Автор Тема: Weber, Solex, DelLorto, Stromberg - service manual, настройка, ремонт  (Прочетена 158809 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 03, 2018, 18:30:49
Отговор #100

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ще бъда благодарен, да.
Има един дребен детайл - подобните с апликация на Алфи и др автомобили имат друго захващане към преходния колектор. В нета има доста продажби за алфови, но за Ситроен ВХ Спорт с много по-рядки, по обяснима причина.
Иначе има един почти същия фланец от алуминий с О-пръстени от двете страни, но за АХ Спорт, а там са с по-малък диаметър. Би било  чудесно да се намери на 40 мм .

Август 03, 2018, 20:42:38
Отговор #101

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Проблемът в изработката на тези фланци е, че гумата освен изолатор е и свързващ елемент между двете плочки. Практически връзката между едната метална плоча и другата е гумата. Двете метални плочи не се пристягат една към друга и това товари адски гуменият детайл. Той на практика "виси". Вътре в гумата има съединителна тръба и въпреки това явно засмуква през гумата.
Ако се изработи съединителен детайл от текстолит примерно, то той няма как да се закрепи към двата метални фланеца, понеже те ще останат независими. Практически в момента детайлът е метало-гумена отливка.

Боре, поне при някои Алфи, като бившия ми 80-ски Спидер с 1.6 мотор и 2 двойни Солекса, карбураторната така нар. батерия, не натоварваше въобще с тегло гумено-металните фланци.
Това, понеже теглото на карбовете лежеше, благодарение на една вертикална опорна пръчка, а и на хващането на кутията на въздушния филтър към десния калник, директно върху ламарините на коша на мотора.
Карбураторите именно бяха неподвижно закрепени към тенекената кутия на възд. филтър, а тая кутия именно пък си беше завинтена на дясната част на коша на мотора. Ето снимки как е при Спидера.
Тук обаче са им махнати филтърните кутии, и може да са махнати и вертикалните опори, ако ги има при тия ГТВ.





Не помня при моделите Купета, като 70-ската Алфета ГТ като на Митко, или като при другата ми карбураторна екс-моя Алфа, 80-ската 2000 ГТВ, там дали има вертикална опорна пръчка на карбовете, или на филтърната кутия.
Ето при тия ГТ и ГТВ примерни снимки от Нета.
Би трябвало да има вертикална опора, но Митко да каже.  :)





За мен няма логика да оставят гумите да носят сами карбовете.
Но дори и при тая версия на ВХ да има такъв леко скудоумен инженеринг, маже да изконструираш вертикална опорка на карбураторите или на филтърната им кутия, която да отнема по-голямата част от напрежението в гумените фланци.

Иначе тия гумени фланци и според мен са незаменяеми с някакви направи си сам имитации, освен ако умишлено не приемеш да има вибрации при карбовете. Както и объркване на нивата на горивото в поплавковите камери, при всяко рязко даване на газ.
Може и да се пробваш някой майстор или фирма да направят калъпи за отливането им, което не е па чак толкова трудно и невъзможно, нито ще е супер скъпо.
Особено на фона на това, колко лесно сега се свалят компютърно размерите на всякакви чаркове с вече масово налична по разни цехове апаратура.
А имаш ли направени калъпи, примерно от стъклопласт, вече ще може да си правиш и комплекти фланци за ВХ по всяко време.
« Последна редакция: Август 03, 2018, 20:54:53 от USfan »

Август 03, 2018, 20:56:21
Отговор #102

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
      Добро обезмасляване на външната част на гумата между двата метални фланеца.С неагресивен към гумата почистващ препарат.Неколкократно продухване със сгъстен въздух.И след изсъхване може да се намаже с качествен силикон поне 2-3 мм.дебел слой(не че ако се напълни пространството между металните фланци  ще пречи)Това според мен ще реши за доста дълго време проблема със засмукване на въздух поне докато не се откъсне от старост гумата свързваща двата фланеца и на практика носеща тежестта на карбураторите.                     
      След скъсване на гумата може да се опита и почистването (премахването на старата гума).След това да се вулканизира наново.Къде и кой на сегашния етап би го направил не мога да кажа.Преди повече от 20 години съм възстановявал чрез вулканизация тампони на двигател(изкараха над 10 години).     
От Люси:"Това, понеже теглото на карбовете лежеше, благодарение на една вертикална опорна пръчка, а и на хващането на кутията на въздушния филтър към десния калник, директно върху ламарините на коша на мотора.
Карбураторите именно бяха неподвижно закрепени към тенекената кутия на възд. филтър, а тая кутия именно пък си беше завинтена на дясната част на коша на мотора."                                                                                 Не виждам как подвижна част каквато са двигателя и свързаните към него карбуратори и кутия за въздушен филтър са свързани неподвижно към десния калник?!?!? Някъде трябва да има мека връзка.                     Поздрави и успех

