Автор Тема: BG Шкоди, които рядко виждаме  (Прочетена 69345 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 24, 2017, 14:25:55
Отговор #100

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Глупости, какво толкова си се хванал да плачеш на тоя чужд гроб, след и като тук малко повече от половината от пишещите по тоя казус, конструктивно, а не просто хейтърски, го разкритикувахме, не ми е ясно.
Личното ми мнение е, че трябва да громим безмилостно, поне в сферата на автоколекционерството у нас, калпавите реставрации, и още по-лошо, селския визуален и въобще естетически вкус, проявяван особено често у нас, точно в комплект с осъществяването на такива възстановки.
Нищо срещу никой, като използвам израза- селски, по отношение на който и да е.
Аз лично, макар и да живея другаде, съм на произход от с. Мало Конаре, Пазарджишко.

Все пак, всички ние българите сме били лишени от аристокрация и особен елит в посл. столетия, та цветните ексцесии по отн. на оцветяването на моторните отсеци и други места са разбираеми, но не е редно сериозната ентусиастка общност да ги толерира.
То да бяха и само цветните петна по тая Шкода, пак добре.

Как да е, по-надолу пак напоително може да разчепкаме глобарката, поради липса на други интересни обекти сега по Форума, които да предизвикват такава контроверсия.

За закачката за правенето, личи си че много-много, даже никак, не си гледал обстойно темите с бившите ми коли, както и за някои, сега които имам.
Пръснати са там в съответните раздели с американки, японки, германки и италианки коли, ще видиш доста интересни неща.
Гледай снимките, и после нещо имаш поводи за намиране на махна, коментирай конкретно кола по кола там в съответните теми, както и ние тук конкретно обсъждаме конкретни неща по тая Шкода, а не тук общи глупости.

Както се вижда от крайния им вид в снимките ми, в течение на годините извън всякакви различни ремонти по различни екземпляри от тях, съм възстановил от-до поне няколко доста интересни коли, поне за мащабите на БГ, модели от 50-те, 60-те и 70-те.
Сред тях тия, на които лично от мен /без боядисванията и тапицирания/ са им правени тотални реставрации, вкл. ремонт на мотори, кърпене, и всякакви други ремонти по скорости, ходови части и прочее са 3 Триумфа- 2 Хералда и Спитфайър, една Алфа ГТВ, 2 Бенца 2 врати купета- 123 280, и купе 114 250, шестица 630, един 850 Спидер, 2 броя Х19, един Датсун 280, Капри серия 1 2300 ГТ, една Сиера ХР4и, два Джага ХЖ6- един с1 и един с3, и разбира се, разни американки. Точно на тия изброените има доста снимки качени, някои се виждат и с разлл им бои и стадии на реставрации.
За тия се сещам на прима виста че съм им правил абс. тотални ремонти и/или разни смени на всичките важни агрегати, плюс оправяния на каросериите.
Освен това, на всякакви други мои коли съм им правил отделно или мотори, или скорости, или пък разни отделни каросериини ремонти.

В тоя аспект, не е адекватно да мериш някой като мен, или пък хеле и хора също и даже с още по-голям ремонтен и реставрационен опит, като Момчил или Фифо, спрямо някой /все едно колко сте си близки с него, та да се чувстваш особено длъжен да го пазиш от лоши хора  :)) /, дето съдейки по собствените му медиини изяви, венеца на дейността му за 30 години автохоби, е пускането в движение на само една, па било и предивоенна кола.
Ха, реставрация, съдейки по снимките, тая кола даже и актуална БГ регистрация няма.
Без да и познавам документалното състояние, само наличието на забранените за ползване след 2007 година жълти номера говори, че тая кола по-дълги отсечки отпред единия до другия край на блока с гара, е много слабо вероятно, а и законово невъзможно, да е правила.

