
Фабрично светят 4те фара на дълги светлини. Тъй като фаровете на БМВ са с крушка Н1 (една светлина), фабричния кабел за дълги на външните фарове остава свободен. Късите и дългите светлини се управляват от 2 релета (по-старите модели нямат или имат само на дългите). Когато се включат късите светлини, от ключа за късите се подава напрежение към лоста на дългите. Ако той е изключен напрежението се подава към релето на късите и светват 2та външни фара на къси. Ако се включи лоста на дълги, напрежението от релето на късите се предава на релето на дългите, крушките на външните фарове светват в режим на дълги светлини, заедно с вътрешните фарове. Тъй както казах по-горе, фаровете от БМВ са с крушки с една светлина и кабела за дългата светлина не е включен никъде, те изгасват. За да светят късите светлини заедно с дългите, най-простия вариант е да се направи мостче между 2та кабела след лоста на дългите преди релетата чрез изправителен диод, така, че напрежението да се продава само от дълги към къси, но не и обратно, защото в противен случай ще светят 4те фара постоянно!!!. Тъй като не се сещам какви цветове бяха точно кабелите около лоста на дългите е необходимо да се премери с пробна лампа. Тъй като това напрежение е само управляващо, няма никакви проблеми, този мост да се направи с диод от този тип: http://www.elimex.bg/product/19088/10a10.html
При моя фиат, дори съм направил силовата връзка с такива изправителни диоди, но при мен е на обратно, заради дневните светлини, не искам да ми светят външните фарове. Има и други варианти на свързване с помощта на релета, но това е възможно най-простия начин.
Важно! Ако поставиш обикновени фарове с Н4 крушка вместо тези от БМВ, инсталацията трябва да се върне в заводския вариант!!!
Ето набързо надраскана схема за по-ясна представа:
« Последна редакция: Септември 13, 2014, 11:06:03 от Tasmanian_Devil »
Fiat 125p 1980г.
Инструктор за обучение на водачи на МПС

Октомври 16, 2014, 16:00:32
Отговор #12

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Много мерси за схемата Тасчо. Вече светят и 4-те фара на дълги. :)

Януари 15, 2015, 17:59:31
Отговор #13

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Колега не знам дали ти не търсеше двувалов мотор.
Виж тази обява
http://www.cars.bg/c13598

Май 13, 2015, 22:20:10
Отговор #14

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Не можах да се сдържа, както бе в една реклама и аз пускам тези снимки. Моля, да бъда извинен от колегата с фиата от когото взех идеята и я изплагиятствах с моята кола.

« Последна редакция: Юни 04, 2015, 12:03:46 от dido1903 »

Април 24, 2016, 10:06:44
Отговор #15

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Цветница е! Честит празник на всички!

Април 24, 2016, 10:59:58
Отговор #16

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Илияне,  ако колата по-горе е твоята  били казал номера на цвета  , защото  това е цвета на моята волга но не се знае рецептата ?
« Последна редакция: Април 24, 2016, 13:21:47 от fokke »

Април 24, 2016, 12:00:33
Отговор #17

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Купих я пребоядисана. Не зная кой е номера на боята.

Април 24, 2016, 19:20:02
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Купих я пребоядисана. Не зная кой е номера на боята.
Изобщо не сравнявай цветовете по снимки, погледни примерно на предната страница цвета на колата изглежда съвсем различен. Виж и двете снимки на джантите една под друга - на втората просто й е избил синия цвят, също както на по-горните на колата. Най-точно е като отидеш в магазина за автобои с капачката на резервоара и сравняваш с мострите в каталозите.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 24, 2016, 20:25:18
Отговор #19

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Прав е колегата. Снимките ги правих веднъж със светкавица и без такава, с различни телефони. Боята иначе не е мръднала.