Автор Тема: Alfa Romeo Alfetta GT - 1975  (Прочетена 145718 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 24, 2011, 02:13:09
Отговор #130

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Маниак си ...искаш всичко да е изпипано и да е по местата си ...защо нямаше повече АЛФИСТИ  като теб
 ;) :D :D
Centrum Transaxle

Август 28, 2011, 01:06:03
Отговор #131

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Подозренията ми се потвърдиха, колата е имала система за автоматично включване на фаровете.
Инсталирана от някой от двамата предни собственика и демонтирана от мен.

Естествено не фукционираше поради разложили се кабели на датчика и повреден такъв.
Явно кабелите са били пълен боклук защото буквално се рониха, а иначе ел инсталацията ми е в перфектна кондиция.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 30, 2011, 14:07:06
Отговор #132

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ето с какво се захванах през уикенда след като ми подариха един резервен капак за двигател от Алфа Берлина (на старите мотори като моя надписът Alfa Romeo e на късата страна на капака) .

Та идеята ми е да го полирам до колкото мога и най-вече да се понауча да полирам разни нещица.
Като за първи път съм почти доволен от напредъка.

Голям зор е цялото стъргане, заравняване и след това полиране.
Гледал съм как във фолксваген форума лъскат бордове на джанти, но там е доста по-лесно, само трябва да се върти джантата.

Първо започнах с шкурка 120 и виброшлайф. После шкурка 240 с виброшлайф.
Първоначалоно мислих и с водна шкурка да го мина, но се отказах защото ще ми трябват още няколко дни.
Реших да пробвам полиране направо след последната шкурка.
Получава се, но докато схвана как да нанасям пастата се побърках :)

Ефекта е като на излъскано старо парче метал. Виждат се леки драскотинки оставени от времето, но за да стане наистина перфектно и като чисто ново трябва да прекарам около седмица в алуминиев прах и шум на шлайф  >:D .
Все пак колата не е 100% реставрирана и като нова, така че трябва да има лека патина.

Пастата е на два номера като първата се нанася на кече от коноп , или нещо такова, а вторият номер се нанася на платняно кече.
Все още не съм стигнал до него, но ще лъсне още повече ми се струва.  O:-)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 30, 2011, 19:10:34
Отговор #133

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Алуминия, вярно, хваща двуалуминиев триокис. Е, по-нататък не се окислява до разпад. Но, не е устойчив на основи. Пък зимно време, пътищата са покрити именно с такива.  >:D  Веднага става бял, когато се напръска с някакъв агресивен моточистител например. Понеже заговорихме за ценностна система, алуминият е двуличен. Като го полираш така хубаво и равномерно, след време става матов, окислява се и ефекта се губи бързо. Лесно се драска. За да запазиш дълго тази лъскавина, трябва да се покрие със съответния лак. Преди това да се почисти и обезмасли добре. А, най-добре да си поиграеш още. Защото добре полиран, всеки недостатък личи от 100 километра.  Не е и нужно да е реставрирана колата, за да има лъскав капак.  Когато е произведен е бил точно такъв, какъвто искаш да го направиш. С разликата, че е доста по-грапав и задържащ мазнотии.
« Последна редакция: Август 30, 2011, 19:12:18 от Тодор Живков »

Август 30, 2011, 19:29:05
Отговор #134

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Колата е брилянтна, това си е истински талант да намираш още какво да й правиш!!  :)) :)) :))

Август 31, 2011, 23:11:53
Отговор #135

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Ама става маниашко ...КРАСОТА !!
Много работа ..но си заслужава гледката  :D :D
Centrum Transaxle

Септември 26, 2011, 15:45:00
Отговор #136

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
През изминалия уикенд поразходих Алфата доста добре.

След участието в ретро рали "Родопи" километражът показваше с около 380 километра повече.
За щастие безпроблемни и изпълнени с усмивки.

Раходът на бензин го сметнах около 7,5/100 слагам половин литър грешка, ей така от мен, и идва около 8/100 . :)
Супер щастлив съм, все пак имам два "двойнодишащи" карбуратора под капака и 122 коня.

Един маркуч за охладителна течност даде знак, че е за смяна и ще го излекувам съвсем скоро.
Установих също, че след продължително шофиране и последващ престой, капват по няколко капки антифриз.
За сега го отдавам на капачката на радиатора, която щя излекувам скоро.

Добрата новина е, че съм излекувал проблема с паленето на топъл двигател.
Всичко било от масата на акумулатора.  ::)

Кабела на перката на радиатора малко се подмъква в зоната на буксата, но това е дреболия и го пиша в графа "Поддръжка".

Следва разходка до Италия с надежда за набавяне на някои изключително рядки детайли.

П.П. Само ме е яд, че не направихме форумна снимка, а се бяхме събрали доста коли.... Извинения на Кирето!
« Последна редакция: Септември 26, 2011, 15:51:16 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 26, 2011, 23:30:23
Отговор #137

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Мите,извинен си-в еуфорията на ралито.....изпуснахме тази чудесна възможност.Мисли неква идея. :)
Апрата ,снимките и задапаратното устройство са чудесни!
7,5 литра на 100 са много приличен разход за 2 карба и 122 коня.Те моите 6 на 100(!) са като ерес. >:D
Друго е с електроника на запалването! А как си присвил предницата на майсторското.....само Христо Бабачев е над тебе!
 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 26, 2011, 23:40:36
Отговор #138

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Да, колата в момента е мекица, добре, че мотора е мощен  :))

Очаквайте коренна промяна на пролет ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 27, 2011, 23:36:54
Отговор #139

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Невероятен Автомобил ...МЕЧТА ...и аз  си мечтая за такъв ...но това е само МЕЧТА !!! :D :D :D
Centrum Transaxle