Та така, за реставрациите, ходи гледай дори само и в моите теми, да не говорим за темата на колите на Момчил примерно, да видиш в болшинството им, отн. добре и оригинално възстановени коли.
Без да звучи много самохвално, но нямам недоволен от моите ремонти и реставрации сегашен собственик на която и да е от бившите ми коли.
Виждам си се и със някои сегашни собствениците и екс-колите ми по разни ретропаради, еи всичките са си доволни.
Бившия ми Бенц 250се напр сега е във Варна, заедно с едно от бившите меи Бертонета, и двете в не много променен вид, повече от 15 год след като съм ги продал.

Ха, една моя екс-кола, пак непроменена много след моте реставрации, Каприто ми 2300 серия 1, даже я продаде в Германия преди 2-3 години собственика и след мен.
Всъщност това Капри моето, някои колега тук от Форума, май Кранки, го разпозна, че се продава в немското Мобиле, и то не по друго, а по сменения изцяло от мен салон, който го сложих от по-къстно серия 3 Капри / Опс, една неоригиналност, признавам си, но все пак моделно допустима/.
Така, то по моите коли като се сещам, и бившите и сегашните, освен салона на Каприто, най-набиващите се неоригинални неща бяха само и почти единствено концентрирани па бившия ми фиат 850. Бях му сложил неоригинални СЕАТ джанти, и боядисах в черно по принцип хромираните брони.

Иначе, благодаря за комплимента за компетентните коментари, но трябва да се уточни, че те в огромната си част са почерпани не само от четене, а и скромния ми, бих отбелязал, точно 30 годишен опит от активно каране, поддържане, а при нужда и при финансова възможност, и от реставриране, на достата и интересни коли, които са ми минали през тези години през ръцете.

Та благодаря, но нямам интерес от запознаване със собственика на Суперба, още по-малко ми дреме какво мисли за уж хейтъри като мен.
Поради по-острия ми език, на прима виста запознавания съм успявал да се скарам и с повечето членове на управителния съвет специално на БАК Ретро, през последните години.
Но тия скарвания с тия по-стари на възраст, и да го кажем, мастити членове на управителния съвет, са траяли само докато тия дадени персони от Клуба са идвали на порции в гаража ми, и видяха някое и друго интересно автомобилче, а и други неща.
И тогава вече почват да ми се мазнят по парадите, и усилно да ме поздравяват. Голям смях.  O:-)
Погледнато ретроспективно, а и въобще, е малко мишкаво подобно поведение.
Но поради предварителната им неинформираност на по-видните от ретроклуба /а повечето то тях са наистина коне с капаци/ кои какво прави по отн на ретроколите или пък има, е разбираемо поведението на тия чички.
Иначе, след като изясним разликите в критериите, и някои от тях даже вземат и някой и друг конструктивен съвет от мен, който и го прилагат успешно, с някои от тях станахме и приятели. Въобще от бодлите става розова градина.  :D
Просто свикнаха с това, и приеха възможността веднага и на момента да им критикувам примерните калпави решения на проблемите по текущите реставрации.

В тоя аспект бих препоръчал, не да му давам мнения за колата на собственика /това даже не е и нужно, той вече я е окепазил доста еднопосочно/, ами той да дойде примерно по София при по-сериозните колекционери и реставратори да види какво става в сервизите им /естествено тук не визирам себе си, има много по-напреднали в реставрациите и ентусиазма чички фенове/.
Сигурен съм, че след такъв тур той ще промени доста мнението за собствените си умения, постижения, и претенции.

Пак казвам, нищо лично, считам че човек трябва да е обективен и да не се ръсят фалшиви и мазни комплименти и оценки, особено по отн. на нашето хоби.
Гледах вече колата и собственика и в едно интервю по телевизията, и каквото видях там, не събужда интереса ми към резултата.
Нормално, липсата ми на интерес е продиктувана от правенето на колата по отдавна залинелите дори и у нас стандарти на 90-те, както правилно уточни Момчил. Другото което аз категорично не одобрявам, е биенето на тъпана по медиите за именно такава лоша реставрация.
Още повече и като се има предвид, силно меркантилния интерес в случая, предвид на това че колата се обявява за продаване.

