Автор Тема: Alfa Romeo Alfetta GT - 1975  (Прочетена 145694 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 16, 2012, 17:10:52
Отговор #170

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Е, радвам се, че ти харесва!
За въпросите, питай няма никакви проблеми.
Няма скрито покрито.
Не си крия колата или пък да я глася за продан :)

Ето ги каталожните данни :

Цитат
Характеристиките са :
4 цилиндров редови двигател;8 клапана; Диаметър Х Ход на буталото  80 x 88.5 мм; обем 1779сс; степен на сгъстяване 9,5:1; мощност

122к.с. при 5500оборота/мин; максимален въртящ момент 167.0 Нм при 4400об., два горно разположени разпределителни вала задвижвани

от верига; колянов вал лежащ на 5 основни лагера, 2 двойни карбуратора Weber 40 DCOE 72/73 или Dell`Orto DHLA 4O F, тегло 1110 кг с

пълен резервоар;

Ускорение: 0-100 Км/ч: 10.3 сек
Максимална скорост: 194.6 км/ч
(измерени от Auto Motor und Sport 1974г.)

Карбураторите са два двойни, хоризонтален поток на въздуха.
Ето такива, но без тромпетките :
« Последна редакция: Февруари 16, 2012, 20:49:17 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 25, 2012, 22:35:39
Отговор #171

Неактивен mywib

  • Публикации: 26
Здравей. Видях колата в хасково. Просто нямам думи. Само едно нещо има, интересно ми беше защо предните седалки са различни от задните.

Март 25, 2012, 23:18:43
Отговор #172

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Предните седалки са претапицирани от предният собственик и честно казано ми харесват доста повече от задните. :)
Задните са с оригинална тапицерия, която е доста нежна и се износва бързо.
Иначе като релеф и конструкция са си оригинални и предните.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 26, 2012, 17:18:36
Отговор #173

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Я малко да размразим темата след дългата и люта зима.

Официално, сезона е открит с мероприятието в Хасково.
Както вече споменах, изкарахме си много много приятно.
Хубав град е това Хасково, Перперикон също е много впечатляващ резерват!

Та, уикенда започна в четвъртък със сглобяване на Алфата.
През зимата бях разкачил някои неща, които се нуждаеха от ревизия.

Джантите имаха нужда от освежаване.
Свалих гумите, оказа се, че съм с вътрешни гуми , Пирели.
Така си и оставих колата.
Според гумаджията, липсва един борд, който е присъщ за джаните подходящи за гуми без вътрешна.
Джантите ги песъкоструих и боядисах прахово в София, но понеже отливката е доста шуплеста, на места се образуваха балончета по боята и в крайна сметка не са перфектни.
Това се забелязва при по-внимателно разглеждане де. Общо взето са доста по-добре от преди и се надявам да се мият по-лесно, че с тези гъсти спици е ужас.
Най-накрая монтирах и хромираните гайки, които си бях купил есента + нови централни капачки , които ми прати предишния собственик заедно с колата.
Е, дизайна им е малко по-различен от на оригиналните, но за другата година ще го поправя и това :)

Колата дойде със спукани кори на вратите.
Тази зима пооправих и това. Дадох ги на тапицер, който ги залепи, но няма да е много трайно за съжаление.
Най-хубавото е, че подсили отворите за захващане където винила се беше разпаднал и сега са монтирани доста по-солидно.
Продължавам да търся нови кори за вратите, но е почти невъзможно защото са произвеждани само 2 години и то само на първите Алфетта ГТ.

Така и така бях свалил корите, нямаше как да не сменя и найлоните. Изрязах нови и ги прилепих с хартиено тиксо.
Получи се добре, но останаха още някои ъгълчета за обиране, които се виждат на отворена врата.

Вратите ми се в чудесно състояние и съм много доволен.
Използвах момента да ги изпрахосмуча отвътре и освободя дренажните отвори от боклуци.
Преди мен някой е пръскал с консервационен препарат, да е жив и здрав!
Аз повторих, обилно с KS-400 на Кар систем.
Чудесен слой създава, дано е дълготрайно.

