Автор Тема: Alfa Romeo Alfetta GT - 1975  (Прочетена 145651 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 09, 2011, 01:09:16
Отговор #50

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Относно джантите едно мнениенце. Колата ти е автентична, оригинална. Такава е и сега след 30+ години, като от брошура. Тези джанти, с които е дошла са точно на място. Придават красив 70-ташки финес и динамика, типично Апенински.  Правят зелената Алфета раздвижена и интересна. А, тя, не е като да няма красиви екстериорни линии.  Другите, които мислиш да слагаш ( с кръглите отвори), не знам за какво са ти. Биха ходили повече на нещо ниско, твърдо с извратени характеристики. Сори, ама така мисля. Определено не са вкусен завършек на Алфетовия силует.  Тоест, не са за Пловдивска маслинено зелена, лъскава Алфета. Това, че си с 14-ки, ако ще и високи да са не е лошо. От една страна се щадят самите джанти, от друга може би и малко ходова част. Все пак, кола доживяла до днешни времена в такова състояние е грях да се качи на валяци с нисък профил. И да се кара така по нашите лунни кратери. Както и да е. Въпрос на вкус, казало едно куче и си близнало....... :-[
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 01:21:37 от Тодор Живков »

Февруари 09, 2011, 09:09:24
Отговор #51

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Джантите ги взех защото модела ми хареса как стои на Жулиета, 75 и Алфета седан, а и са доста рядки по нашите ширини.
В Европа тези джанти струват над 500 евро  >:D
В крайна сметка реших да се опитам да ги продам в Гърция.
Другата седмица сме на състезания в Серес и ще е пълно с Алфисти, дано някой ги оцени :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 22, 2011, 16:02:13
Отговор #52

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Наскоро напазарувах малко тампони за окачване.
Слагам и снимки с цени за да се види колко струват макар, че вече ги няма.
Все още не съм сигурен дали всичките ще станат защото моята е малко от първите, а там доста неща са различни.
Каталози няма, т.е. има, но и каталога с номерата ми е от 1975та, а съвременните производители за изритали модела Alfetta GT от каталозите преди доста време.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 22, 2011, 23:23:05
Отговор #53

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Мите ,много ценни части си си напазарувал  :D
Centrum Transaxle

Март 13, 2011, 22:09:48
Отговор #54

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Днес освежих скобата, която обхваща разширителният съд на радиатора и маркировката за нивото.

Много съм доволен, всичко изглежда оригинално и свежо.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 18, 2011, 22:07:33
Отговор #55

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
От днес и с пълен комплект фланци за карбуратори.
Да е жив и здрав Madboy, че ги изнамери от някъде защото тия са от стария тип, с по 4 шпилки на всеки и са доста рядки, а в чужбина струват доста евро  :)

Остава само да ги монтирам при хубаво време и подходящото настроение :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 18, 2011, 23:25:23
Отговор #56

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Еми честито за новите детайли ,мнага си я гледаш ти Алфетката и за това е такава симпатяга .
Ми да сложа и аз някой снимка от накой неща по моята Джули  :D :D :D
Centrum Transaxle

Март 18, 2011, 23:50:57
Отговор #57

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Слагай да видим.

Айде скоро да започнем със снимки на колите, стига с тия части  C:-)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 05, 2011, 09:50:00
Отговор #58

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
През изминалата неделя най-накрая дойде време да сменя гумените фланци на карбураторите.
Времето беше супер и е грехота да не се използва за малки ремонтчета.  O:-)

Та за да се сменят въпросните фланци трябва да се свали всмукателният колектор, който едновременно с това е и водна рейка с маркуч към радиатора.
Фланците са с по 4 шпилки всеки, следователно има 4 скрити гайки от страна на главата заради, които трябва да се сваля всичко.
Тази схема е останала като наследство от легендарната 105 серия.
На по-новите автомобили от 116та серия това е отстранено и фланците се свалят без разглабяне на колектора.

Така и така ще се точи антифриз, смених го с органичен на AGIP (италиански разбира се  O0 ).

По спецификация го дават, че не разлага гумените съединения и маркучи, да видим.
Единият маркуч, който смених (от дъното на термостата до водната помпа) се беше разложил и пропускаше по цялата си дължина въпреки, че не беше скъсан.

На снимките се виждат и едни шупли по колектора, все пак е отливано преди 36 години :)

Впечаляващо е (поне за мен) как 36 годишни гайки се нуждаят само от леко разхлабване и след това тръгват на ръка.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 05, 2011, 23:45:32
Отговор #59

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Мите ,много добра работа си свършил
Поздрави  :D :D :D
Centrum Transaxle