Автор Тема: Alfa Romeo Alfetta GT - 1975  (Прочетена 145646 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 07, 2013, 16:32:58
Отговор #260

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Стенд мина ли ? В същност, дори да не са разглобявани накрайниците е редно да се мине стенд.  :)Разглобят ли се носачите един път, после никаква геометрия не е същата. Най-вече при смяна на втулките и ,,рошавите" тампони на диагоналните щанги. Дано си го направил. А, накладките като се попритрият, ще улегнат и ще заспира по-добре. Сигурно и от раздвижените буталца спира равномерно и лесно. Много е гадно, когато цилиндрите за корозирали и заяждат. Всяко колело спира както си поиска, при спиране тегли ляво/дясно, педала е ,,никакъв" и винаги от едната страна накладките свършват по-бързо от другата.  Поне мен това много ме дразни, а обожавам дискови спирачки.  Нищо, сега като я покараш още малко и ще можеш да усетиш пълния потенциал на пътя. Не бива да се прекалява със екстремното спиране при тези дискове.

Наистина.  Не съм се ровил целенасочено да проверя има ли Алфети със вентилирани дискови спирачки и с точно кои двигатели се предлагат така оборудвани.  Сигурно има и предполагам са V6.  Тя, 1800 не е 160-200 к.с., ама това е подценяване. Тия Алфи със 120 к.с. развиват 180-190 км/ч., което си е сериозна скорост, а и много бързо се засилват. Но, не съм пробвал лично.  Не зная, как стоят нещата след 3-4 екстремни спирания. Като дойде време ще видим.

Май 07, 2013, 17:56:17
Отговор #261

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Стенд не съм минавал. Трябва да поразпитам къде да го сторя това добро дело.
Нищо не е пипано по геометрията.
От Рошавите тампони не може да мръдне понеже там се стяга до край. Не можеш да стегнеш повече или по-малко и да измениш настройките.
Може да съм мръднал от смяна на втулките на горните носачи и то надлъжно.

Хубаво е да се провери, Живков. ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 07, 2013, 19:17:33
Отговор #262

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Да, имаш право. Аз се бъркам със предницата на старите Фиати 131/132, където тази част е закрепена към долния носач и така сключват триъгълник, като има възможност за корекция в големи граници. Е, ако се прекали ще се деформират втулките на долния носач.  При Алфата е към горният. Да, извинявам се за грешното мнение. И все пак е добре да се направи профилактично тази работа.   :)

Май 11, 2013, 11:30:49
Отговор #263

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
дори с риск да не е оригинално, този чучур на гърнето бих заместил с нещо такова (една двойка само, разбира се )
http://carinpicture.com/2012/07/ferrari-250-gt-swb-california-spyder-1960-1963/ferrari-250-gt-swb-california-spyder-1960-1963-photo-11/

точно тоя тип накрайници винаги съм ги свързвал с италианките от 60-те и 70-те и с тия хром брони и лайсни ще стане чудно.

Май 12, 2013, 11:33:24
Отговор #264

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
И аз ги харесвам тези накрайници.

Всъщност марката е ANSA. Произвеждат цяла ауспухова система за Алфета ГТ, но цените са убийствени.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 20, 2013, 23:31:26
Отговор #265

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
Другарю Живков то трябва да е някой не добре,че да кара тая алфа с 180-190 тя е висока като щъркел

Май 21, 2013, 00:59:27
Отговор #266

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Дяка, тази тема е толкова хубава. Не бива да я разваляме.  :)Но, все пак. Да, не е законно да се движим с такава скорост.  Но от техническа гледна точка, това за височината е заблуда.  Понеже знам, че си собственик на Мерцедес W 123, нека да направя едно сравнение. Остави теорията. Това е италиянски автомобил.  :)Когато чуя тази дума и видя такава машина, първите неща с които ги свързвам са - двигател/динамика/окачване/скорост.  И това не е случайно.  Особено трансакселни Алфи са много стабилни и балансирани. Ако се качиш на такава и я подкараш, дори ще ти се стори странно.  Много, действително за времето си вървят зашеметяващо за автомобил от ТОЗИ клас. Реално и опитно погледнато, такава Алфа Ромео със 1800 кубиков двигател има динамика по-добра от 6-цилиндров 2500 кубиков Мерцедес 123 и повече седят.  Правя бързото сравнение точно с такъв Мерцедес, понеже съм имал/имам пряк досег с такива Алфи и Мерцедеси. С чиста съвест твърдя, че не е по-слаба и от 280Е.  Просто Алфата усещането е друго. За някои типажи шофьори, звукът от двуваловия мотор след 4000-4500 об/мин. и ефекта от динамиката, наред с лекото купе е плашещ.  За други това е  вълнуващо. Тези, които се вълнуват бързо се разболяват. И след това, няма лекуване.  Ефекта от болестта го виждаш - тази тема например.  Аз искам да седнеш в един още по-стар модел 2-врата Алфа Ромео, оригинална, стандартна, която със същата концепция двигател развива над 190 км/ч., а седи като бетонен блок на пътя. Охо, ще останеш силно очарован.  O0


Май 21, 2013, 08:52:18
Отговор #267

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Другарю Живков то трябва да е някой не добре,че да кара тая алфа с 180-190 тя е висока като щъркел
Ти Алфа карал ли си някога? Със сигурност тази кола е много далеч от понятието нестабилна, не знам какъв е проблема.

Май 21, 2013, 09:02:50
Отговор #268

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Чак със 190 няма да я карам точно тази колата.

Иначе, ако се смъкнат торсионите с един зъб предницата залепя още здраво за пътя, но с тази кола целя пълен оригинал, а през 1974 и 1975 Алфета ГТ излиза с висока предница.

През 1976 идва ниската настройка на торсионите.

При Alfa Romeo, колкото повече настъпваш, повече кураж ти идва :D

Другото интересно нещо е, че при конфигурация с Де Дион задно окачване купето се накланя, но гумите стоят вертикално и на пътя.
« Последна редакция: Май 21, 2013, 09:05:12 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 21, 2013, 18:20:35
Отговор #269

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
може би съм се заблудил.... :)
А колегата дето ме пита дали съм карал алфа мога да кажа ДА
Карал съм но не съм бил собственик преди мерцедеса имах ФИАТ Браво 2000сс/20 клапана КиН Филтър с интейк генерация на 63мм
имаше брутален звук и ми хареса повече от АЛФА145 въпреки че ФИАТ-а се кара по-трудно