Миналата година си купих от Италия и един механизъм за отваряне на триъгълното прозорче на шофьорската врата.
Бях много много горд и щастлив, че ще си го сменя с чисто ново, оригинално или поне до момента, в който видях, че на моята кола е различно :(
Голям шок.... няколко минути размисли и грабнах бормашината за да го разкапсуловам.
Всичко вътре е алуминий и при некадърна употреба и напъни резултата се вижда на снимките.
Почистих го, смазах го и го сглобих до следващата зима когато ще търся някой да изработи червяк и работно колело от по-солиден метал.

В завършек на четвъртъка с един приятел монтирахме четирите чисто нови "конита", които мухлясваха в гаража от есента.
Амортисьорите са настроени на по-скоро комфортен режим за да не губим лекотата , с която Алфата поема неравности.
Е, по-твърдо вози , но торсионите и пружините са достатъчно меки за да имаме и комфорт някакъв :)

Като резултат от уикенда, минах към 350 километра , раздавах цялата газ на пистата и колата се държеше съвсем прекрасно.
Много съм доволен от Алфичката... голям кеф е да се шофира.
Е, има някои неща по окачването, които ме изнервят, но предстои да се оправят. :)

На пистата се видя, че гумите и са старички за изпълнения, въпреки, че имат доста грайфер и са стояли на сянка  :))  .
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 26, 2012, 21:31:52
Отговор #174

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Страхотна е колата , Митко!
Истинска Тайм-капсула!  :D
Поздравявам те визуално, поради липса на друго, а и за съпоставка, с едни снимки на моята любима бивша Алфетка купе.
Хм, много интересно, не знаех че на първата серия още им се отварят триъгълните стъкълца на вратите.
Аз лично иначе задните странични стъкла редовно си ги отварях, както се вижда и на тези сканирани снимки, и това лятото си беше ефикасно за проветряване и охлаждане на купето.

Много си я обичах Джуджиарото купенце, и все още я имам, поради трансаксъла, в спомените си като една от най-добре балансираните коли за завои, които съм карал.
По-балансирана я чувствах даже и от другия трансаксъл дето съм карал активно, 924-та.

И покрай торсионното окачване много и добре возеше, без да има прекалено големи кренове в завои.
Като цяло, брилянтна спортна кола.  :)
Вероятно в абсолютен план, е по-добра спорна кола , въпреки по-голямата си маса, от предшественика и- Бертонето купе ГТ/ГТВ.
« Последна редакция: Март 26, 2012, 21:35:36 от USfan »

Май 08, 2012, 08:25:27
Отговор #175

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
След около 1000 километра тази година и още няколко хиляди предната се предаде висящият лагер на кардана.
При ремонта на кардана не го сменихме защото не намерих такъв, а и изглеждаше като да кара още, но старата гума си каза думата.
Абе, изобщо тоя кардан няма нищо взаимозаменяемо с по-новите от 116та серия.

Сега чакам да видим какво ще отговорят англичаните от EB Spares Ltd - Alfa Romeo Parts & Spares
« Последна редакция: Май 08, 2012, 08:27:05 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 12, 2012, 22:42:39
Отговор #176

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
След около 1000 километра тази година и още няколко хиляди предната се предаде висящият лагер на кардана.
При ремонта на кардана не го сменихме защото не намерих такъв, а и изглеждаше като да кара още, но старата гума си каза думата.
Абе, изобщо тоя кардан няма нищо взаимозаменяемо с по-новите от 116та серия.

Сега чакам да видим какво ще отговорят англичаните от EB Spares Ltd - Alfa Romeo Parts & Spares

Хм, искаш да кажеш че не взаимозаменяем с лагер от 75-ца, така ли?  :)

Май 13, 2012, 23:50:33
Отговор #177

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Не, не  е!
На старите Алфети лагера е 52 мм. , по после го правят по-голям.

