Автор Тема: Alfa Romeo Alfetta GT - 1975  (Прочетена 145677 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 24, 2016, 19:54:57
Отговор #310

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Добре де, какво казват гурутата от родината на Алфата ?
Като знам с каква скрупульозност описват феновете италианци на други марки, няма начин да не е описано точно и коректно.

Ноември 25, 2016, 09:47:17
Отговор #311

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Питах ги, но още няма отговор. :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 26, 2016, 22:15:01
Отговор #312

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Адаш, аз също не мога да ти помогна да се ориентираш в тая "спагетена" каша, но ако в крайна сметка  разбереш все пак кой е точния модел, мога да ти изработя един ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 28, 2016, 10:37:32
Отговор #313

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Благодаря, Митак! Стига да разбера какво се е слагало, ще ги нагласим лепенките. ;)

Вчера откраднах половин час от неделния ден за да монтирам едни хубости, които си бях напазарувал от Италия.

Бутончето за плафона на моторния отсек се беше изпекло и напукало за 41 години живот.
С голямо усилие успях да намеря такова бутонче от Auto e Modo d'Epoca в Падова.
Само на един щанд ги имаше и струваха 10 евро бройката..... дано жена ми не чете  :P

Преди бях купувал същите за вратите от един алчен грък през ибей, но и там не бяха по-евтини, даже напротив.

Та, с огромно удоволствие му завих винта на новото бутонче и плафона вече светва на всяко отваряне на капака.



След това смених закачалките на пликчето за течност за чистачки.
Всъщност, закачалки нямах, а го бях захванал със свински опашки облечени в термошлаух за да не дращят боята.
От OKP.DE бях поръчал две закачалки, които са оригинални за стари Алфи (или поне така твърдят в сайта), но пък леко ми издраха боята.
Здраве да е, поне стана фабрично.



Накрая, доволен как готино се получават нещата, си викам, я да сменя и реле-регулатора, който сдаде багажа наскоро.
За целта купих същият такъв, оригинален Бош, от Италия.
Да, ама не!
Свалям аз оригиналния, гледам пише 14V на него, гледам новия - 28 V. Чудна работа.
Разрових се в интернет и прочетох, че новия всъщност е за камиони на 24 волта...... греда голяма.
Много яд ме хвана.

Тия дни ще дам изгорелия на един приятел да пробва да го ремонтира защото 40 евро не ми се дават отново.....  :'(

Ето я гадта мръсна:



И накрая една моторна снимка за разкош :

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 28, 2016, 11:42:27
Отговор #314

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Митко това с релето е гадна работа, и аз така си взех комплект гарнитури за двигател който нямам  ;D

Ноември 28, 2016, 13:12:22
Отговор #315

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Благодаря, Митак! Стига да разбера какво се е слагало, ще ги нагласим лепенките. ;)

Вчера откраднах половин час от неделния ден за да монтирам едни хубости, които си бях напазарувал от Италия.

Бутончето за плафона на моторния отсек се беше изпекло и напукало за 41 години живот.
С голямо усилие успях да намеря такова бутонче от Auto e Modo d'Epoca в Падова.
Само на един щанд ги имаше и струваха 10 евро бройката..... дано жена ми не чете  :P

Преди бях купувал същите за вратите от един алчен грък през ибей, но и там не бяха по-евтини, даже напротив.

Та, с огромно удоволствие му завих винта на новото бутонче и плафона вече светва на всяко отваряне на капака.



След това смених закачалките на пликчето за течност за чистачки.
Всъщност, закачалки нямах, а го бях захванал със свински опашки облечени в термошлаух за да не дращят боята.
От OKP.DE бях поръчал две закачалки, които са оригинални за стари Алфи (или поне така твърдят в сайта), но пък леко ми издраха боята.
Здраве да е, поне стана фабрично.



Накрая, доволен как готино се получават нещата, си викам, я да сменя и реле-регулатора, който сдаде багажа наскоро.
За целта купих същият такъв, оригинален Бош, от Италия.
Да, ама не!
Свалям аз оригиналния, гледам пише 14V на него, гледам новия - 28 V. Чудна работа.
Разрових се в интернет и прочетох, че новия всъщност е за камиони на 24 волта...... греда голяма.
Много яд ме хвана.

Тия дни ще дам изгорелия на един приятел да пробва да го ремонтира защото 40 евро не ми се дават отново.....  :'(

Ето я гадта мръсна:



И накрая една моторна снимка за разкош :



Митко , що не сигнализираш ве? C:-)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 28, 2016, 13:32:42
Отговор #316

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Кире, все тебе занимавам. Вече ми е неудобно :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 06, 2016, 15:39:57
Отговор #317

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Един сериозен проблем ме мъчеше през последната година. Свещта на четвръти цилиндър беше запекла в главата и не можеше да се развие. Тръгваше леко да се развива и отново затягаше.
Като цяло се бях притеснил защото ако разваля резбата , цялата глава трябва да се сваля, а от там и основен ремонт на мотора щях да направя. Едни пари, които не мисля да дам докато моторът все още върви така силно.
Та, след година мислене, четене и тук-таме плахи проби за развиване на свещта реших, че зимата е подходящ сезон за да се види ще отваряме ли мотора или не.
Последното, което пробвах и най-вероятно помогна е спрей за почистване на карбуратори на Вюрт.
Напълних леглото на свещта с него и леко я развих, за да я оставя в средно положение, което позволява движение в двете посоки. Постоя една вечер така, на другия ден развих малко по-настоятелно и отново напълних леглото. На следващият ден още по-настоятелно напред-назад и свещта излезе.
Толкова облекчен и щастлив не съм се чувствал скоро!
Ето я гадта мръсна:




Свещта беше запекла заради нагар по резбата.

Понеже такъв оригинален Golden Lodge 2HL вече не се намира (има реплики), ще го заменя с NGK BP6ES, който е препоръчваният заместител.



145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 06, 2016, 20:06:12
Отговор #318

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
и ние така с мойта омега V6... борихме резбата на едната ламбда сонда, че се беше заварила и се откъсна... голяма бой, много мамата и стана... и проблем с прекъсването, който се оказа бобина.... абе, дърти варели :) ама няма да е забавно иначе...

Декември 07, 2016, 21:32:35
Отговор #319

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво Митко, успешно си си справил.  :)
Наличността на ориг Лодж свещ за мен е доказателство, че колата е само умерено карана.
Ако беше много експлоатирана, сигурно няколко комплекти актуални свещи щеше да е извъртяла.  :))