В тоя аспект няма и аккво да се радваме на реставрацията, щом водещ става на ентусиазма, ами Мамона.
А и както подчертах и по горе, редно е да учим младите и общата аудитория на стремеж към перфекционизъм, и да се рекламират и поощряват, особено медиино, перф. реставрирани коли, а не недоносчета.
Ако не друго поне собственика можеше да изработи на ръка циферблати за уредите по тертипа на оригиналните за модела.
Тия от 105 като ги гледам, изплескани на таблото, са точно черешката на цялото творение.

Айде, мисля че много внимание му отделихме на това чудо.
По добре да се концентрираме върху все още наличните Аерота и Татри в БГ.
Все още има сред тях някои нелоши останали екземпляри.
« Последна редакция: Юни 24, 2017, 15:29:21 от USfan »

Юни 24, 2017, 18:03:30
Отговор #101

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Как да е. по конструктивно е да се концентрираме по заглавието на темата.
Всъщнос бих предложил на модераторите да преименуват тази доста интересна тема на- Чешките и чехословашките автомобили, които рядко виждаме.
Считам че такова заглавие ще е една идея по всеобхватно, и няма да се налага за всяка новооткрита татра или Аеро, или нещо друго, да се прави отделна тема с отделна марка в заглавието.

Ето вижте например в този албум, в който съм снимал наведнъж цялата сегашна автоналичност на политехн музей, някои снимки на зелената Татра на Гошо.


Освен нея акцентирам на този мисля чешки оранжев 2-врат ролдах седан, дали може да му познаете марката и модела-  ;)



« Последна редакция: Юни 24, 2017, 18:07:24 от USfan »

Юни 24, 2017, 18:50:17
Отговор #102

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Това зеленото не е Татра. Ако е нещо друго зелено, дай да я видим или линк към албума на политехн. музей.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юни 24, 2017, 19:14:42
Отговор #103

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Това зеленото не е Татра. Ако е нещо друго зелено, дай да я видим или линк към албума на политехн. музей.

Опс, пардон. Татрата всъщност е оригинален сиво-зелен металик, леко тюркоазен седи на отенък.
Снимките са лоши, за което моля за извинение, понеже осветлението в гаража им и в другия им складов хамбар е слабо, а нямах тел със светкавица подръка.
В един албум по Фейса са снимките, дето съм правил в хранилището на музея през есента на 2013 год.
Доста назад в албумите ми е този от музея, от септември 2013 год.
Него съм го постнал публичен албум, озаглавен- За реставрация.

Facebook.com/Ludmil.Мarkov

В него съм качил снимките на абс. всички коли, съхранявани и собственост понастоящем от Музея.
Съхранявани може да го кажем много условно и с горчива ирония, поради безобразното отношение към тях от страна на Музея.

Тогава през 2013 като ги видях, цял един ден лично се занимавах на доброволни начала само да ги почистя грубо всичките 40-50 коли, и най-вече да махна от тях и сложа където може по далече, мебелите, черчеветата от прозорци, пишущите машини, огромните 70-ски стари компютри, и всякакви други уж ценни боклуци, които супер идиотски бяха нахвърляни по покривите, капаците и калниците на повечето коли, вкл и на Татрата.
Тя Татрата специално, освен парцалите дето се виждат по нея, бе удостоена и с поставянето на един огромен 50 килограмов диван върху покрива и.
Той и се вижда малко на снимките. Как тоя диван не бе огънал и безвъзвратно повредил дъговидния покрив на Татрата, барабар с огромния и фабричен люк, още се кръстя. ^-^ 
За сметка на засега небатардисаната още Татра, останалия наличен лично ползван автомобил на Гошо, един 12 цилиндров Кади Флитууд седан от средата на 30-те модел, не бе подминат от скорошни каросериини следи от мърляшкото разполагане на боклуци върху и до него.

