Автор Тема: BG Шкоди, които рядко виждаме  (Прочетена 70123 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 12, 2013, 23:16:24
Отговор #30

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ще ме прощавате, че се намесвам не по темата, ама сниката с пумите и шкодата ме накара да се включа - ако, съдейки по двата форд пума, това се халетата на сервиза на дуневи, то и шкодата е истинската РС-ка на Дунев старши.Другата, известна на мен такава кола се намираше в Шумен при Илия Бонев в трагично състояние, и преди около 2 години напусна страната, купена ако не се лъжа от словак или чех.

Януари 12, 2013, 23:18:28
Отговор #31

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ще ме прощавате, че се намесвам не по темата, ама сниката с пумите и шкодата ме накара да се включа - ако, съдейки по двата форд пума, това се халетата на сервиза на дуневи, то и шкодата е истинската РС-ка на Дунев старши.Другата, известна на мен такава кола се намираше в Шумен при Илия Бонев в трагично състояние, и преди около 2 години напусна страната, купена ако не се лъжа от словак или чех.
Словак. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 12, 2013, 23:28:29
Отговор #32

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Шкодилака е истински, даже мога да се похваля, че съм го карал, макар и за няколко километра.....Има и още две такива -НЕ напуснали страната...и се пазят...фабрични, и в напълно оригинално състояние..... :winktongue:
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Януари 12, 2013, 23:57:08
Отговор #33

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Е казвай за другите, аз съм чувал легенди за една някъде по троянските села скрита и че уж Павката Жеков и той имал такава, ама за него не ми се вярва.

Януари 13, 2013, 00:06:26
Отговор #34

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Ами , не мога да кажа, ное факт , че ги има , и са в БГ....Това е най важното, не са изнесени..... :winktongue:
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Януари 13, 2013, 02:04:54
Отговор #35

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Аз мисля, че едната ще бъде предсавена  и тук, когато му дойде времето.

Януари 13, 2013, 07:55:58
Отговор #36

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Другата RS - ка е възстановена и е в Габрово , била е бегачка на отбора на бившия завод ,,Буря" .Митака е изготвил репортаж , очаквайте го в ,,Автокласика и мотоциклети" :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 13, 2013, 13:14:11
Отговор #37

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Шкодилака е истински, даже мога да се похваля, че съм го карал, макар и за няколко километра.....Има и още две такива -НЕ напуснали страната...и се пазят...фабрични, и в напълно оригинално състояние..... :winktongue:
Брей, кога е било това? Не знаех, че все още върви... хайде пък другия път да уредиш едно влизане там, че специално тая съм я виждал само на снимки. Надявам се по-запазените екземпляри като на Бончо и габровската, която наскоро дори беше реставрирана да си останат у нас, защото 2 от най-занемарените - на Бонев и на Апостолов вече са изнесени... е, не че тук някой щеше да се хване да ги реставрира от такова плачевно състояние. И доколкото знам, което е най-жалкото - има и тотално унищожени и разкомплектовани, като например русенската, за която доскоро таях надежди, че ще се добера поне до части от нея...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 13, 2013, 20:02:26
Отговор #38

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Ще попитам Тошко, дали ще разреши да надникнеш в Инженерния отдел.При Бончо няма шанс , за момента да пробиеш.Прекалено интересни неща има в Отдела , и не пускат абсолютно никой.Шкодата я покарах преди три години, беше изкарана на пистата.След това я прибраха в сервиза, там където са правени снимките по нагоре, и после всички коли бяха прибрани в Инженерния отдел.Наскоро даже снимах там и Поршето на Тошко, преди да го пусне да се продава.Ще ви загатна и нещо любопитно.Тодор Дунев в момента реставрира една кола, и скоро ще бъде готова.Купена е някъде от при Кирето в Родопите, интересен модел от 80-те години.Японка.Скоро ще видите проекта на Тодор готов.Поздрави  :winktongue:
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Януари 13, 2013, 22:35:17
Отговор #39

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Аз много добре я знам колата, повечето части и детайли аз съм ги доставил, но ще я видите скоро в целия и блясък....:) Това беше изненада...:)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !