Автор Тема: Polski Fiat 1985 - Моят Фиат  (Прочетена 18350 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 29, 2017, 16:05:17
Отговор #50

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Неволя, неволя, ама толкова си мога! Все още  е муден на пътя. Бъркам някъде или слух нямам, да стане как беше. Що се пишат майстори на стари коли из Пернишко, щом чуят за полски фиат, без да го видят веднага ми отказват.

Октомври 02, 2017, 09:04:06
Отговор #51

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
Опитай с центровката на делкото,завърти го МАЛКО на ляво,пробвай,после на дясно МАЛКО,пробвай.Ако не смееш това да направиш,хобито не е за тебе!

Октомври 02, 2017, 09:29:32
Отговор #52

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Колега, делкото съм го въртял и малко и много. Не е само до делкото. Споделих тук, проблема си защото все още никой от майсторите по коли по нашенско ми отказваха да ми помогнат.

Октомври 02, 2017, 10:04:48
Отговор #53

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
А какъв точно е проблемът?От както си сменил(какво си сменил,колела,верига?)ангренажа,не иска да върви ли?

Октомври 02, 2017, 10:58:19
Отговор #54

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Със смяната на агренажната верига и зъбните колела дойде този проблем. Всички белези по колела,капак на шайба отпред, положение на делкото го спазихме. Ново чукче,нови свещи. Сега като чета по книгата за полски фиат,се сещам, че съм пропуснал да проверя хлабината на клапаните. Ще ги проверя и тях.

Октомври 02, 2017, 12:03:03
Отговор #55

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
Със смяната на агренажната верига и зъбните колела дойде този проблем. Всички белези по колела,капак на шайба отпред, положение на делкото го спазихме. Ново чукче,нови свещи. Сега като чета по книгата за полски фиат,се сещам, че съм пропуснал да проверя хлабината на клапаните. Ще ги проверя и тях.
:DПровери ги,това е много важно.Колата трябва да е напълно студена(сутрин,преди да е палена).Пластините трябва да влизат лесно между клапана и кобилицата.Когато чукчето започне да отваря-тогава регулираш съответния цилиндър,
Карбуратора чистил ли си?Може да се е задръстил междувременно!

Октомври 02, 2017, 18:25:07
Отговор #56

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Освен клапаните, виж и свещите - дали са с точните параметри за този модел? Пък дали и работят хубаво. Защото с неподходящи няма да проработи като хората.
« Последна редакция: Октомври 02, 2017, 18:27:40 от Teodor »

Октомври 02, 2017, 19:28:33
Отговор #57

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
Колега точно в Перник живее един от най големите разбирачи на Фиатите.Тони Бенца.Преди години още, там съм виждал как се правят  от нулата десетки фиати ( и също мерцедес бмв опели).Има много коли и части.Той сега има база някъде в града. Тука някъде му има телефоните, звънни му.Аз тоя сайт го знам от него,но не съм го виждал  от бая време.
Привет от рая.
Сатанаил

Януари 05, 2019, 19:46:21
Отговор #58

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
 Здравейте колеги  честита Нова година! В последно време май повече чета интересните теми на колегите отколкото да пиша нещо за моя фиат. А като гледам най-изостаналите теми са на фиатите. Станаха ли безинтересни? Макар и с дефектите, които си отима след смяната на агренажа, после гарнитура на главата, смяна на глава и т.н. си го карам отвреме на време. Дълги преходи не направих тази година с него, най-много 100 км. съм изминавал с него за един ден. И откакто застудя е в гаража и май имам чувството, че като стои така се разваля. сега се нагледах на сервото, нещо мек педала на спирачката ми се стори и сравнително голям ход. Ама утре в студа ще го проверя. Поздрави! И другите фиатаджии не гледайте от мен, а пишете какво се случва с машините. :)

Януари 06, 2019, 00:05:43
Отговор #59

Неактивен Tasmanian_Devil

  • Публикации: 38
Помпата е заминала. Моята я смених с LPR за Лада. Пасва идеално. Вече 10г не е мръднала.
Fiat 125p 1980г.
Инструктор за обучение на водачи на МПС