Той бе натоварен с облегнати по капаците отпред и отзад, и калниците, със 100-200 килограмови бракувани метални рамки за прозорци, дълги по няколко метра, дето бяха останали от последния лукзазен фасаден ремонт на музея, на стойност сигурно няколко 1-2 милиона лева.
Та тия идиоти от музея, масивните рамки от фасадните стари прозорци си ги бяха запазили след ремонта, и поради липса на място, удачно  ги бяха нахвърляли до и над Кадилака.
А поради теглото си тия рамки се бяха се вкопали на ужасяващи, навътре хлътнали резки, дълбоки няколко сантиметра, специално по двата десни калника, и предния капак вдясно на Кадито.
Абе, ако се пошегуваме, по добре че откраднаха стоялия преди до него брониран Пакард.
Така сега поне тои стои на закрито в луксозен музей в САЩ, отколкото тука в мазата на Политехническия да е храна за мишки и шкаф за боклуци.

Иначе като общо инфо, доколкото поддържам връзка с отговорника по колите, който иначе е много свесен човек и голям ретрофен, от тогава през 2013 до сега, няма пристигане на нови наличности коли, нито се прави нещо по евентуални реставрации на наличните коли.
Причината е, че ръководството над отговорника, вкл. и директорката, въобще не се интересуват от наличните им коли, и ги броят само за излишно бреме.
Което е много тъжно, понеже извън тия коли, болшинството от които, вкл. и най-ценните, не са достъпни за публиката, музея реално няма с какви други експонати да се похвали.

Интересно дали така по снимките може някой точно да определи каква точно  -и 7, е версията на Татрата, и от кои приблизителни години е правена.
Tоест май не е 77, ама дали е 87, или 97, или друго--

Отговорника по колите в музея казва, че според тяхното инфо е докарана чисто нова през 1947 на Г Димитров.
Но аз като я гледам, покрай 3 компонентния и преден джам, бих предположил, че е предивоенна версия.






















« Последна редакция: Юни 24, 2017, 19:49:44 от USfan »

Юни 24, 2017, 19:36:10
Отговор #104

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Татра Т87 баща ми е разказвал за нея като стар кадър на УБО.Докарана е 1947год и се води за една от най аеродинамичните коли за онова време и доста мощна също така.

Юни 24, 2017, 20:00:47
Отговор #105

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Т 87 е. Фейслифт на Т 77 ;)
 И вместо да преразказвам, тук може да прочетете какво бижу имаме:

https://www.abw.by/news/184872/
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юни 25, 2017, 19:47:06
Отговор #106

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, приказна кола.  :)
Много интересно, значи все пак чисто нова е дошла в БГ.
Може би още има хора от УБО които да знаят, дали тази Татра е возила и други известни функционери след Гошо, и кои ли са били те.

Точно вчера си говорих по тези теми с един над 80 годишен на възраст мой познат, който от млад е бил кадър на МВР, и по-късно през 60-те и 70-те, е бил и служител и на 1-во главно Управление на КДС, което е разузнаването.
Този човек обаче е имал доста добри, разбираемо, и професионални контакти с УБО, затова има спомени и от много от по-интересните коли дето в УБО са ползували от 50-те до 70-те години.
Та той ми каза, доколкото помни, извън разни други интересни работи, че тази Татра зелената специално, не я е виждал /откакто той е дошъл в София още като дете след 1950 год, и още отпреди да работи в системата на МВР/, никога по София или разните ведомства, щял иначе да я запомни.

Помни обаче той, че в началото на 50-те години за по-видните министри и ръководители са им навнесли масово ГАЗ-12, а министрите на правосъдието и на отбраната са се возили и всекидневно на ЗИС-110.
Странно, но тия ЗИС-ове доколкото помни, също са били разни зелени отенъци, а не черни.
Та като гледам цвета на Татрата, двата ментово зелени Кадита кабрио на Тошо, и светло и тъмнозелените ЗИС-ове, изглежда е било зеленото в разни отенъци моден цвят след войната, за нашите новоизлюпени тогава политици.

А Татрата вероятно Г. Димитров я е ползвал съвсем малко, понеже той умира 1949, а началото на реалното производство и наи вече експорта на новия модел 87, чехите го почват в началото на 1948.

