Автор Тема: Българско производство  (Прочетена 135041 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 28, 2014, 23:24:14
Отговор #30

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Няколко неща на тема BG Rover Maestro:

- рекламна листовка:


- снимки на завода във Варна:


- статии от "Капитал":
"Ровър" възстанови производството на леки автомобили в България - от 11.09.1995
"Родакар" шантажира властите със слаб проект - от 08.04.1996
Предопределеният неуспех на "Маестро" - от 29.04.1996



- статия от Austin Rover Online:
RODACAR : Full of Eastern promise…

- интересна тема от форума на Austin Rover Online - за Maestro, произведено у нас, но някак озовало се в UK:
1996 Rodacar Maestro 1.3 LHD - Black


Декември 28, 2014, 23:46:55
Отговор #31

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
От горецитираната тема на британския собственик на бг Maestro се потвърждава и моя спомен за само четири цвята на българското производство на модела: Flame Red, White Diamond, Midnight Blue, Black. По тази причина си мисля, че снимките от листовката са британски или поне тази на хечбека, който е доста по - светло син. Друго интересно, което се споменава в тази тема са номерата на шаситата, които за българските сглобки започват с "SAXXCHWD8AV", като последното "V" означавало Varna. Първото българско Maestro било с номер 801110, а последното било с номер 802323, като разликата в двете цифри определено не отговаря на произведените бройки.

За да добавим малко цвят, ще копирам снимките на колегите 80s dreams и dan4oteto от темата youngtimer-ите в България, страница 192:

- снимано във Варна от 80s dreams:


- снимано във Велико Търново от dan4oteto:






- снимано в Попово от dan4oteto:


Тъмно синьо Maestro видях тази година и в Сливен, на централния площад, точно пред съдебната палата и вероятно също е служебно, към МВР, както и търновското. За съжаление не успях да го снимам.

Декември 28, 2014, 23:49:10
Отговор #32

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
А ето снимки и на един умиращ Maestro Van от Русе:


Декември 28, 2014, 23:59:54
Отговор #33

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Служебно Maestro на БТК:




Декември 29, 2014, 12:39:04
Отговор #34

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Интересни статии, обясняват доста неща около неуспеха на това начинание... всъщност има неща с които не съм съгласен и други, които не разбирам. Примерно твърдението, че колата за нашия пазар била напълно изчистена от електроника. От колегата Regreed, който доскоро караше същия модел /бивш служебен на Мобиком през 90-те/, знам че имаше доста ядове именно със старата вече близо 20-годишна електроника.
Най-голямата маркетингова грешка според мен, че продукцията е била планирана единствено за нашия пазар без реекспорт и продажба в 3-ти страни. Това, че моделът бил морално остарял над 10 годишен едва ли е основният му недостатък, като знаем примерно докога се произвеждаше Костенурката в Мексико, а и други подобни примери бол... само че голяма част от тях се връщаха за продажба в родните си страни и на други пазари с основно оръжие ниската цена. Както винаги става въпрос за поредната нашенска недомислица, тръгнала с големите кошници и стигнала до... никъде :-\
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 29, 2014, 15:14:30
Отговор #35

Неактивен Gabriel1

  • Публикации: 11

Декември 29, 2014, 19:03:28
Отговор #36

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това кабрио май е било единствена бройка за Пловдивския панаир. Един колекционер от Русе твърдеше, че е при него заедно с още 2 Булгаралпина, от които съм виждал обаче само единия - доста тунингован... та подозирам, че и кабриото /ако  наистина го има/ може да е самоделка някаква :-\
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 29, 2014, 20:28:00
Отговор #37

Неактивен Gabriel1

  • Публикации: 11
Ако наистина е при него, дано да е запазен в оригинален вид.

Декември 29, 2014, 20:51:08
Отговор #38

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Ще трябва да пратиме разузнавач от Русе да подуши за следите му и евентуално и колите му :D
0890192949 / 0887192949

Декември 29, 2014, 23:48:15
Отговор #39

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Тази, която съм виждал от неговите е жълта със стикер, изобразяващ двигател... на предния капак!? :) Участвахме заедно в едно ретро рали преди доста години и оттогава не съм го виждал... ще потърся някоя снимка на колата в архивите ми.

edit: да живее чичко Гугъл, спести ми ровенето в архива :)
http://www.album.bg/cockyhotty/images/14849088/
« Последна редакция: Декември 29, 2014, 23:54:09 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.