Автор Тема: Polski Fiat 1985 - Моят Фиат  (Прочетена 18336 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 10, 2017, 22:49:40
Отговор #40

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Тая верига трябва преди това да е издавала жестоко дрънчане, по което евентуално да се досетиш по-навреме къде е проблема. Всъщност не съм запознат точно с ползските фиати, но при ладите примерно имаше възможност за донатягане при разтегната и хлабава верига, а и някакви гумирани успокоители жаргонно наречени "банани" :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 11, 2017, 09:56:11
Отговор #41

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
При полските фиати няма такъв проблем с клапаните. Навремето при друг мой фиат, майстора на който го откара х беше объкал белезите на агренажните колела и след като не можа да запали,го дърпахме. В резултат на което запали с ужасно чукане по двигателя. После го отдърпах при друг доктор и след като го отворихме, видяхме че са изкривени повдигателните пръти. Поизправи ги внимателно с чук и така карах още 80 хил.километра. Докато един идиот не ме удари!
Всъщност не звучеше толкова ужасно отпред веригата. И е на 72 хил.км, не можа да дочака по-топли дни за смяна.
Успешен ден!

Февруари 11, 2017, 18:59:47
Отговор #42

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
След като сте накривили пръти, мотора си удря клапани! Просто прътите са се оказали слабият елемент, дано и този път си се разминал с това, но най-малкото пак ще изправяш пръти :D

Февруари 11, 2017, 19:50:09
Отговор #43

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Може да е така колега. Не съм майстор, просто имам някакъв усет към неизправностите на този модел автомобили и пак си го доказах, като казах, че трябва да търсим проблема в газоразпределителната система, ама като разчитам на по-капацитети по двигателите така става.И не слагам снимки, защото всичко се случва на улицата, а в този форум май аз ще съм единствен, който се излага да ремонтира класика на улица. :shy: Но това е положението при мен. Благодарен съм на моя приятел, който ми уйдисва на акъла и правиме нещата по каталог. O0

Февруари 11, 2017, 20:14:03
Отговор #44

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Колега не се притеснявай ,аз съм по зле от теб.Разглобих 80 % от колата ,а единствената ми снимка е на разглобената спирачна помпа.Както и да е - аз също изкривих повдигач още в началото когато не искаше да пали и го палех със спрей.Ефекта беше детонация и един крив повдигач спокойно подпрян в главата.Извадих го и отидох при един стругар в нашето предприятие който каза "Забрави това не може да се изправи".Аз се оклюмах, но отидох в другия цех  и там един друг стругар каза "Дай го '' сложи го на струга и го изправи.Оказа се ,че тези пръти са доста "меки".Това е с цел в точно такива моменти да изиграе ролята на "бушон".

Февруари 11, 2017, 20:52:28
Отговор #45

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Сега се сетих, че на Нисите прътите са алуминиеви, разбира се със стоманени накрайници към повдигачите и кобилиците. Вероятно и на фиата са алумин, като наистина може би са направени така, че да служат като бушони.

Февруари 24, 2017, 20:04:58
Отговор #46

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Урааа! Бръмна днес моя фичес, тихичко работи,като нов е. Но е без водна помпа,защото старата внезапно протече. Утре или други ден, по някое време,защото е Сирни заговезни ще взема една втора употреба, стояла 4 години ей така на някаква скрап. Само за проба.Иначе ще се връщаме на пътя!  :D :D

Февруари 25, 2017, 21:45:48
Отговор #47

Неактивен gogo

  • Публикации: 255
Браво!Радвам се за теб и за поляка,че вече е по-добре!Тази година ще трябва да го направим това пътуваме заедно с нашите 125р,нали!Успешна довършителна работа,Илиане!

Септември 21, 2017, 20:37:09
Отговор #48

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Ха, 3 месеца темата не е била активна, а фиата не е такъв, какъвто беше след смяната на веригата. Няма живчоец в него. Трябва му сериозна диагностика, но в областта, където живея не им се занимава с такива коли. Наскоро ми дадоха телефона на "майстор", който "разбирал" от стари автомобили, но ме отряза без да види колата и въобще!
Моля, за съдействие от колегите. Дайте някакви координати на човек, който наистина може да помогне за такъв модел автомобили. Поздрави!

Септември 23, 2017, 23:25:02
Отговор #49

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Какво му е по точно? Аз като тебе виках,   виках неволята пък накрая запретнах ръкави.