Автор Тема: Балкан 250 - окаян от всякъде... заслужава ли си изобщо?  (Прочетена 13687 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 06, 2013, 14:00:36
Отговор #20

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Знам че звучи много , като на филм или пиратска приказка , не ви пързалям. Историята я знам от разказ на майка ми и баба ми.
Моторът е бил поддържан и дядо ми се е грижил много за него. Казват че не е имал грам ръжда, даже майка ми е казвала че е помагала на дядо ми да промиват с бензин лагери и двигателят бил ремонтиран, май и бил пребоядисан , като цяло във перфектно състояние. Един ден някакъв роднина на дядо ми му поискал мотора и той дядо ми си мислел да че го иска на заем да го покара , а онзи нищо не казал. И дядо ми се върнал от работа и видял машината разглобена , онзи си взел двигател , трансмисия и си заминал... А дядо казват че много обичал този мотор и няколко дни не е говорил със никого , накрая баба ми решила да закопае мотора един вид да го погребе , за да не вижда как на дядо ми му е мъчно. И така от десетилетия стои там под земята... Някои части са били разглобени и сложени във сандъците при другите части, други пък са били сложени на други места. Обаче онези сандъци със части познайте какво е станало със тях... Както казах във моето село , всичко изчезва... Нямам си идея какво има останало , затова питам заслужава ли си изобщо да го вадя от там...

Не ми е в интерес да ви пързалям. Ако беше така нямаше да го правя във този форум. Останал съм със доста добро впечатление от него и го следях 1 - 2 години преди да се регистрирам.
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Юни 06, 2013, 15:46:38
Отговор #21

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Е,ако това го беше написал в началото,може би нямаше да бъдат такива реакциите.

Както и да е ,нека да приемем, че ситуацията е такава,каквато ти я описваш, за да се съсредоточим върху останките от мотора.

Тук има добри познавачи на моторите и те ще ти кажат.
Но съмнявам се,че след 2-3 десетилетия под земята,ако е бил заровен "на голо" нещо ще е останало годно за реставрация.

Според мен,изваждането на каквото и да е останало, би имало единствено личностна и сантиментална стойност.
А това само ти можеш да решиш.

Юни 07, 2013, 12:03:17
Отговор #22

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ще е много интересно, да снимаш цялата тази дейност. Не му мисли повече, взимай разни познати, вземете си биричка и си направете едно приключение. И снимай, ще е интересно. Някъде съм гледал клипче как изравят мотор от Втората световна война, но надали мога да го намеря лесно. Иначе има и подобни случки и с автомобили:
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=1857.msg18834#msg18834
http://jalopnik.com/5872514/the-true-story-of-how-a-ferrari-ended-up-buried-in-someones-yard 

Юли 27, 2013, 06:43:00
Отговор #23

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Колега ,какво стана с мотоциклета?Изровихте ли го?

Ноември 16, 2013, 18:11:51
Отговор #24

Неактивен fit_ness

  • Публикации: 103
  • zaz - 966 / 1971г.
    • ретро и фото любител
Прочетох цялата тема до тук. Много интересна приказка:) Успя да ме развеселиш! Момче, ти наистина ли си вярваш? :)
ЗАЗ-966   1971г.

Ноември 16, 2013, 18:35:31
Отговор #25

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
 O:-) O:-) O:-) O:-) O:-)кой каза че няма дядо мраз O:-) O:-) O:-) O:-)
 

Ноември 16, 2013, 19:40:00
Отговор #26

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Аз ако имам такова нещо заровено някъде в къщи,  дори да не знам къде е  с една кирка и лопата ще преровя целия двор! O:-)

Ноември 16, 2013, 21:15:07
Отговор #27

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Аз ако имам такова нещо заровено някъде в къщи,  дори да не знам къде е  с една кирка и лопата ще преровя целия двор! O:-)
За евентуалните останки от Балкан 250 ??????? Не е ли по лесно да се отиде до най близкия пункт за вторични,и да се вземе друг,със сигурност много по запазен екземпляр?Сега да не вземат пък колегите дето имат или възстановяват такъв да ми се разсърдят...Имам в предвид,че е достатъчно масов модел,че да не си струва такива мъки.То и аз съм малко/или много,знам ли ::)/ луд,и от това правя това   с изключение на фара,който съм запазил така като сувенир,всички други детайли са готови за използване.Но все пак става въпрос за мотоциклети по на 70-80 години,за които частите не се намират лесно....

Февруари 02, 2015, 13:25:18
Отговор #28

Неактивен генерал

  • Публикации: 180
Сега видях тези писания..... Явно трябва да стана на 70 . за да чета подобни приумици... И има колеги, които наистина са се вързали.. Какво ли не прави тръпката по пустите му мотори..