Автор Тема: Škoda Octavia Super 1963  (Прочетена 55879 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 02, 2011, 10:57:23
Отговор #40

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Става много добре! Някои колекционери са привърженици на напълно оригиналния вид на автомобила, но аз например съм фен на добавянето на премерен блясък. Тук се е получило. Като гледам и фирмата в Стрелча - доста опит са натрупали напоследък.

Май 02, 2011, 11:38:58
Отговор #41

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Браво, Пламене! Става страхотия!
Обаче този хром на двигателя, много задължава, да знаеш. Не търпи компромиси.
Всичко трябва да стане перфектно в моторният отсек, до последната гайка и скобичка...

И аз съм на мнение, че при този подход, ще трябва повече неща да се пипнат, при това не само тези, които могат да блестят.
Стикерът на задната маска не ми допадна, Пламене... Това е ретро кола и според мен лепенките са удачни само за стъклото... Но това е дреболия, важно е, че колата се подържа с желание и любов! Браво!!!

Май 02, 2011, 11:41:40
Отговор #42

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
 Радвам се ,че Ви харесва колеги. Естествено ,това е първата пробна поръчка към Стрелча. След ретропарадите през лятото основната ми дейност ще е да сменя всички гумени съединения с нови, естетвено скоби ,болтове и търся изпускателни тръби,щото тези имат леко пукване при единия болт.
Аз също държа да е в оригинален вид като части , но блясъка в двигателя искам да го докарам. Има още много работа-това беше началото с най-лесните части за сваляне.

Май 02, 2011, 12:26:34
Отговор #43

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Внимавай със скобите.
Болна тема са ми на мен и затова сега си търся оригинални.

Дори и да сложиш съвременни скоби, гледай да скриеш болтовете отдолу на маркуча, че стои гадно да видиш кола от 1963та с нови скоби.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 02, 2011, 15:46:40
Отговор #44

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Радвам се ,че Ви харесва колеги. Естествено ,това е първата пробна поръчка към Стрелча. След ретропарадите през лятото основната ми дейност ще е да сменя всички гумени съединения с нови, естетвено скоби ,болтове и търся изпускателни тръби,щото тези имат леко пукване при единия болт.
Аз също държа да е в оригинален вид като части , но блясъка в двигателя искам да го докарам. Има още много работа-това беше началото с най-лесните части за сваляне.

Браво, добра работа.
Като каза за новите уплътнения, провери този сайт, моля.
Аз мисля, да направя една пробна поръчка и ще пиша какво се случва, идва ли нещо или "човека взе парите и каза, че ще видиме" :)
http://www.pragos.cz/veterani/index.php3?fromind=ok&lang=cz
Сайта е www.pragos.cz влизаш там, има онлайн магазин. Има доста неща.
Курса на кроната, гледай фиксинга. Мисля, че за 1 крона = 0,08лв, ама провери да не съм в грешка.
Ако тук има уплътнения, не се притеснявай да споделиш, че и аз трябва да купувам. :)

Аз проверих в Стрелча, щото искам да никелирам разни неща.
Тук, до София, в Самоков има бивш военен завод, който сега е частен и правят всичко никелиране, хормиране, кадмиране и всичко което завършва на ...ране :)
http://www.samel90.com/index_bg.php
Мисля да ходя до там, да видя какви цени ще обдаят и ще ти пиша.
Поздрави.
0888318110 Людмил

Май 02, 2011, 16:33:54
Отговор #45

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Колега, разпитай и за кадмирането ако обичаш.
Как искат да им се предоставят детайлите, примерни цени, работят ли с куриери?

Много благодаря!

П.П. Ако желаете, може да се комбинираме в обща поръчка, но не в тази тема де :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 02, 2011, 18:24:44
Отговор #46

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Колега, разпитай и за кадмирането ако обичаш.
Как искат да им се предоставят детайлите, примерни цени, работят ли с куриери?

Много благодаря!

П.П. Ако желаете, може да се комбинираме в обща поръчка, но не в тази тема де :)

Ок.
Да намеря време и да комбинирам с нещо ходенето до там и ще пиша.
0888318110 Людмил

Май 06, 2011, 19:42:54
Отговор #47

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Ще се наложи да сменя няколко стари гумени маркуча от охлаждащата система, защото са напукани. Преди това обаче минах на автомивка да измия двигателя . След като си платих и момиченцето изкара препарата, беше отстранено от работното си място и му беше направено показно как се мие двигател. То само си призна, че на всеки втори двигател има пробеми при паленето после. С моя приятел Боби и показахме как се предпазва делко, свещи , динамо и т. н. След измиването , забърсването и подсушаването Елишка замърка като малко коте на първото завъртане.
След това естествено беше украсена със стикера на нашия сайт и форум.
Утре продължавам с маркучите ,щото няма време.

Май 15, 2011, 18:19:35
Отговор #48

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
 Днес пробвах с една боя за кожа да си боядисам сенниците , понеже бяха много пожълтели от слънцето. Поръчах я по интернет и по принцип я дават за изкуствена и естествена кожа, предимно обувки. Не съм особено очарован от качеството. За да постигна задоволителен резултат се наложи да повтарям процедурата с тампона 5-6 пъти, като всеки път чаках да исъхне поне 10 мин. Така за двата сенника замина цялото шишенце. Но поне успях. На снимката сенниците са на второто минаване и си личи как стоят още на петна. Така ,че имайте  едно на ум ако на някой му се наложи да боядисва кожи  и то бели.

Май 15, 2011, 18:23:41
Отговор #49

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
В крайна сметка се получи !