Автор Тема: Alfa Romeo Alfetta GT - 1975  (Прочетена 145629 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 04, 2015, 21:44:22
Отговор #300

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Ма то в Italy нема тутун  ;)
Иначе евала - добри снимки ,добри машинки ,добри градинки  8))

Март 06, 2015, 11:01:07
Отговор #301

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Израснал съм с атмосферата на тютюневите складове кръстосвайки павираните улички между тях.
Разхождайки се, човек все още може да усети аромата на тютюн.
Част от тези величествени сгради вече са ремонтирани, но и позагубили най-пищните си украшения.

Нужна е огромна частна инвестиция и визионерство от страна на управата на Пловдив за да бъдат реставрирани вместо заменени от сгради тип МОЛ.

Пловдив за мен е вечен град и тепърва тези сгради ще имат историческа стойност.
Дано остане нещо и за идните поколения.

Боре, благодаря за филмчето!
Подсили интересът ми към тези сгради и отминали времена.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 06, 2015, 12:40:07
Отговор #302

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Страхотни снимки! Моделките са хубави  :D  и на Марс да ги снимате пак ще им отива.

Март 07, 2015, 23:07:33
Отговор #303

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Пловдивчани дали имат идеи къде другаде в Пловдив могат да станат хубави фотосесии?
С Живков се разбрахме, че Ривиерата е далеч :)


 
 

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 08, 2015, 17:41:42
Отговор #304

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Автентични и сравнително запазени от съвременната архитектура са няколко места. Стария град няма да го споменаваме, понеже не е в контекста , а и е твърде експлоатиран.

1 Капана - едно от най-автентичните в Пловдив пространства

2 Улиците около Сахат тепе и най-вече Лейди Странгфорд, Антим I , Ангел Букорещлиев и Найден Геров

3 Цялата Иван Вазов, но там е твърде населено и твърде много автомобили, едва ли сесиите ще се получат , докато първите два варианта в почивни дни и добро стечение на обстоятелствата има много удобни места.

Около Сахат тепе има страшно много улички с красиви къщи, всичко доста запазено. Сега се сещам, че около Сахат тепе в Северната част една от отбивкит на Лийди Странгфорд има и много приятна църква ... , абе има къде, за тия няколко десетки века все ще се е формирало нещо интересно , около което да се понаправят фотоси  :)

Март 08, 2015, 18:16:18
Отговор #305

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Прекрасни автомобили (като модели и състояние най - вече), прекрасни снимки!!!

Ноември 11, 2016, 10:26:59
Отговор #306

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Я да съживим темата малко.
Все пак Алфетата е още жива, :)
Въпреки, че през 2015 се бях отдал на Спринта и му навъртях едни 4000 км, реших през 2016 да изкарам Алфетата.
Случи се веднъж, тъй като отсъствах цяло лято, но това  е друга тема...

Та, колата не беше карана към 2 години, но запали без проблеми, напомпих гумите и хайде на ГТП.
Спирачките си работеха, въпреки, че имат нужда от малко обезвъздушаване.

Целта беше да завъша успешно Ретро рали Родопи 2016.
Е, не се получи точно така.

През първия ден от ралито колата започна да глъхне в ниските (нужда от нови свещи вероятно). Във високите обороти си вървеше все така силно и приятно.
Прибрах я в гаража, всичко наред, но на другата сутрин я запалих да потеглям за пловдивското рали и контролната лампа за заряд на алтернатора не изгасна.
Чудна работа, за първи път ми се случва.
Отворих капака и като докоснах реле-регулатора ми стана ясно, че нещо в него се е предало. Пареше и не можеше да се пипне.
Ясна е работата, Алфетата ще си остане в гаража докато намеря нов реле-регулатор.
За щастие, след около месец щях да пътувам до Auto e Moto d'Epoca в Падова и там ще си купя (действието се развива Септември).

Вече сме Ноември, реле-регулаторът Бош е закупен (New old Stock, оригинал, 1:1 с този на колата) и ме чака да го монтирам.

Разрових се за някоя снимка от Рали Родопи, но само тази намерих :



Проверявам какво е положението под капака след дълъг планински преход с изкачвания. Всичко си беше наред....
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 11, 2016, 13:40:30
Отговор #307

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Ето още няколко  ;)






Ноември 11, 2016, 13:59:15
Отговор #308

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ехее, много благодаря! :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 24, 2016, 17:33:30
Отговор #309

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Тези дни се разведрявам с едно привидно незначително, но изключително трудно занимание.
Опитвам се да разгадая какви са били фабричните стикери по коша на Алфетата и по-точно стикерът с препоръчваните течности.

До момента си мислих, че са стандартните за повечето модели на Алфа преди 80та година, черни с надпис Alfa Romeo Spa. Milano като този:



Оказа се съвсем не е така.

Попаднах да една снимка от коша на автомобил, който е продаден от холандците Prins Classic и бил в абсолютно оригинално състояние.
Даже боята му била оригинална. На една от снимките прозира ЖЪЛТ стикер за препоръчваните течности.
Това ме озадачи и започнах да ровя. На този стикер ясно се вижда, че по времето и за тази кола се е препоръчвал само един производител на масло.


Оказа се, че подобен, но не същият жълт стикер е бил залепян и в коша на Alfa Romeo Montreal, Която се е произвеждала по времето на Алфетата ми.
На Монреалите обаче е имало избор от два производителя на масло и течности.

Най-заблуждаващото е, че всички търговци на такива стикери продават от черните и сочат, че точно тези са за Алфетта ГТ.

По принцип, Alfetta GT 1800 като моята е произвеждана само две години 1974 и 1975.
На границата е между легендарната 105 серия и всички останали купета от 116 серия и все още има детайли, като стикерите и помпата на чистачките които са взаимствани от старата моделна линия.
От това произтичат и редица обърквания, а почти не се намират автентични екземпляри в нереставрирано състояние за да покажат кое как е.

В крайна сметка, намерих един сайт, в който се твърди, че от 1972 до 1974 година стикерите за маслото са именно жълти от този тип:



http://carclassic.biz/

Супер, но моята кола е произведена 1975 година. Същият сайт твърди, че всички Алфи са излизали със зелен стикер от 1975 до 1977.


 
"Ново двайсе" както се казва.

Отивам аз в сайта на холандския дилър за да видя оригиналната и вече продадена Алфетта ГТ и там пише, че е произведена 1976 година, което от своя страна е невъзможно защото тогава Алфетта ГТ е произвеждана с 1600 мотор и малко по-различна маска и интериор.
Най-вероятно колата произведена 1975та (точно като моята) и регистрирана 1976 година и е с жълтия стикер т.е. и на този сайт не мога да вярвам.

Викам си хубаво, значи жълтият стикер от carclassic.biz ще свърши работа, но пък се загледах и се оказа с 3 производителя на масло, а моят репер (зелената холандска Алфа) казва, че маслото е само от един производител....

Пълна каша!

Сори, че ви занимавам с глупости, но го пиша това и за да остане някъде написано. Иначе забравям. :)

Остава ми да им пиша на тия от сайта и да разрешим проблема заедно.

Ето това мисля, че трябва да е оригиналът за моята кола  :


145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"