Автор Тема: Българско производство  (Прочетена 135014 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 28, 2017, 23:24:31
Отговор #80

Неактивен kaci

  • Публикации: 956


Май 17, 2018, 11:42:27
Отговор #82

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Още по темата - доста подробна и изчерпателна статия за историята на Булгаррено и Булгаралпин, обилно обогатена със спомените на големия бачо Илия Чубриков относно спотните успехи https://www.kamioni.bg/menu/10/post/11296/Strast-nar%D0%B5ch%D0%B5na-Alpine
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.


Октомври 19, 2018, 15:47:09
Отговор #84

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Още по темата - доста подробна и изчерпателна статия за историята на Булгаррено и Булгаралпин, обилно обогатена със спомените на големия бачо Илия Чубриков относно спотните успехи https://www.kamioni.bg/menu/10/post/11296/Strast-nar%D0%B5ch%D0%B5na-Alpine

Хм, сега чак я прегледах.
Ако са точни спомените и данните в нея, излиза че, очакваемо де, Чубриков е карал поне 3 броя различни Алпини на състезания.
Първо в 1968 год. и на Монте Карло кара един френски заводски.
После в 1969 кара вече преработен български, и ходи пак на Монте с него, заедно с 2-ра идентична бройка А110, за братя Агура /навигатора Константин, ми беше директор на техникума В. Пик в 80-те години, строг, но справедлив  :)) педагог беше/.
Накрая за 1971 год. фирмата му предоставя заводски, пак ориг. френски, в тогавашния ултимативен Група 4 Спек, и с него печели Златни.


Декември 17, 2020, 14:36:40
Отговор #85

Неактивен kaci

  • Публикации: 956

Декември 17, 2020, 18:14:55
Отговор #86

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Готина статия, ето качвам и които можах да сканирам от нейните снимки, да ги имаме тук в архива на форума.
Първите 3 са в някакъв ВЕВР формат, и нещо не излизат тук.
Та ако някой може да ги преформатира в ДжПег примерно, и да ги качи в темата, ще е супер.

Качвам и няколко не мои, но мои налични снимки, дето имам на разни БГ Алпини, и едновремешни, и сегашни.
Може разбира се, някои от тях вече да са качени по-назад в темата от някой друг.
Специално рекламната на червеното А110 кабрио, качена преди от колегата Къци от сканираната БГ брошура, пак я качвам, че да се направи паралел с иначе доста лошата и със скрит рег. номер снимка на синйото кабрио, от французите дето е качена.

Малко обяснения по другите мои снимки, дето ги посъбрах долу в пакет.
Ако не греша, синия на СА номера е продукт на Манджуков, а другия син на С-7101 номера, който е с готините фабрични тасчета с фейк-крилчати централни гайки, е оригиналния Булгар на Иван Мутафчиев, който го имаше от доста отдавна, ако не го е продал вече де.
Жълтия А110 е в Русе, а една 80-ска снимка е на червен Пловдивски такъв Булгар.
Друг един от П-в пък е тоя преправения с раздувките.

Но тия автори на статията можеха да се постараят да намерят някой оригинален все още наличен у нас Булгаралпин, а не точно тоя мимоза жълтия, дето е с такива неоригинално разширени за БГ версия вежди и отзад и отпред, и най-вече, с видимо особено лошо направените подострени :)) предни такива вежди.
Та, както писах, в моите тук снимки се вижда синия оригинален Булгар на И. Мутафчиев, с номер С-0171. Жабарите можеха на него, или на друг някои от наличните в БГ оригинали да качат снимки.

Мутафчиевия А110, въпреки и при него леките преправяници на веждите, и някои други вероятно 70-ски присадки като предницата с 4 фара, а и други сегашни при реставрацията в посл. десетилетия недоизкусурения като уплътнението на предния джам, поне е ориг. по ВИН Булгар /лично съм го оглеждал детайлно/ и с наличната му оригинална стара Пловдивска производствена табела /снимка на която, но от друг А110 снимана, също се вижда тук долу/.

За мен иначе е най-интересно и загадъчно, какво точно се е случило с българската пробна бройка А110 кабриолет.
Видимо на снимки от едновремешните рекламни брошури на ДСО Булет, а и от щанда им на Панаира в 1967 год, имало е поне 1 брой направен от кабриото А110.
Но нито Чубриков, нито пък други деятели и фактори в производството тогава, години по-късно при интервюта, въобще не са споменавали за него, дори не и мимоходом.
 
Аз в редките ми, може би само 2 срещи с Чубриков преди 15-20 години, се сещах да му досаждам  :)) с какви ли не въпроси за какви ли не от неговите, а и на конкурентите му състезателни коли, но не мина през ум, за кабрио бройката А110 да го разпитам.

Предполагам, че кабриото може да е изнесено на Запад през 80-те год,  и това да е тук колата снимана в син металик, а оригинално е било червено БГ кабриото.
Но пък, може и тази тук снимката синята кабрио, да е някой друг А110 кабриолет, а нашенския да е бил унищожен от каране, още в 70-те години, примерно.















« Последна редакция: Декември 17, 2020, 18:32:48 от USfan »

Декември 17, 2020, 19:32:31
Отговор #87

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
За тази снимка ли става въпрос?


Моите снимки на Булгаралпините са из темите с ретро събитията на които съм бил и съм снимал!

Декември 17, 2020, 19:53:54
Отговор #88

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, точно и тези, благодаря ти.
То и още 2 успоредно сложени малки снимки /и двете с ралиджийски версии Алпини/ имаше във ВЕВР формат там.
Ама те са изкопирани от нашенските рали и автофоруми, та са отн. лесни за намиране.

Ето и още 2 рекламни от Панаира Алпински снимки, дето аз си намерих на моя комп, пак може да са качени назад в темата.







« Последна редакция: Декември 17, 2020, 19:58:31 от USfan »

Декември 17, 2020, 21:54:58
Отговор #89

Неактивен Тери

  • Публикации: 326