Автор Тема: DKW NZ 350 1944  (Прочетена 7925 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 17, 2014, 23:40:10
Отговор #10

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Това е моята версия за която ти казах на лични-тяло от карбуратор на Иж49,с поплавкова камера от Амал.Разликите с оригиналния Амал са минимални.Така са направени поне 80% от карбураторите на ДКВ в Бг пък и не само.От останалите 20% само на най много 5% са пълен оригинал,а другите изцяло от нещо друго.Въздушния филтър на нз350 е тоя на снимките,но понеже твоя мотор е от 1944 е напълно възможно да е бил окомплектован с другия вид/като при Иж 49/

Октомври 18, 2014, 01:18:34
Отговор #11

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
най вероятно ще си остане този карбуратор този е слаган на цивилния зундап и др.немски марки, някои по стари колекционери в бранша предполагат че модела който съм открил е типичен преходен от военния към цивилния и точно този период е бил доста дифицитен от гледна точка на подобен вид части така че е било възможно да се получават подобни фирмени заместители ........а и карборатора не е никак лош .....наи вероятно мотора ще бъде консервиран не реставриран добре почистен работещ и с набавни (дори и нови) гумени детайли кото са скъсани (степенки) и не оригиналните седалки о др. дреболий все още не е пипано нищо по мотора но ще подържам темата при всяка маниполация по него :)

Октомври 18, 2014, 09:54:14
Отговор #12

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Здравей!Карбуратора си е хубав и ценен.Също така е и от подходящия период като производство.Въпроса е,че при ДКВ всички карбуратори са с ръчен смукач а този в случая няма никакъв ,особенно така както е монтиран с този филтър.Дори и да пренебрегнем факта ,че така мотора / студен/ще е много трудно да се запали,визуално ще има разминаване.Ще трябва да сложиш на кормилото лост за смукача,който няма къде да свържеш с жилото при двигателя....Искам да уточня и един друг въпрос.Пледполагам че е езикова грешка,но няма как мотора да е модел преходен от военен към цивилен.През 1944г всъщност на практика даже не е имало цивилно производство.Войната е била в разгара си и всичко е било за армията.Твоя е от последните ДКВ нз350,след тях излизат ДКВ НЗ350-1 които са изцяло военен модел.Така че,ако има детайли по него различни от базовата версия,то ще са такива сходни с на 350-1.Иначе твоя си е типично военен-има предпазителя на динамото и отворите на багажника за "куките" придържащи сандъците отстрани.Относно това дали да се реставрира или запази така,аз лично бих препоръчал реставрация.Така и така е пребоядисван някога преди години,по добре е да се ревизира изцяло и пребоядиса в подходящия цвят.Естествено всичките тия неща ти си ги решаваш,при всяко положение ти пожелавам успех!

Октомври 18, 2014, 13:17:31
Отговор #13

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
няма да гоня тотален оригинал така съм намерил мотора (на рождения ми ден ) и искам да си остане почти непроменен, независимо от разликите просто да го докомплектовам мотора зимата ще си спи зимния си сън лятото ще посещава някои сбирки и паради .....за смукач и карборатора си прав НО на този етап ще е така .........а за реставрация имам не малко други неща които съм почнал и ако го разглобя ДКВто мове и никога да не го събера :D......чесно казано не съм обръщал литература свързана с мотора (нямам време) ....и за сега инфото ми е на база частни лица :D които имат познания за ретро мотори   

Октомври 30, 2014, 23:33:31
Отговор #14

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
така пичове за момента това ще е карборатора ........този който беше на мотора- marklin hemnitz- си намери двигателя  :) предна капла от ИЖ- 49 ще се пренареди на оригиналната ДКВ главина ....НО след като се боядиса ще се откроява от задната а идеята е да стои по захабена -има ли вариянт искуствено да стане ..........искам да набавя липсващите части, но ако може да са втора ръка ....тоест да не се открояват от старата визия

Ноември 26, 2014, 19:26:17
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Колегата anastas беше си направил рат-род джанти с някакви киселини, за да избие повърхностна ръждица... може да го помолиш на ЛС да сподели по-подробно технологията :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 02, 2014, 22:53:22
Отговор #16

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
готов съм с джантите и гумите..... търся две степенки-стари но не скъсани

Декември 02, 2014, 23:19:41
Отговор #17

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Здравей! Ако става въпрос за гумите на предните стъпенки,няма да намериш това което търсиш...Оригиналните стари отдавна са се сцепили на всички мотори от това време.Набиват се плътно и са под напрежение,което неминуемо води до сцепване с времето дори и да не е стъпвано на тях...Вариантите са или нови/съвременно производство но за модела/,или да ползваш някакъв заместител-примерно ИЖ ако искаш да изглеждат вехти...Иначе да попитам,запалихте ли го,как работи?

Декември 03, 2014, 14:07:54
Отговор #18

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
знам че няма да се намерят оригинални степенки -стари ........нови не ми вършат работа ще ползвам други  .......сега е двигателя на ред .......