Междувременно продължавам борбата със старата гума.
Подмених и още две съединения, които пристигнаха.
Плана е да си върна отново зелен антифриз защото имам чувството, че след като налях розовият антифриз ми се разкиснаха маркучите.
Въпреки, че имам още един чисто нов комплект маркучи, ще е жалко да опра до смяна още веднъж в следващите 15-20 години :)

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 14, 2012, 14:15:12
Отговор #178

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ааа, Розовия е много агресивен, източвай го.
От него на Крайслерчето Лебарон ми замина О-ринга на нова водна помпа, на само 1-2 зими ползване.
Наливай си по класически неща.
Тия химии по-новите като че ли нарочно са правени в съглашетелство с производителите на резервни части.  ;D

Май 15, 2012, 01:20:49
Отговор #179

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
 Хм. Ще опреш до втора смяна не след 20 години, ами след 20 дена, ако продължиш в този дух.

Сега, изобщо не са за ,,нас", такива ОРГАНИЧНИ  антифризи.  Това щях да те предупредя ако знаех, че такъв баш искаш да наливаш.  Ама, станало.  Какъвто и друг да сложиш, дори Тосол е добре. Жълти, сини, зелени все тая. Само да бъде на гликолна основа.

Искам да кажа, че са сини, зелени има и жълти.  Синият е етилгликолен, много  е отровен и иначе сладък на вкус.  Зеленият - гликолен.   Те са много агресивни към алуминиеви радиатори. И за това, НЕ СЕ използват в по-нови концепции автомобили, защото те масово са със АЛУМИНИЕВИ радиатори.  Това, ти, трябва да си го забелязал. Другото е, че тези антифризи имат по- голямо разширение  като се нагорещят. Забелязал си и големите разширителни съдове, които имат повечето дърти бангии. Не е случайно.  :)) Имат по-лоши смазочни свойства и като цяло са архаични незамръзващи течности.  При тях, охлаждането на агрегата се поема главно от водата, а самият антифриз се добавя един вид към нея, за да не замръзва, за да маже, за да не се натрупва варовик.  За това ти казах, че ако решиш да го караш концентриран, максимум 50:50. Иначе, вредиш. Пък и с времето загубват свойства да мазват и трябва да се сменят.

Виж, органични антифризи, наляти в система която е работила десетилетия с гликолни.......получава се това, което ти се случва.  >:D

Като за капак на всичко, сега сигурно пак ще направиш пакост.   Не наливай друг антифриз точно сега.   ДЕМОНТИРАШ всички маркучи, които си сложил.  ПРОМИВАШ ОБИЛНО, всичко, което се промива.  Блок, радиатор, ВСИЧКО.    Чак тогава, монтираш което си решил да смениш с ново.    Казвам го нарочно, за да те предпазя от ВТОРО разглобяване.     Защото, смесиш ли гликолен антифриз със органичен, резултата е отвратителен.  А, аз съм убеден, че в Алфетката е останало още известно количество органичен антифриз.   

Ех, колко ми се ще да ти се пресече антифриза и да се чудиш какво става, да разглобяваш пак и да проклинаш...., ама, хайде. :)) >:D  Бъди послушен и ще си доволен.


Зелен е фабрично Тосолът по принцип. Аз го обожавам.  А и е един такъв, значително МАЗЕН.  Да знаеш и друго. Силно концентриран антифриз, не помага - вреди. Не охлажда достатъчно, не е  както трябва, обясних горе-долу.   Радиатора, твоят, не знам как е той вътре.  Имай на предвид, че дори каран с антифриз - медните радиатори се разпадат/разлагат. Особено радиатор на 30-40+ години е задължително засегнат от химична корозия. Която го разрушава невидимо. Същото се отнася и за радиаторчето на парното. Е, те се правят както медни-така  и алуминиеви.  И алуминиевите, по заводски -  работят с гликолни  антифризи, Френски патент.
« Последна редакция: Май 15, 2012, 01:36:53 от Тодор Живков »