Автор Тема: Alfa Romeo Alfetta GT - 1975  (Прочетена 145672 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 15, 2011, 23:38:11
Отговор #120

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Така е, така е!

Окачването на администраторският Роувър 200 стана жертва на красотата и съвършенството на два класически автомобила.  O0
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 24, 2011, 20:46:14
Отговор #121

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
В петък си получих и едни бижута, внос от Холандия. :)

Задните амортисьори, които купих преди година от Италия наистина бяха оригинални, но за седаните на Алфа Ромео.
След ремонта на задното окачване се оказа, GT и GTV моделите на Алфета са с по-дебели, явно и по-стегнати амортисьори.
Нещо отвътре ме глождеше, че съм сложил неподходящи амортисьори и не намирах покой  :-\

За отпред нямах никакви, а намирането на оригинални БОГЕ се оказа невъзможно, а може би и безмислено.

Естественият избор за едно спортно купе бе KONI Sport, двойнотръбни, маслени и регулируеми амортисьори (кеф ти спортно, кеф ти комфортно).

Проверих номерата, едно телефонно обаждане до Руди-96 и след 3 седмици КОНИтата пристигнаха.

Тука Тодор Живков може да възроптае, че съм развалил комфортната кола, но нямаше как да намеря по-качествени амортисьори на тази цена, а и все пак доста често Алфата се кара динамично.  >:D

Та, есента трябва вече да са монтирани и ще споделя усещането :)
Мисля да ги регулирам на по-комфортна возия, няма да се състезавам все пак.
« Последна редакция: Юли 24, 2011, 21:38:11 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 24, 2011, 23:57:37
Отговор #122

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Красота  :D За теб нова година май дойде по рано  ;D Кога ще се монтират ?

Юли 25, 2011, 01:21:16
Отговор #123

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Честито за новата придобивка  :D :D :D
Перфектно ще застанат на тази красавица  ;D :D :D
Centrum Transaxle

Юли 26, 2011, 20:39:48
Отговор #124

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Мисля козметично да сваля предницата с 2-3 сантиметра.

Отпред е с торсиони и това не е проблем.
Тази алфета, както вече споменах, е от първа серия и са произвеждани с по-високо вдигната предница.
След 1976та ги свалят малко надолу.

В момента като колата е на равно, казанчето на антифриза стои под ъгъл спрямо течността вътре, което ме кара да си мисля, че нещо ги е накарало да я вдигнат толкова, но не е проектирана така.
Има една теория, че това е направено с цел хомологация за САЩ където е имало необходима минимална височина на предната броня.

Ще ми се да чуя още някое мнение.

Според Звезди (със синята Алфета ГТ и куп други стари Алфи) пътното поведение ще се подобри чувствително.
« Последна редакция: Юли 26, 2011, 20:43:30 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 26, 2011, 22:05:44
Отговор #125

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Taкa e,в САЩ миинималната височина е 55 сантиметра.С всеки автомобил е така,особено както е и при тебе,с 2 триъглни носача на колело,легнал си много яко на пътя.
Ако си карал Алфа 33 Имола Куадрофолио Верде,с регулируемия наклон на амортисьорите,знаеш за какво иде реч.
Taм обаче окачването е друго.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 30, 2011, 19:09:24
Отговор #126

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Днес, най-накрая, си свързах системата за умивателя на предното стъкло.
Липсваше ми мяхчето за течност и част от маркучите.

Помпичката е крачна, но като я настъпиш и се включват чистачките.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 30, 2011, 22:25:50
Отговор #127

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Aх,тези жабари как са го измислили........да му се не види!
Нетрадиционнно,даже малко шантаво,но и е екзотично!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 23, 2011, 01:05:06
Отговор #128

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Отпуската тече с пълна пара и аз жужа около Алфата с кеф :)

Днес свалих стартера (отново) защото прави мизерии като загрее.
Съмнявах се в колектора, но всичко се оказа перфектно и като ново.
Четки, втулки, колектор, всичко е супер.
Проблема май ще се окаже в прословутият центриращ болт на стартера, за който Краси пусна такава хубава тема.

Моя май е сменян и, въпреки, че е със същата дължина, е със стандартен диаметър 8мм, би трябвало да е 9.
Утре чакам един болт и  като я излекувам ще споделя отново.

По-приятното занимание бе смяната на стъкълцата на стоповете.
След повече от година бдене във всички възможни ибеи успях да събера 2 нови стъкълца за стопове, и то с хромираната лайстна, каквито са вграждани само в GT1800 в продължение на 2 години.
С времето, лъскавото покритие от вътрешна страна на пластмасата се разгражда и гуменото уплатнение залепва за пластмасата като отвън стои на черни петна (много грозно).
Сега напръсках уплътненията със силиконов спрей за табло за да се освежат малко , а и дано не залепнат пак за хрома.  :-\
Отделно, от стягането на видиите пластмасата се пука около отворите им, а при мен и единият ъгъл на стопа липсваше.
Просто не виждам как такъв автомобил може да се реставрира в България, но само Звезди си знае през какво е минал.  >:D

Естествено, нямаше как да сложа старите черни и тук-таме ръждиви винтове.
Айде до Пловдив набързо, айде 20 броя неръждаеми видии с точният размер и външен вид (разбира се) , айде полиране на главите им (мерси на Стефчо за идеята ;) ) и резултата е много удовлетворяващ.
Прави са хората като казват, че красотата е в детайлите!

П.П. Ааа, да! Не съм се похвалил с капачката на рамото на дясната чистачка. Колата дойде без една капачка и така си и стоеше докато Madboy не изнамери една перфектна от неговите запаси.
Такива рамена са монтирани на ранните Алфета и Жулиета, които вече липсват от българските пътища.
Честно казано не вярвах, че ще си намеря такова нещо защото до сега не бях виждал такова нещо да се продава където и да е.
Огромно "Благодаря"!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 23, 2011, 09:05:47
Отговор #129

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
КРАСОТА :D