Автор Тема: Polski Fiat 1985 - Моят Фиат  (Прочетена 18345 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 29, 2016, 12:32:30
Отговор #30

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Браво, страхотни са и двата! Много ми харесват, аз тайничко си мечтая от малък за такъв, баща ми продаде нашия като бях на 16-17, и така и не го покарах... Поздравления още веднъж, изглеждат чудесно!

Февруари 05, 2017, 19:24:48
Отговор #31

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Здравейте колеги! Вместо снимки на моя фиат, ще моля за съвет. А именно, през изминалата снежна седмица реших да покарам и да направя някоя и друга снимка с белия ми фиат. Карайки така по снежния и непочистен път усетих, че започна да прекъсва все едно е паднала лула на една свещ. И понеже пътът беше в завои така карах около 1 километър,не повече. Спрях на работещ мотор, вдигнах капака и ми лъхна на топло масло, но колата не беше прегряла. Угасих я за да проверя за лулата,всичко си беше наред по свещите и когато да запаля звукът беше все едно нямам завити свещи. А сега! Звъннах на приятел да идва и да ме додърпа до вкъщи. Така и стана, но като взехме да търсим причината нещо се закучиха нещата. Проверихме центровката  с белезите по капака на агренажния капак, свещи,делко,работа на клапани,привода на делкото, абсолютно всичко и резултата е един и същ, работи като без свещи.Другата събота или неделя ще сваляме агренажния капак да видим дали съвпадат белезите на агренажните колела. Моля за съвет! Бъркаме ли някъде?

Февруари 05, 2017, 21:50:23
Отговор #32

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
Предполагам си погледнал хлабината клапаните . Може и сегменти да има счупени макар , че е малко вероятно

Февруари 06, 2017, 00:30:01
Отговор #33

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Измъквай лулите една по една при работещ мотор, за да разбереш в кой точно цилиндър е проблема - където не се усети промяна в работата на мотора, там е.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 06, 2017, 09:44:51
Отговор #34

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Всичко пробвахме и измерихме, всякакви хлабини, луфтове, вкл. и сменяхме с нови части.

Февруари 06, 2017, 10:43:46
Отговор #35

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Премери компресия. Ако и да е на студен мотор. Отвиваш 4 свещи, двете дроселови клапи отворени докрай и въртиш на стартер.
Подозирам по-сериозно счупване от пробила свещ. Дано е нещо по-елементарно нещо като прогорял клапан.
Има ли странни примеси в маслото? Стружки, антифриз?
Предполагам сте гледали на свален капак на клапаните дали всичко се движи?
Има ли странни пушеци? От щеката на маслото духа ли повече от нормално?
Свещите какви са на цвят? С други свещи продължава ли да го прави? Пробвахте ли с други кабели?

Февруари 06, 2017, 13:11:07
Отговор #36

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Здравейте колеги! Относно проблема по фичо, пробвахме всичко без да сваляме шайбата и капака на агренажната верига. По главата нямаше антифриз, следи от стружки. Пробвахме с нови свещи, палец,кондензатор,бобина. Не пали и не пали. Като свалихме капака на шайбата при въртенето на двигателя течеше оттам масло,резонно, но последствие при работата в края на деня забелязахме че не качва масло на главата. на пръчката при проверката бе останало масло малко под минимума. Така приключи ремонтния ден, с падането на акумулатора и скриване на слънцето зад баира.

Февруари 06, 2017, 13:15:56
Отговор #37

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Скъсал си/превъртял ти е  привода на делкото до маслената помпа в общата им /му част.Ще има работа.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 10, 2017, 19:45:32
Отговор #38

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Днес, след едноседмични мъки отвъртяхме болта на центробежния филтър и свалихме капака на ангренажната верига и какво да видим? Малкото ангренажно колело почти на нула. Малкото зло ще е да било. До стъмване измих каквото можеше от масло и мърсотии и утре ,дай Боже ще продължим. Дадох си срок до 14 феврури за да я направя и да си докажа,че сме едно с колата ми ;).

Февруари 10, 2017, 21:20:06
Отговор #39

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Копко малко е злото,  ще се разбере като смениш ангренажа. Не знам как е при фиата, но повечето от колите в такава ситуация удрят клапани.