Автор Тема: BG Шкоди, които рядко виждаме  (Прочетена 70292 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 27, 2017, 23:19:08
Отговор #140

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Теглича е много гаден анахронизъм за всяка задномоторна Шкода. :(
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 29, 2017, 00:13:02
Отговор #141

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Питай чехите, слочаците, източногерманците, унгарците... колко ремаркета и каравани са извлaчили с тия тегличи. Лично си спомням 110Р-ката на един източен немец заселил се в Балчик май още по соца или в началото на демокрацията с ремаркенцето с табелка DDR ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 29, 2017, 00:26:00
Отговор #142

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Питай чехите, слочаците, източногерманците, унгарците... колко ремаркета и каравани са извлaчили с тия тегличи. Лично си спомням 110Р-ката на един източен немец заселил се в Балчик май още по соца или в началото на демокрацията с ремаркенцето с табелка DDR ;)
Знам и съм го виждал - каравана да , но ремарке с оборска тор нееее!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 29, 2017, 16:20:39
Отговор #143

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
Една интересна Шкода снимана от приятел, днес в гр. Плевен  :D
Човекът се казва Илийчо-фен на задномоторните.Има сервиз и поне 4-5задномоторки от всички генерации и всички са ежедневки :D.Много готин човек,но не посещава форуми...Този,който е до МБто-това е той.
П.п.Интересно е,че като се загледах–познавам и човека от втората снимка,който е с количката.На времето имаше 120ка,от първите,тъмно-синя.Явно са се раздумали сладко... :D
« Последна редакция: Юли 29, 2017, 16:30:52 от desistanev »

Ноември 18, 2017, 11:56:14
Отговор #144

Неактивен filip_fipito

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Здрашейте колеги.отдавна не сьм влизал вьв форума и сьм пропуснал доста теми.Та имам нужда от малко помощ.Занимавам се с реставрация на адна SKODA FELICIA 1959година и виждам много голям зор с намирането на тенекеджия който да се захване с копето.На кратко трябва да се икърпят ,праговете,една престилка и гнездата на фаровете.Ще бъда много благодарен ако ме насочите към някой тенекеджия и бояджия.

Ноември 18, 2017, 13:21:06
Отговор #145

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Като не си посочил града, в който е колата ти, да приемаме ли, че ще я закараш при добър, препоръчан майстор, където и да се намира той...?
Аз лично познавам трима много добри, като двама от тях са реставрирали и Felicia, и Octavia.

Ноември 18, 2017, 13:59:23
Отговор #146

Неактивен filip_fipito

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Колата се намира в София,но нямам проблем да я закарам и до някоидруги градове,стига работата да се свърши добре. :)

Ноември 19, 2017, 23:54:50
Отговор #147

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Накратко, в последно време вече е голям проблем да намериш майстор, склонен да се заеме с подобна задача за разумна сума, при това да я направи съвестно и без претупване... всичко зависи все пак и в какво състояние е купето и с каква сума си склонен да се разделиш. Все пак моят съвет е да се насочиш извъна София, където явно са останали съвестни майстори с повечко свободно време и по-умерени цени... има тук колеги, които биха могли да дадат отзиви.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 21, 2017, 21:38:45
Отговор #148

Неактивен filip_fipito

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Мерси колега.Напълно съм на ясно,че всеки майстор избягва да вземе цяла кола,защото предпочитат да изкърпят един калник на ден и да си приберат 100тина лева.Конкретно съм се насочил към провинцията,защото се надявам че там ще ми свършат работа.

Ноември 25, 2017, 21:13:39
Отговор #149

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Накратко, в последно време вече е голям проблем да намериш майстор, склонен да се заеме с подобна задача за разумна сума, при това да я направи съвестно и без претупване...
Съвестно и без претупване смяната на 2 прага+боядисване ми отнема 4-5 дена.Разбира се има известна мин. сума за материали,да кажем до 100-120лв. заедно с бояджийска камера.
Колко е разумната,според теб, крайна цена за тая работа?Да ти бъдат сменени 2 прага,съвестно и без претупване?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001