Иначе лифта на 77 е 77А, а Т87 мисля е по-редно да го разглеждаме като нов модел.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tatra_77

Освен отявлените разлики в предница, задница, задни врати, и предни калници, и други по-малки неща, 87 по размери ми изглежда малко по-къс от 77.
Най-голямата разлика обаче е авангардната за тогава вече цялометалическа щанцована каросерия, докато при 77 има още доста дървени носещи елемени, скрити под металната обшивка.
Мотора при 87 също е малко по-оптимизиран, и с намален леко ходов обем.
При новия модел 87 той е само с 3 литра обем, докато ориг. осмак при 77 е с по-голям 3.4 литров обем.

Като цяло моделите 77 и 87 в последно време стаха доста интересни и за западната по-заможна колекционерска аудитория, което доста им вдигна цените.
Редките бройки от тях които гледам да се продават по Нета и по списания, оферирани и по търгове и на обяви, вече почнаха да стигат цени от по 200-250 000 Евро.

Тоя тренд на цени според мен косвено може да се яви опасен за нашата налична и доста оригинална Т87.
Рано или късно някой хитрец може да се пробва да придобие тази музейната Татра, при това легално.
Особено и като се има предвид, че в публичното пространство това е много слабо известна кола.
А и доколкото разбирам от хората в музея, тя понастоящем не е собственост на музея, ами се води предоставена по-принцип временно за ползване и съхранение на къщата-музей Г. Димитров, от страна още от бившето УБО.
Не знам от кога точно е предоставена, но статуса и в момента, както и този на другите ценни коли, като предивоенния Флитууд на Гошо, и единия от двата Кади Елдо кабрио на Тошо, не им е много изяснен.

Аз при почистването и от боклуците по нея, си позволих да я разгледам и вътре /даже си поседях на предполагаемото място за возене на Вожда,  :D отзад вдясно/, и доколкото мога да преценя, съдейки от снимки по Нета на други подобни, салона и тапицериите на вратите на нашата Т87 са още с оригиналните и то неизносени заводски дамаски от някакъв там вид плат.
« Последна редакция: Юни 25, 2017, 19:54:18 от USfan »

Юни 25, 2017, 20:19:48
Отговор #107

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Всъщност бих предложил на модераторите да преименуват тази доста интересна тема на- Чешките и чехословашките автомобили, които рядко виждаме.
Считам че такова заглавие ще е една идея по всеобхватно, и няма да се налага за всяка новооткрита татра или Аеро, или нещо друго, да се прави отделна тема с отделна марка в заглавието.

Ето вижте например в този албум, в който съм снимал наведнъж цялата сегашна автоналичност на политехн музей, някои снимки на зелената Татра на Гошо.

Освен нея акцентирам на този мисля чешки оранжев 2-врат ролдах седан, дали може да му познаете марката и модела-  ;)

Идеята за преименуването на темата може би не е лоша, т. е. подкрепям я.

Снимките на Tatra-та за мен бяха много интересни! Люси, благодаря за споделянето им!

Оранжевата кола е Opel Olympia - първо поколение, от 1935-36-та.

Юни 25, 2017, 21:05:36
Отговор #108

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Тази Татра аз бих я третирал, като национално богатство. Вярно, на някои хора не им пука, дори и тук във форума - Какво толкоз пък е тази коруба! - Нали? А това, че на практика е чисто нова я прави безценна. Няма такава Татра от 48г.
Тази кола трябва да се запази и да остане в България. И да бъде на показ, а не навряна в някакви мишкарници. Знам, че въпросът е сложен. Той е много лесен, но е сложен за нашето Юнашко племе. Има къде да се покаже - Във Варна, но там е частна собственост. Не е лоша идея, защото е единствена възможност към момента. Ако остане там вовеки - добре! Но не се знае дали собственика на музея няма да реши да си възвърне цялата инвестиция за направата на музея, само като продаде някога тази Татра.
Люси, благодаря за снимките и разказа за колата. Късметлия си. Такава кола на живо не може да се види и пипне.
Писах, че е фейслифт, не на сериозно. Просто да съм в крак с модата. Исках да кажа, че продължава линията на това извънземно купе, което след време спира да се произвежда.
Аз също подкрепям идеята за преименуване на темата. Чехите са нация техническа и има какво да ни покажат.


