Автор Тема: BG Шкоди, които рядко виждаме  (Прочетена 70174 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 21, 2018, 23:21:59
Отговор #180

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Аз като по-незапознат искам да попитам, на горната снимка ми направи впечатление емблемата на предния калник. Тази емблема има ли я на по-късните стотачки, или е някакво временно наследство от МБ-то при първите години от производството на стотачките? Като че ли не съм го виждал на стотачка наживо, от което съдя, че е само на първите... И всъщност, къде е гърловината за резервоара на тези с емблемите?
Само на първите имат емблема - до 71ва г. Те са и малко бройки. Може да се каже, че отдавна са изчезнали. Няма как да ги знаеш. Гърловината е като на 1000МВ. Емблемата на десния калник е капачката.

Кире, утре си получаваш пратката. Търсих те три пъти по тлф. C:-)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 22, 2018, 11:05:18
Отговор #181

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
Много елегантно е разположена гърловината на резервоара Ивчо - под емблемата на десния калник. :D
Това не е така.На МБ-то е под емблемата.На Шкода сто си е квадратно стандартно капаче,като на 1-ва и 2-ра серия е разположено по-ниско на калника,а на трета серия е по-високо.
Жоро,интересно че вашата първата стотачка е била 70-ти набор,а е от втора серия-71-73г??Нова ли сте я купили?Като гледам боядисаната маска,вероятно е претърпяла нещо?
п.п.Поправям се,видях снимки и действително има и такива с капачка под емблемата,но аз съм виждал и такава с лайсни с емблеми,а капачката нормална,правоъгълна и с неотваряемо триъгълно прозорче.На комшията беше такава,та съм абсолютно сигурен,гледал съм я години наред.
« Последна редакция: Февруари 22, 2018, 11:39:27 от desistanev »

Февруари 22, 2018, 13:39:22
Отговор #182

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Това не е така.На МБ-то е под емблемата.На Шкода сто си е квадратно стандартно капаче,като на 1-ва и 2-ра серия е разположено по-ниско на калника,а на трета серия е по-високо.
По случйност имам свалена /по-точно изрязана заедно с част от калника/ капачка на резервоара от катастрофирала Шкода 100L 71-ви набор и се отвяря точно емблемата посредством жило с ръчка отдясно под табото. Ако не вярваш мога да я снимам ;) Иначе самата емблема и ласйсни наистина са малко по-различни от на 1000МБ, но принципът е същия.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 22, 2018, 22:12:01
Отговор #183

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Това не е така.На МБ-то е под емблемата........п.п.Поправям се.
Добре, че се поправи. Иначе щяхме да се разправяме. В краен случай с доказателства :)

Жоро,интересно че вашата първата стотачка е била 70-ти набор,а е от втора серия-71-73г??Нова ли сте я купили?Като гледам боядисаната маска,вероятно е претърпяла нещо?

Вече си мисля, че е 71ва г. Фактите говорят. Но не по-късно! Та аз съм бил тогава 4-5 годишен. Няма как да помня с точност + - 1 г.
По думите на баща ми е останало в съзнанието ми 70та г. Може да е било в края на 70та г. Може и 71ва.
Купувана е чисто нова. Помня, като я докара, веднага се метнах на шофьорската седалка. Втората ни Шкода 100 беше трета серия. Пак нова. 75-6та г.
Първата претърпя удар отпред, пътувайки към морето на светофара в Карнобат, който е на главния път. Помня го като днес. :)
Удара беше в ГАЗ 69 поради неспазване на дистанция. Въпреки всичко си продължихме пътя. Добре, че мотора е отзад...и радиатора. :) Сменени предна маска, капак и калници. Даже новите калници бяха с високата гърловина. От трета серия. А нашата оригинално бе с по-ниската. Открил си тези разлики. Браво.
Лек тунинг в черно от страна на баща ми. В черно са и вентилационните отвори на задните калници. Да е в тон. ;)
За отваряемите прозорци нищо не мога да кажа. Нямам поглед от близо на 1ва серия. Втора и трета - гаранция, че нямат такива.

Иначе самата емблема и лайсни наистина са малко по-различни от на 1000МБ, но принципът е същия.
Абсолютно си прав. Поне е видно, че лайстната е по-дълга на Шкода 100.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 22, 2018, 22:59:16
Отговор #184

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Страхотно решение е било това с капачката зад емблемата. На мен лично много ми харесва на 1000мб-то как е. Много елегантно!

Февруари 22, 2018, 23:03:34
Отговор #185

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
На бензиностанция с Петьо зареждаме МВто и онзи три пъти обиколи колата и не можа да намери от къде се зарежда.
Голямо шоу беше. Накрая остана изумен. Много елегантно решение наистина. Трябваше на Шкода 100 до края на производството да я оставят с емблемите на предните калници. По-красива е според мен.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 22, 2018, 23:57:21
Отговор #186

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
То какво стана с Петьовата Шкода? Там пусков срок скоро очертава ли се? :D

Февруари 23, 2018, 09:18:34
Отговор #187

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
На бензиностанция с Петьо зареждаме МВто и онзи три пъти обиколи колата и не можа да намери от къде се зарежда.
Голямо шоу беше. Накрая остана изумен. Много елегантно решение наистина. Трябваше на Шкода 100 до края на производството да я оставят с емблемите на предните калници. По-красива е според мен.
Хахаа,наистина е била много комична ситуацията на бензиностанцията.
А иначе лайсните на стотачките-нямало е как да ги запазят,станали са демоде :)
п.п.Жоро,какви бяха на цвят вашите стотачки?Аз съм имал две,първата на дядо и после купих друга,и двете оранж,76г..На втората и бях сложил 72мм РБС,не стъпваше на земята с 4.44 :D
« Последна редакция: Февруари 23, 2018, 09:28:06 от desistanev »

Февруари 23, 2018, 12:33:37
Отговор #188

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Хаха :D Ето една, която за съжаление вече няма да видим, понеже беше с присаден мотор от 136Х и завърши летално по таван... части от нея захраниха мои проекти.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 23, 2018, 21:52:55
Отговор #189

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
То какво стана с Петьовата Шкода? Там пусков срок скоро очертава ли се? :D

Не :)

Жоро,какви бяха на цвят вашите стотачки?....




Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.