Автор Тема: Škoda Octavia Super 1963  (Прочетена 55839 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 18, 2014, 21:56:17
Отговор #100

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Дим без огън няма. :)

Сега по същество - има два най масови стандартни  размера ремъци за леки коли по Ra ( средната ширина на конуса на ремъка ) - 10 и 13мм
За Октавията не съм сигурен кой е конструктивния , но този като го гледам е 13 милиметровия.

Както и да е , има едно изискване конуса на ремъка да припокрива профила на конуса на шайбата , като най отдолу
в тясната и част да не се допира . Ако просвири , вече  опира.

Ако все пак ремъка е неправилния размер , тоест ако е 13 , а трябва да е 10мм , се получава допълнително вклиняване
и претоварване по натиск в/у профила на периферията на шайбата , където той е най голям по стойност
И логично за материал като темперован чугун - пляс.
Другото което теоретично води до това е съосието на трите шайби.То се определя от генератора , който е регулиращия и обтягащия елемент. Ако ремъка е с правилния размер , Пламене  коригирай леко назад , натиска на ремъка е по външната периферия.

За изработката на ново колело - може от желязна ( стоманена заготовка) , трябва обачe да се заварят и перките за охлаждане,
смятам че кардинално се решват нещата в случая.
 
Ще се справите , гадното  е чугуна
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 20, 2014, 16:05:02
Отговор #101

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Като беше в Ст. Загора трябваше да питаш Казакови дали нямат някоя останала шайба от тяхната Октавия... все още не е късно да звъннеш на бат' Митьо, ако вече не си го направил де ;) Афтърмаркет нови части не те съветвам да използваш, патил съм и продължавам да си патя от такива боклуци... :-\
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 20, 2014, 18:35:52
Отговор #102

Неактивен filip_fipito

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Привет и от мен.Започнах проект по фелиция 1959 година.Щте ви бъда благодарен ако случайно ви са останали резервни части да ги закупя.


Октомври 21, 2014, 22:45:58
Отговор #103

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Точно Казака ми даде шайбата преди три години. Имам още една, на и тя е нацепена и не искам да я слагам. Мисля ,че намерих решение и проблема ще се реши. Имаше разминаване на равнините на шайбите, като тази на динамото беше леко изкривена. Точно преди Стара Загора сложих нова планка и разпробих на нея дупка така,че шайбата да води правилно. Но явно материала вече е бил готов за чупене и точно когато мислех ,че съм решил проблема се случи това. Но вече не го мисля, напролет ще съм ОК.

Март 10, 2015, 16:22:44
Отговор #104

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Пламене, какво се случва с това твое динамо и защо се е наложило да поръчваш чак от Чехия (прочетох за това в темата за русенския парад ;) )?

Март 23, 2015, 23:32:36
Отговор #105

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Колетчето от Чехия с дългоочакваното динамо дойде. И изненада. Динамото е без шайба.Уплътненията за вратите и другите дреболии са точни, но най-важната част липсва. Нямам време да се занимавам повече с чехите и минах на вариант Б. Една стара чугунена шайба от Казака. Днес я сложихме, заедно с профилактиката на карбуратора и живот и здраве тази неделя съм на линия.








Март 23, 2015, 23:41:50
Отговор #106

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Да е жив и здрав Ванко! :D
А чeхите показват за пореден път , че са евреите на славянството!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 25, 2015, 22:31:08
Отговор #107

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
Благодаря Кире ! :)

Април 17, 2015, 20:55:07
Отговор #108

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Пак сме на земята заради една "бъзикня".






Април 27, 2015, 14:40:13
Отговор #109

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Елишка на разходка в Русе!  :)