...и мнението ми за прословутия Супърб:

Не ми харесва начина на реставрация. Дразнят ме разните шарении и по мотора и навсякъде. Дразни ме демонстрацията на лош вкус. Тук във форума също има неща, които не ми харесват, НО вече си трая! От опит знам, че това ми носи само негативи. Всеки има право да си прави нещата както му харесва. Лошото е когато нещо ценно попадне при човек, който няма чувство за естетика. И няма добър и лош вкус, а липса на такъв. Това, което аз съм направил също на някой може да не му хареса. Шарен свят.
Люси, аз те разбирам, но няма смисъл да се вкарват хората в правия според нас път. Защото те това не могат да го разберат. Всеки знае за него си, че е на правилния път.
Единственото Браво на този човек и Евала казвам, затова че е хвърлил труд и средства да спаси този Супърб. Без значение дали ми харесва или не. Факт е, че е спасена кола от 30те г. Мисля, че не трябва да му търсим кусури. Нямаме право.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юни 25, 2017, 22:00:03
Отговор #109

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Жоро, в общи линии си описал и моето становище. С Люси мога да се съглася на 90 % като изключим громящия му стил да шиба с дългия си камшик клетите реставратори - псевдо или ентусиасти.
Ще направя обаче следните забележки :
Първо - тоя човек тука не е писал един ред и можем само да гадаем какво мисли, защо и как е действал и т.н. Тоест претенция от негова страна няма изявена и крайностите в емоциите бяха по-скоро излишни. Да кажем особености на характера  :D Претенция имам предвид нито за начина на реставрацията, нито за оценката на автомобила, нито за историческата и` стойност и т.н.
Второ - погледнато реално този човек ( не му знам името, ще ме извинява, че така безлично го поменувам ) е съхранил , опазил и довел до удобен вид една истинска рядкост за нашите измерения. Другата крайност и да разискваме останки или по-добре съхранени частично прашасали анонимности, сред които има и истински бижута като тая Татра Т87. Тоест - кое е по-ценното - да съхраниш и вдигнеш от боклука една рядка кола или в апокрифите на т.нар. партийно-мафиотски елит да си разказваме легенди и евентуално да изкараме някое кадро , благодарение на ентусиазма като на някой като Людмил.
Трето - къде видяхте огромния му грях ? В липсата на вкус ли ? Айде и аз като Христос да ви поканя който се чувства безгрешен пръв да хвърли камъка ! Очевиден е грешния му подход в много отношения, но кое от всички неща е сбъркал фатално, дето вика Люси еднопосочно ? Уредите ли ? Ми Стефан по-напред спомена , че оригиналните са налични, трябва им ревизия. На собственикът може просто  възможност да му е липсвала до момента . Лакирането - също не е безвъзвратно, боичките и хромировката в коша - и на мен не ми се нравят, но кое пък му е чак толкова фаталното. Съгласен съм абсолютно да не се толерира безвкусицата и селянията, но нещата въобще не са необратими. Не ща да адвокатствам за нещо, което по принцип не одобрявам, но реалният поглед тук по-скоро би трябвало да поощрява първо ентусиазма, а след това да вкарва в перфекционизма.
Затова тук ще спомена и Четвърто - Люси дава съвет да се среща човека с известните личности от колекционерските среди. Не мисля , че щеше да му е много полезен сблъсъка с харпиите на ретро колекционерските среди. Тая елитарност ( псевдо , в огромната се част ) доведе до фатален край камари автомобили, до които се докопаха играчите от бранша. Така че лично аз смятам - криво-право, човекът е докарал до вниманието ни една кола, която хем си има история в България ( а не е пресен внос) , хем не е рязана на пикап за дини и отново връщана в пътя, тоест си носи общите линии на оригиналността. Останалото са подробности.
И понеже, както казах в началото, собственикът не взема отношение и явно няма претенция поне на страниците на форума, предлагам да не чегъртаме повече в темата, не мисля ще е конструктивно, нито възпитано.