Ма Боре така е, определено писаниата по отн. на това и снимките на тоиа урод не са да са тук.
Все пак, това е темата с колите-мечти, не е тема да тикаме тук гнусни санитарни и прочее утилитарни восила.
А и големо чудо, като таиа е баш с 2.9 мотор, па и има Суперби с 2,5 и с 4 литра, и с не снам си колко си обем литри.
Все пак си е прост довоенен модел Шкода Суперб.
Не е, както писах, да кажем 8 литрово Бентли, от които има само 100 броики шасита правени с тоиа мотор, вкл. в тиа 100 и всичките му васможни каросерии, слагани на 8+те литра шаси.
Нито па е да кажем, Диусенберг ССЖ компресор, от които с тоиа компресорниа мотор в комбинациа с роадстер боди от фабриката има само 2 броики правени.
Единиа е на Кларк Геибал, и на ако не греша кдругиа на Гари Купар.
Нито па е даже Тип 57 Бугати Атлантик от които има само 3 броики правени, и то те и 3те са с почти неваѕможната да се реставрира сега, каросериа от Електрон сплав.
Не е даже и, ух, как се сетих като сапоставка,

ниакоиа от двете линеики Кадилак и Понтиак, с които транспортират тленните останки на Пресидента Кенеди след атентата в Далас.
Та линеика или не, дали са били с тоиа мотор 1, 10 или 100 линеики правени, какво сначение има.
Отвратителна е колата, и то точно с таиа и линеика каросериа.
На времето основателиа на Суалоу Саидкар Компани, или СС, предшественика на по касната фирма Джагуар- Уилиам Лаианс бе каѕал, че таината на красотата на новиа му в 1968 година дебутирал Джаг ХЖ6, е ништо друго, а само геометрични саотношениа и пропорции.
Според обшто приетите в автобранша мнениа, това ште рече по васможност- ниско, далго, широко, и с големи гуми сприамо височината на колата.
А, и да добавим, макс. малак Гриинхаус /това е инженерен жаргон ѕа стаклариата/ триабва да има една лека кола, сприамо останалото под него боди, та да има секси силует.
А тука Гриинхауса Боре, при таиа санитарка, ужас, направо все едно е беседка.
Та ако гледам това комби от таиа гледна точка, с основание никои не го харесва.
Сега, от снобска гледна точка,

и ако се се абстрахираме от, хаха, критериите на Имануел Кант по отношение, кое е това ефимерно нешто- естетичното, /точно сега се бориа с превода на Исак Паси- Естетиката на Кант, Бг исдание от 1976 год/, сигурно и аѕ бих намерил исвестен чар в таиа Линеика.
Но чак толкова сноб не сам, па и честно касано, и сега ште хварлим малко камани в градината на собственика, доста примитивната буджетна реставрациа на колата, вкл. с неоригинални цветове, кривите и панели, а и гадно боиадисани, вместо хромирани брони, не помагат да се приеме много положително, поне не от мен, формата на беседката в циалата и прелест.
Оставиам толеранс, расбираемо, линеиката да е происведена като нова с боиадисани брони, ако е била военно проѕводство под Наци контрола след 1939 год.
Но тогава и колата штеше оригинално да е в ниакои армеиски цвиат, не с такава иарко панаирджиска окраска като сега.
Хм, и с кво оште да нахраним таиа гроѕотиа, като коментар на отговора ти...
Аиде, почивка с хранилката, но да доварђим дискусиата-
А да, в случаиа чупенето на гледната точка само меша темата.
То не сам против да чупим, всаштност е добре да има теми, в които да се дискутират линеики, гробарки и други такива нешта, в които рано или касно всеки се транспортира.
Както бих се пошегувал и перифрасирал- Човек и добре да живее, все ште му ислеѕе касмета рано или касно да се повоси /и то в наи-добриа случаи(, на Мерцедес гробарка еС-ќлас дисел.

Е, това, ако го погребват човек в БГ.
Ако е другаде по цивилисованиа свиат, човек може да има касмет и да се раѕчупи стандарта, и да го погребат и с Джагуар или Кадилак гробарки.
