Автор Тема: Alfa Romeo Alfetta GT - 1975  (Прочетена 146599 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 15, 2012, 08:38:06
Отговор #180

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Е, ако гликолните антифризи са агресивни към алуминиеви радиатори, какво правим в случай , че блок и глава са ми от алуминий? :)

Ще го сменя аз, но когато врътнах от син на розов антифриз нямаше никакви проблеми освен течовете.
В смисъл, не се е пресякъл антифриза.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 15, 2012, 13:03:13
Отговор #181

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Такива са имали едно време - такива са наливали. Още повече факта, че тази кола ще се кара здраво 5-6 макс. 10 години и после към пункта за вторични. И за това, дреме му на някой (технолога, конструктора, клинетът), че ще му се разяжда мотора вътре и главата също. Нали няма да я кара цял живот. Пък и излиза по-евтино, от колкото да инвестираш в нови технологични глупости, които може да се спестят.  За това.

Има и друго. Я, виж опаковката. Интересно ми е.  Има розови антифризи, които не са органични.  :) В смисъл, всеки производител може да си оцвети, както си ще антифриза. Ама ги оцветяват така, за да могат лесно да се различават.  Въпросът е, какво е упоменато на етикета на тубата. Защото има също такива розови антифризи, които са пак разни гликолни.
« Последна редакция: Май 15, 2012, 13:09:28 от Тодор Живков »

Май 15, 2012, 18:17:41
Отговор #182

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Такива са имали едно време - такива са наливали. Още повече факта, че тази кола ще се кара здраво 5-6 макс. 10 години и после към пункта за вторични. И за това, дреме му на някой (технолога, конструктора, клинетът), че ще му се разяжда мотора вътре и главата също. Нали няма да я кара цял живот. Пък и излиза по-евтино, от колкото да инвестираш в нови технологични глупости, които може да се спестят.  За това.

Има и друго. Я, виж опаковката. Интересно ми е.  Има розови антифризи, които не са органични.  :) В смисъл, всеки производител може да си оцвети, както си ще антифриза. Ама ги оцветяват така, за да могат лесно да се различават.  Въпросът е, какво е упоменато на етикета на тубата. Защото има също такива розови антифризи, които са пак разни гликолни.
Жоро ,да уточня -  всиички антифризи са органични, първо защото антифризите на етилен гликолова основа са от раздел многовалентни
алкохоли , които от своя страна са органични съединения с въглеводородни вериги и връзки.
Минералните ,,розови '' антифризи не са алкохоли , но са пак вид органични съединения, съдържащи въглерод. :)   
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 26, 2012, 23:50:37
Отговор #183

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Явно Лада ще изкарват нов модел и "пазаруват" ноу-хау!

Днес по пладне доносник с фотоапарат бе забелязан да пълзи около моя западен автомобил.



145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 30, 2012, 06:44:24
Отговор #184

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Хватката с руснаците вече свърши ...
Сега е на мода Китай. Тоя обаче не мяза на китаец  >:D

Май 31, 2012, 00:32:32
Отговор #185

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Тоя е един шпионин.Нито руснак-нито китаец. По-лошо, българин. Кара очукана кола, мързи го да я боядиса. Работи с металорежещи интсрументи и чукове. Като види лъскава и изпъната бангия, тръпне от желание да я подбере.  Не го допускайте в близост до такива, че ще ги урочаса на повреждане, ако го оставите жив.

Знаете ли, където е докоснал кола - все нещо й се случва после. Очаквайте проблеми със задната броня. Не искам да плаша, ама това е реалността.

ПС Сори за оффтопика.

Май 31, 2012, 15:55:26
Отговор #186

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Тук малко от рубриката преди/след.

Забележете по-дългият маркуч колко се е раздул >:D



Иначе като новина е, че ми изпуска гарнитурата на изпускателния колектор четвърти цилиндър.
В Италия са заварявали ухото веднъж и е станало доста добре, но явно пак е поддало нещо.
За сега си чакам гарнитурите заедно с шпилки и месингови гайки.

Да питам, някой боядисвал ли е изпускателен колектор с бронз за печки?
Имам чувството, че само това ще издържи, честно!  :D
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 31, 2012, 16:21:18
Отговор #187

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
ХА! и аз за това си мислех ,че каквито и бои да пръсках ,първо пушеше а след седмица нямаше и помен от боя  :D Сега пак си е ръжив и освен и аз да мацам с бронз :)

Юни 02, 2012, 01:43:37
Отговор #188

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Има. Трябва да питате Шкодаджий с тяхните Шкодилки - Щилки. Има едни момчета, които ползваха специални бои за изпускателните си колектори.  Жоро 120Л, може да Ви каже. Има един Мечо със Шкода, той преди време на сивата си беше направил така колекторите. Приказка.  Вярно, синьо-бяли, но все пак ще ти кажат марка на боята, цени и така-нататък.

Нищо не е станало добре, щом се е потрошило. Спуканото място, някога, някой го е пренатегнал силно. Заварката, ако се караше лекичко нямаше да се спука. Ама, като го набичиш със 4-5000 оборота, тези колектори започват да почервеняват и просто някаква заварка, пука се. Нищо, има и много Пежа/ Ситроени/Рена с така пукнати колектори. Правят се.Като го сваляш, провери резбите как са, Митак.  Да не стане, като я изпънеш пак със 150 - пак да го сваляш.   Снимай какво става и показвай да гледаме.   



Юни 03, 2012, 22:51:41
Отговор #189

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Днеска пипнах гайките.
Въртят се на ръка.
Месингови са.
Ще го оправям като ми остане време.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"