Автор Тема: Mercedes-Benz 124, 300CE Cabrio  (Прочетена 6747 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 27, 2014, 20:30:40
Отговор #10

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Поздравления за запазения екземпляр и за гюрука ;)

Септември 29, 2014, 18:30:52
Отговор #11

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Колата е страшна :)
Ford weist den weg

Септември 29, 2014, 22:06:05
Отговор #12

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Благодаря колеги.
 Искам да споделя малко впечатления от колата. Свикнъл съм с другите ми
 ретро коли да има винаги нещо за пипане, нещо да се прави по тях, а този
 мерцедес е скучна работа. Ами то нищо няма по него дето да се пипа,
 да се прави, голяма скука да ви кажа.  ;D
Шегата настрана, но наистина е голям удър. Всичко си е на мястото и
остава само да се налива бензин и то много че си харчи доста и да се кара.

Поздрави
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Септември 29, 2014, 22:15:49
Отговор #13

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
красота, невероятна кола :)   трябва да го видя някой път, да се порадвам :)

моделът ми е любим, ето моят, който продадох, за съжаление, както го купих и как го продадох - всичко промених по тая кола, и човек се влюбва в модела силно!



Октомври 12, 2014, 15:20:05
Отговор #14

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Здравейте,

имам нужда от малко помощ. На таблото има две въртюящи се копчета за сверяване на часовника
и за нулиране на дневния километраж. Едното липсва и пообиколих по моргите, но само копче
никой не дава. Дават цялото табло и това е правилно.
Някой ако има такова копче или идея от къде да го купя, моля да сподели.
Благодаря предварително.
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Февруари 15, 2015, 17:54:41
Отговор #15

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Честито придобиване на двуврат Мерцедес.  8)) Пък и е с правилният двигател. Което е супер. Много е готина тази комбинация, двувратка с як мотор и автоматка. Макар, че ръчните скорости са икономически най-удачния вариянт. Да си го пазиш, да си го стопанисваш и караш дълги години.  :)

Като се заговори в началото на темата за вариянти, има няколко модификации:

3200 куб. см., 24 клапана, механичен инжекцион - 231 к.с.
3000 куб. см., 24 клапана, електронен инжекцион - 231 к.с.

Конкретно неговият е 3000 куб.см. с механичен инжекцион, който не съществува във вариянт със 220 к.с, а е под 200 к.с. . Поне така знам, че е.

Разлика между отделните версии има. И като го подкараш се усеща. Най-добре върви 3,0 24V със електронната инжекция. Той е мощен и икономичен.  И има свойството да запазва тези си позитиви много дълго време. Икономията се постига предимно извън населени места. На дълъг път. Тогава най-добре се усеща и се разбира, че истинската 124-ка е бензинова с поне 6 цилиндъра. И успешно подлежи на газифициране. Което не е за препоръчване при вариянта с механичния инжекцион. Отделно, че механиката на тоя инжекцион работи добре в първите 200-270 000 км., след което започва постепенно да излиза от строя. Това не се отразява много на динамиката, но се отразява на разхода на гориво, който започва да става твърде висок.

От значение е типът каросерия. Най-добре вървят и най-малко горят седаните с 4 врати. Купетата са по-тежки ( със 2,0 двигател+автоматик, тежат ~ 1900 кг., със 3,0 двигател може и повече). А, кабриолетите определено не са удачен автомобил без 3-литров бензинов мотор. Те са най-тежки. И със 2,0-тровия бензинов агрегат харчат гориво, колкото харчат 3-литровите, а педала на газта иска да се натиска постоянно и много, пък и да се чака, докато кабриолета отлепи от място и се позасили. Което се отразява и на живота на съединителя. Защото в градски условия, често се налага да задържиш на полусъединител повече време, като с това мачкаш газта, за да можеш да дръпнеш. Масово двувратките са автоматици. Те и 4-вратите, също. Съществуват и вариянти с ръчни скорости, 5-степенни.  Сега, за някои хора, 3000-24V е удачен само за автоматични скорости.  За мен е удачен за ръчните. По-евтино е за поддръжка. По-леко върви. И съединителя издържа повече от този на версиите със 2,0 двигател. Потегля се с лекота и има тяга при ниски об/мин, въпреки характеристиките на двуваловият 24 клапанов двигател. Вече, като се потегли, като се подава газ, колкото повече се натиска - толкова повече тръгва да върви. И при средни скорости на движане се доускорява много лесно нагоре. Може да развие 200 км./ч., като през това време не се усеща нищо. Само стрелката на скоростомера се вдига равномерно и уверено. Много са хубави тези W124-Е300/Е320.