Август 03, 2018, 21:05:54
Отговор #103

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
      Добро обезмасляване на външната част на гумата между двата метални фланеца.С неагресивен към гумата почистващ препарат.Неколкократно продухване със сгъстен въздух.И след изсъхване може да се намаже с качествен силикон поне 2-3 мм.дебел слой(не че ако се напълни пространството между металните фланци  ще пречи)Това според мен ще реши за доста дълго време проблема със засмукване на въздух поне докато не се откъсне от старост гумата свързваща двата фланеца и на практика носеща тежестта на карбураторите.                     
      След скъсване на гумата може да се опита и почистването (премахването на старата гума).След това да се вулканизира наново.Къде и кой на сегашния етап би го направил не мога да кажа.Преди повече от 20 години съм възстановявал чрез вулканизация тампони на двигател(изкараха над 10 години).     
От Люси:"Това, понеже теглото на карбовете лежеше, благодарение на една вертикална опорна пръчка, а и на хващането на кутията на въздушния филтър към десния калник, директно върху ламарините на коша на мотора.
Карбураторите именно бяха неподвижно закрепени към тенекената кутия на възд. филтър, а тая кутия именно пък си беше завинтена на дясната част на коша на мотора." 
Не виждам как подвижна част каквато са двигателя и свързаните към него карбуратори и кутия за въздушен филтър са свързани неподвижно към десния калник?!?!? Някъде трябва да има мека връзка.                     
Поздрави и успех

Доколкото добре помня от моя, и при всички Спидери с карбове от 1966 до 1989 модели /закрепването трябва да е същото и при платформения им брат- Бертоне купетата Джулиа ГТ и гТВ и Джуниор, правени от средата на 60-те до 1975-76 год/, поне филтърната кутия е абс. неподвижна, закрепени по начина, който описах, към дясната страна на коша.
Вижда се ясно неподвижното закрепване на филтърните кутии и тук на тия 5 снимки.
На някои от тях се виждат шпилките/болтовете, хващащи към коша тия надлъжни цилиндрични кутии.
Разбира се, може да има и меки елементи на свръзка между карбовете и филтърната кутия, но не помня точно при моя такива неща са са ми направили впечатление, нито точно там към кутията да съм имал проблеми с уплътняването.
Поради и тази причина на неподвижните карбове и филтърна кутия, дебелината на тия, всъщност чисто гумени фланци в средата им при тия Алфи, е отн. по-дебела от видимите тия на ВХ.
Логично, понеже трябва да обират 1-2 сантиметра напречни колебания и движение на мотора при даване и отнемане на газ.
Конкретно при Алфа Спидер тия неща се цепеха лесно. на моята ги смених веднъж, докато я карах в края на 90-те.







« Последна редакция: Август 03, 2018, 21:41:14 от USfan »

Август 06, 2018, 11:13:13
Отговор #104

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Това ми прилича на 205 Рали или се бъркам ?
По темата - масово се изработва изцяло алуминиева плоча която да замени тези тампони, особено когато колата не е евридейка. 
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Август 06, 2018, 11:20:08
Отговор #105

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Аз гледах такива точно фланци  -  алуминиеви с канали за о-пръстени. Но за изработка ну знам къде мотат да го направят. Намерих иначе начин за поправка -  Tip Top SC 4000. У нас го има, но само промишлено приложение. Ще съм благодарен, ако някой знае къде се ползва в района на Пловдив, ще съм благодарен. Праблемът е , че се продава в твърде големи разфасовки и излиза скъпо  -  към 120-130 лв заедно с грунда и втвърдителя.

Август 06, 2018, 12:48:35
Отговор #106

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Колегата Христо Бабачев беше поръчвал амуминиеви фланци за Пежото, питай го къде... колкото до оригиналния на 205 рали вероятно по форма и дължина го докарва сходен, но портовете на 1,3 едва ли са същите.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 02, 2018, 11:32:43
Отговор #107

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Какви регулатори ползвате за двойните карбуратори и някой има ли излишен ?
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Октомври 02, 2018, 15:47:10
Отговор #108

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз ползвам ел. помпа на 0,5 бара, която не се нуждае от регулатор... иначе имам един внос от Англия, но няма манометър. В тунинг магазините продават някакви китайчета с манометри, които обаче не знам вършат ли работа... ако имаш щуцер за обратен бензин от карбовете мисля, че може да минеш и без регулатор, може да се ползва и треойник от карбураторен Голф примерно за обратния бензин.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 02, 2018, 17:48:37
Отговор #109

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Помпата ясно, но не ми се пуска тръба за обратния бензин и искам да прецезирам налягането ако ми се наложи. Китайчетата и аз ги разгледах, но не ми се виждат надеждни особено на ниските налягания с тези скали през 2 бара...
Алфите с какво са ?
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic