Автор Тема: BG Шкоди, които рядко виждаме  (Прочетена 69390 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 27, 2017, 02:11:15
Отговор #120

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166

Другата конверсия в тоя МВР гараж беше още по интересна.
Една наглед обикновена, някаква светлосива или мръснобяла ГАЗ-24, в коша на която беше пляснат Чайков осмак.
За нея там майсторите в гаража казваха, че както и Чайките, вървяла само с авиобензин с по-голямо октатово число, нещо такова, ако добре съм разбрал.
И тоя трудно наличен навсякъде из България бензин, затруднявал МВР служителите да я ползват редовно по техните си там охранителни или пък, за което предполагам също са я ползували- контраразузнавателни работи.
Горяла нещо клапани от обикновен бензин, така викаха техниците.

Другото странно при нея беше, че бе не с копчета автоматик като Чайката, ами с нормални ръчни скорости, стърчащ лост от подар като на стандартния Волгов мотор.
Не знам от какво са били присадени тия скорости, все пак е трябвало да издържат въртящия момент на осмака.
Така или иначе, и тази ГАЗ-24 вече я нямаше в големия гараж на УБО на Хладилника през 90-те, а и никога след това не съм чувал нищо за нея.

Тука може би не става дума за конверсия, а за заводската версия ГАЗ-24-24, или легендарните догонялки, вдъхновение за ред тунингаджии със ГАЗ-кови V8 мотори. Легендарни, защото по обясними причини никъде няма публични достатъчно достоверни описания, пък камо ли снимки на тая версия.
Иначе цялото описание пасва на информацията, която има по руския нет за тия коли.
По книга си върви като Чайката на тогавашните съветски АИ-95 Экстра и АИ-98, наистина поне за СССР бензини, не намиращи се в свободна продажба, за разлика от масовия тогава високооктанов АИ-93.
Синтезирана във Википедия, ето малкото що годе достоверна информация за тая версия:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%90%D0%97-24-24

ПС: Докато пишех, колегата ме е изпреварил :)

Юни 27, 2017, 02:23:32
Отговор #121

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Бронираните супърби вероятно са били от този модел http://auta5p.eu/lang/en/katalog/auto.php?idf=Skoda-Superb-OHV-13777
Сигурно наистина са били доста тромави в сравнение примерно с татрите при мощност само 85 коня на фона на внушителното си тегло.

За този модел не се бях сетил. Интересно е дали той е имал брониран вариант, както VOS...

Юни 27, 2017, 12:24:10
Отговор #122

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Волгата с Волво мотор била с дискови спирачки.Метална плоча на пода за допълнителна стабилност , и много допълнителни доработки. O:-) А Волгата с Чайков мотор била фабрична но явно в завода са забравили да преработят спирачките . Сменяли много често накладки.

Юни 27, 2017, 16:32:32
Отговор #123

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, сега се сещам по описания на предполагаемия собственик, и за още една такава заводска догонялка в БГ, ако не е легенда историята де, ама тая кола е била на база на ГАЗ-21 правена, а не на 24. Тоест, става въпрос за модела ГАЗ-23.
Пиша легенда, понеже въпреки многократните ми посещения на гости при собственика, и неговите хвалби какво точно има, не ми отвори нито веднъж конкретния гараж дето уж държи 23-ката, да я видя.
По описания на собственика /това е известния поне сред нас софийските ретрофенове, съпруг на председателката на БАК Ретро- иначе добър професионалист бояджия и реставратор- Сашо Брадата/, той някъде преди или след 2000 година, купува от някой, дето е купил от УБО през 90-те, именно такава оригинална 23-ка с Чайков мотор.

Та, като всички ретрофенове, докато си се надлъгвахме )) със Сашо в течение на годините на трапези и у него и другаде, кой какви коли има или знае, той все ме тушираше с тезата, само да ми покажел каква 23-ка има в гаража.
Но всеки път като стигахме у тях и физически до въпросната врата /а той на къщата си има няколко независими един от друг гаража като постройки и входове/, Сашо даваше заден ход, и викаше- Абе днеска не е добър ден да я ровиме Волгата, айде друг път, като дойдеш. ;)

И така, кой знае, може и да е докопал някога такава оригинална догонялка кола, но понеже не съм я виждал на живо, нито някой друг я е виждал, мисля, че или се е забавлявал Сашо да будалка феновете като мен, или пък я е имал, но заради ценността и, бързичко я е изнесъл и хързулнал навън.
Предвид, че преди 20 години Сашо имаше за кратко 1-2 броя хубави Чайки, дето купи от гаража на УбО, и ги препродаде после, може нещо подобно да е станало и с ГАЗ-23-ката, ако въобще е имал такава кола.

За този модел не се бях сетил. Интересно е дали той е имал брониран вариант, както VOS...