ПС Има вариянт Е280 с 24 клапана. Със електроннен инжекцион и 195 к.с., ако не греша. Върви колкото 3,0-литровият със механичния инжекцион, а разхода на гориво е значително по-нисък от неговия. Винаги съм харесвал вариянтите ,,280" на Мерцедес. Винаги са били по-съвършени и обновени от 3,0-литровите модификации. Само не зная, дали Е280 съществува във вариянт СЕ280.
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 17:57:57 от Тодор Живков »

Февруари 17, 2015, 11:33:15
Отговор #16

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Благодаря колеги.
 Искам да споделя малко впечатления от колата. Свикнъл съм с другите ми
 ретро коли да има винаги нещо за пипане, нещо да се прави по тях, а този
 мерцедес е скучна работа. Ами то нищо няма по него дето да се пипа,
 да се прави, голяма скука да ви кажа.  ;D
Шегата настрана, но наистина е голям удър. Всичко си е на мястото и
остава само да се налива бензин и то много че си харчи доста и да се кара.
Поздрави

Ха, аз малко късно видях тази тема, но, малко на патерица, комплименти за чудесния избор, страхотна кола.  :)
Хубаво е и това, че си решил да запазиш оригиналния функционален, така да го кажем, Баухаус стил на първия лифт кабрио 124.
И на мен лично по ми е стилен и ми харесва именно с черните лайстни в броните, и с предницата с традиционната решетка и прави фарове.
Иначе, още през 90-те години като дойдоха на мода разни накичени със спойлери и с престилки всякакви типове каросерии 124-ки, винаги такива коли са ми изглеждали на вид малко Торф-диско  :)) /немскоговорещите ще ме разберат/, та ориг. луук си е най добре.
А точно този лифт първия и то същата 300 версия кабрио, ако помните го кара Том Круиз в един адвокатски филм от 1992 година.

За разхода, хехе, да, всички 6 цил. Бенцове с автоматици реално си харчат като американски коли с осмаци.
Преди много години имах един 300 купе 124, само че с базовия 2 клапана мотор с 180 коня.
И той на задръстванията в София ми вадеше умопомрачителни разходи, лесни 18-20л/100.
Което, странно, си беше същия разход на гориво и при един друг 6 цил. Бенц дето имах, но по-стар модел- с123 280 купе.
Само че тая японка с123 даже беше и не с инжекция, ами с карбураторен мотор 280 двувалка.
Преди пък това 280 купе, пък имах един още по-стар 6 цил. Бенц- 250 в114 купе, който беше с редкия за края на 60-те години при Мерцедес Д-Жетроник електронен инжекцион.
Но и той, както беше и също автомат, по София ми праскаше 18-20л/100, при по агресивно каране.
Така че от тая гледна точка, реално никакъв напредък по отн. на разхода не дават К-жетрониците, и въобще инжекционните системи, поне при големите стари Мерцедеси.  :-\
Иначе на дълъг път, даже и при агресивно каране, моя 300 трудно ми вдигаше над 11-12л/100 разход.

А такъв кабриолет 124, но малко по-нова версия на твоя, съм го карал инцидентно, мой приятел го имаше дълги години, и много ми харесваше като кола, наистина шасито му е перф. баланс на комфорт и достатъчна динамика в завои.

Неговия беше 1994-1996 моделни години лифта, вече с 320 мотора, но не беше автомат, а с обратните дог-лег ръчни скорости.
3,2 мотора не знам точно колко коня е, 220 и нещо или 230, нещо такова, но ми харесваше, че както е 4-клапанов, след 3500-4000 оборота направо даваше 2-ри тласък, и почти до 7000 оборота си се развиваше с лекота.
Специално тия с 3.2 литра мотори моделите имат нещо като променливи дължини на тръбите в смук. колектори /или една клапа дето се мести при пълна газ в средни обороти, и променя обема на колектора/, не помня какво точно беше, ама е нещо както Вариорама на Порше от тези години, но с друго име.
А твоя първата версия 300-24 на тоя мотор на Бенц, не знам дали е така де конструктивно.
 
Само като проблем с тоя 320 кабрио на моя приятел помня /снимките на Павел на неговия с вдигнатите задни подглавници-ролбари ме подсетиха/, че при агресивно каране в завой, и при опит за хлъзгане на колата на по-голям или по-малък дрифт, подглавниците отзад изскачаха с як шум и доста ударно в извадено положение.  O:-)
Не знам дали дефект някакъв беше станал при тях, или просто датчиците на колата предвиждат евентуално преобръщене, и ги вадят тия ролбарчета за сигурност.
Интересно дали и при твоя 124 кабрио, ако си го карал по агресивно в завои, си наблудавал този феномен. 

Как и да е, страхотна покупка, и лятото на някое ретрорали/парад в региона на Варна ако го докараш,  с удоволствие бих го разгледал отблизо.
« Последна редакция: Февруари 17, 2015, 11:36:14 от USfan »