Пратих сега ММС-и със снимките на следвоенни Суперби и на ВОС-а на моя познат от гаража на УБО.
Той казва, че доколкото ги помни, защото не даже една година, ами само 5-6 месеца са били в България тия коли, бронираните Шкоди били според него подобни на снимката на ВОС-а.
Категорично каза, че не приличали на бабешката форма като Супербите с изпъкнали калници, ами били по модерни на форма.

Та сигурно са били ВОС-и, но пък той екс-служителя намери махна на многото на брой хоризонтални лайстни на ВОС-а.
Каза, че доколкото помнил, нямали такива толкоз но брой дебели лайстни хоризонтални.
Пет пъти го питах, ама не, нямали таквиз лайстни, казва...
Може и той да не помни де, все пак говорим за събития отпреди почти 60 години.

Дали пък ако не са дошли вече няколко годишни тия ВОС-и, предните им лайстни не са били свалени за нещо си, или пък на някои от бронираните бройки тия лайстни са липсвали по принцип, кой би могъл да знае...

А за Татрата на Гошо, може и да е била доста карана, ама па колко да е била карана, от единия до другия край на София,  :)) в периода 1950-1960, или пък веднъж-дваж годишно да е ходила и някъде в провинцията.
Примерно сина на Гошо като номенклатурчик, може да са му се полагали почивки в Правителствените станции, и той примерно лятото е разхождал Татрата до Евксиноград, а зимата- до екс-царската резиденция в Банска Бистрица.
Така или иначе, музейните служители ми казаха, че някъде през 1961 или 62 год. е предоставена на къщата-музей, значи оттогава поне вече не е била карана.

Но като я гледах през 2013, дори и след детайлно вглеждане по всички повърхности на каросерията, не открих видими или големи драскотини и подбивания, а и таблото си бе комплектно с всичките уреди, седалките също не бяха нацепени, иначе колата вътре бе ужасяващо прашна.
Затова и седнах само на задната седалка, предната поне на момента тогава ми се виждаше по-прашна от задната.

Ама като цяло прахта вътре в нея бе не лек слой, ами килограми, такова нещо никога не бях виждал при кола, или пък по каквато и да е мебел.
То и Кадито на Гошо тогава като го гледах бе същата работа.
Отзад червения му плюш, и отпред кожата на шоф. седалка /абе не помня всъщност отпред кожа или плюш беше/, бяха и те с по 2 сантима прах.
И Татрата и Кадито имах чувството, съдейки по праха вътре, че не са им отваряни и чистени салоните от над 20 години време, още от момента примерно, когато може и да са ги оглеждали по обстойно преди или след кражбата на Пакарда.
Абе, наистина все едно мумифицирани.

Добре, че поне в тоя гараж подземния на музея, не ми се стори да има много влага.
Прахта над и във колите определено не беше влажна.
Това поне си е късмет, не че в музея имат някакъв климатик или обезвлажнителна система за мазето-хранилница и гаража.

Как да е, е вижте едно видео на една визуално и акустично доста добре реставрирана Т87, и то налична чак в САЩ.



А на тая угледна Т87, и тя в САЩ, сега и искат 300000 Долара на цена.

http://www.carandclassic.co.uk/car/C874570


« Последна редакция: Юни 27, 2017, 16:59:05 от USfan »

Юни 27, 2017, 18:09:15
Отговор #124

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Люси, по никакъв начин нямам информация на която да стъпя, но си мисля, че у нас никога не е имало нито Газ 21, нито Газ 24 във версиите си с 8 цилиндрови мотори. В сравнително малки серии са правени, за да стигнат и до нас, а и да ги е имало, въобще не мисля, че ще са продадени просто така. Отделно това си е пълна недомислица като автомобил, Волгата каквото и да я правиш за возене става, но за пълноценна високоскоростна кола много не и достига. 

Юни 27, 2017, 18:46:32
Отговор #125

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, по никакъв начин нямам информация на която да стъпя, но си мисля, че у нас никога не е имало нито Газ 21, нито Газ 24 във версиите си с 8 цилиндрови мотори. В сравнително малки серии са правени, за да стигнат и до нас, а и да ги е имало, въобще не мисля, че ще са продадени просто така. Отделно това си е пълна недомислица като автомобил, Волгата каквото и да я правиш за возене става, но за пълноценна високоскоростна кола много не и достига.

Ами, Ники, какво да ти кажа, да го кажем по-шеговито в дълга полу-рима, но все пак- особено ако нямаш, на какво инфо имагинерно или достоверно да стъпиш, то ти стига само да четеш повечко, не е необходимо да предполагаш.  :))

Както уточних, 24-24-ката, ако и да е била оригинална руска версия или наша преработка, я видях на живо.
А и освен това, в течение на годините доста източници от МВР средитер не един и двама, и то повечето офицери, не прости фатмаци, са ми споделяли за Волгите с осмаци.

Иначе за редкостта, време е и теб да упрекна, че в случая много не четеш, въобще не са толкоз редки.
Нормално е от тях и различни броики определено да са стигнали и до БГ.
Ето за база данните по Викито, а и в руски сайтове също има данни.

Специално 23-ката са я правили над 9 години в над 600 броя, за нея има данни и на бройките по години правени, от 1961 до 1990.
А правените на база 24 са правени още по-дълго време, от 1971 до 1985 правени.
А след това от 1986, та чак до 1993 са правените на база 24-10, догонялките 24-34.
Според различните източници по нета, понеже няма точни данни колко преработени 24-ки на година са правени, приравнено изчислено спрямо бройките по години от 23 правени, излиза че съссигурност над 1000 бройки от всички 24-ки с осмаци са правени.

То това не за учудване, догонялките и спец-версиите с големи мотори на ГАЗ завода са традиция отдавна.
На ЕМ-ките са слагали Фордови флатхед омаци, а на Победите- шестаци от ГАЗ-12.

Ето чети.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%90%D0%97-23

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%90%D0%97-24-24

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%90%D0%97-24-34

А за продаването, не забравяй че от УБО-то в течение на годините, понякога и дори на живо пред мен, продадоха просто така, за почти без пари, крайно по интересни, редки и скъпи коли, вкл. и всякакви кабриота и ЗИС-ове и ЗИЛ-ове, хеле пък догонялките им.
« Последна редакция: Юни 27, 2017, 18:52:58 от USfan »

Юни 27, 2017, 19:26:13
Отговор #126

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Аз изрично написах, че това са само мои предположения, след като на живо си виждал, добре. Пропуснал съм да видя това ти мнение.В руските сайтове наистина ми  е попадала информация за тези коли, но поради факта, че не са ме интересували съм я пропускал.

Юни 27, 2017, 22:24:44
Отговор #127

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А, Ники, няма проблеми, ти все пак си фен основно на Фройде ам фарен, ;D а аз иначе, въпреки ника, съм по-всеяден.
Иначе категорично бих защитил идеята на конструкторите да слагат осмаци специално в 24.

Твоето лошо мнение за тях може би се базира на возене в разхлопани служебни, таксита, или все едно какви 24-ки.
Ако се беше повозил в някоя нова едно време, или сега в супер малко карана 24-ка, щеше да се впечатлиш, че дори и динамично карана, не е неустойчива кола.
Или поне в никой случай не е по-неактивна за каране кола от много от връстниците и в горния среден клас от 70-те, като например- Рекорд, Рено 20, или някои английски интересно замислени, но лошо произведени творения като Морис Итал или Остин Алегро.

Аз поне мисля, че основния проблем 24-ките да изглеждат на някой тромави за каране, е ако са им разбити кормилните уредби, или какво беше, иглените им едни там лагери по предното окачване да са се разпаднали /да ме поправят собствениците, ако греша/.
Иначе нова Волга 24 или добре поддържана такава на ходова част си е муцка, удоволствие да я хвърляш дори по завоите.

Ама аиде да не спамим повече темата, да се върнем на Шкодите.
Та тия дни от разните ми разговори със стари чички по отн. на чешките коли, един от тях се сети, че доколкото помни, имало в началото на 60-те години цяла партида навнесени Фелиции кабрио, които специално били предоставени на ДОСО за учебни коли.
Някой колега дали знае нещо за това, дали е имало такива учебни Шкоди и колко бройки и в кои градове са били те у нас?

Аз поне помня, че имаше и черно-бял филм от 60-те години филм, в който май Невена Коканова, или някоя друга наша звезда, караше такава Шкода кабрио, която беше с надписи отстрани на вратите- Учебен.
Жалко, че не мога да се сетя за името на филма, ама той не е по късния 70ски- Дами канят, където Данаилов играе и кара там учебна Жигула.
« Последна редакция: Юни 27, 2017, 22:28:31 от USfan »

Юни 27, 2017, 22:59:29
Отговор #128

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Аз поне помня, че имаше и черно-бял филм от 60-те години филм, в който май Невена Коканова, или някоя друга наша звезда, караше такава Шкода кабрио, която беше с надписи отстрани на вратите- Учебен.
Жалко, че не мога да се сетя за името на филма, ама той не е по късния 70ски- Дами канят, където Данаилов играе и кара там учебна Жигула.

"Бъди щастлива, Ани!" се казва филма и е цветен и колата е Шкода Фелиция, но не е учебна и е с Невена Коканова.



Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юни 27, 2017, 23:15:13
Отговор #129

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Люси, чисто нови съм ги получавал 24-ките, а тогава бях млад и див и съм ги тествал :D Имам особено мнение за Волгите, но по ред причини ще си го спестя. А и не съм фен само на БМВ, Лада и Москвич са ми стара тръпка, имал съм по няколко броя от тях и много си ги тача.