Автор Тема: Weber, Solex, DelLorto, Stromberg - service manual, настройка, ремонт  (Прочетена 158858 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 02, 2018, 17:51:58
Отговор #110

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Аз ползвам ел. помпа на 0,5 бара, която не се нуждае от регулатор... иначе имам един внос от Англия, но няма манометър. В тунинг магазините продават някакви китайчета с манометри, които обаче не знам вършат ли работа... ако имаш щуцер за обратен бензин от карбовете мисля, че може да минеш и без регулатор, може да се ползва и треойник от карбураторен Голф примерно за обратния бензин.

Ако имаш щуцери за обратен бензин ги затапваш добре! На практика при двойните Вебери и Делорто никой не ползва линиите за обратен бензин, а много секънд хенд карбове идват и със затапени такива. Налягането с подходящи за целта помпи (и електрически, и механични) следва да е ОК дори и без регулатор. Ако не - слагаш такъв.

Октомври 02, 2018, 19:25:08
Отговор #111

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Моля обясни защо трябва да са затапени? На пежото ми заводски има обратен бензин и си работи чудесно, при шкодата също сме използвали тази опция.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 02, 2018, 20:13:03
Отговор #112

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Щом има щуцери за обратен бензин , те се ползуват , Ники ;)

Влади , прецизното отрегулиране на налягането става с едно леко стеснение на сечението на входа на карба.  Ел помпа
не е желателно да се товари със стеснение /съпротивление на изхода и.Тук е напълно допустимо - дозираш налягане през
0,1 бара. Зависимост  колко да смалиш получаваш обаче точно от обратния бензин

За справка - никой ладов рейсър не е пускал обратен .Но съм с желязно становище - има ли ел помпа , задължително и
обратен бензин. :)

РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 02, 2018, 20:16:14
Отговор #113

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170

Не Кире, щом има щуцери изобщо не е задължително да се ползват. И ако някой има проблеми те не са заради несвързаните щуцери а заради кофти карбове и/или помпа. И щуцерите няма да му решат проблемите! Карбовете си имат щуцери за обратно гориво, да. Но калко коли с двойка спорти карбове се карат с вързана линия за обратно гориво? Не говоря у нас. Ние сме много постни - една шепа коли се карат с такива карбове. Но по света само Костенурките на двойни карбове са 10ки хиляди (ако не съм спестил една нула). Част от тях се карат с ел. помпа, други с оригиналната мехнична (аз съм от тези с механичната).  Правил съм си труда да се поинтересувам. Сухата стастика е че, я има 10% я не да се карат с вързана линия за обратното гориво.  Останалите 90% се карат от сума ти години безпроблемно без да е вързана тази линия. Не визирам само Костенурки и вертикални Вебери! И нещо за мехничните помпи. Има мит, че не "хранели добре" и тем подобни глупости. Ами с обикновена мехачина помпа например на запад хранят без проблем Zтки и с тройка двойни карбове. Всичко опира до правилна и читава помпа (ако трябва замерване на налягане, регулатор) и настроени и читави карбове.   
« Последна редакция: Октомври 02, 2018, 20:23:02 от Nik1600GT »

Октомври 02, 2018, 21:14:29
Отговор #114

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Много статистика, много нещо... а аз пак не разбрах защо не е полезно да се свързва обратния бензин? ::) То е ясно, че може и без него при помпа за ниско налягане, ама ако си го има предвиден заводски, трябва ли да се маха и защо?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 02, 2018, 21:41:14
Отговор #115

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Много статистика, много нещо... а аз пак не разбрах защо не е полезно да се свързва обратния бензин? ::) То е ясно, че може и без него при помпа за ниско налягане, ама ако си го има предвиден заводски, трябва ли да се маха и защо?
Щото Митко налягането от 0,5 бара  явно е достатъчно за да не разбие иглата на поплавъковата камера. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 03, 2018, 07:32:53
Отговор #116

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Щото Митко налягането от 0,5 бара  явно е достатъчно за да не разбие иглата на поплавъковата камера. ;)

Абсолютно, Кире! А статистиката не е лошо нещо. Стига да я има. Измежду многото плява в тази статистика всеки сам за себе си може да отсее нещо полезно. И защото пак същата тая статистика показва, че и ремонтен комплект не винаги решава проблема с иглите, за които говори Кирето. Има доста миндилски комплекти в иначе хубави опаковки (made in Italy са задължително и едва ли не) и има ядове и с нови игли (които нови игли задържат и  :( ). Ядове подобни на тези с кофти помпа има и при неправилно настроено ниво на поплавъците. Мери с в 2 положения на поплавъците. Може при "събирането" на карбовете по невнимание да се изкивят леко пластините/"рамената" на поплавъците и дори и правилно настроено нивото пак да "избяга" и т.н.   Аз самия брах известни ядове с иначе хубав ремонтен комплект, при който не забелязах, че не са разпробити 4ри малки отвора на гарнитурите (през тях минава въздуха за образуване на сместта за празен ход и ниските) и извежднъж нямаш грам ниски и празен ход. Няма да казвам до какъв извод достигнаха едни "майстори" край мен и как се опитаха да решат проблема.
Митко, ако заводски всичко си е направено с тези линии ОК. Но тук в повечето случаи имаме предвид конверсия към двойка спортни карбове. Е при такава конверсия аз ще съм по-спокоен ако ми се "разхождат" по-малко бензинови маркучи из/край колата.  А ако бях на този акъл преди 7-8 години щях да взема 2ка Вебери ето от този човек и да знам, че веднъж завинаги съм приключил с карбовете. ПС. Цените на карбовете от тогава до сега са поне 1.5 нагоре.
https://www.ebay.co.uk/sch/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ssn=alfa1750&_pgn=2&_skc=50&rt=nc

А из нета май виждам повече спортни карбове без щуцери за обратно гориво ;).






« Последна редакция: Октомври 03, 2018, 08:12:38 от Nik1600GT »

Октомври 03, 2018, 10:41:04
Отговор #117

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Аз на моя фордов шестак експериментирам с няколко карба. Имам един с обратно връщане и мисля да го включа преди ел. помпа, която монтирах наскоро. Не искам да връщам горивото в резервоара, тъй като там няма входящ щуцер и не ми се играе. Интересно ми е как ще се държи моторът при такова захранване... Но имам чувството, че може и да влиза малко въздух от карба и обратната връзка. Някой да е правил този номер?

Октомври 05, 2018, 14:46:22
Отговор #118

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Алфите са с ето този тип регулатор на налягането на бензина, комбиниран с филтър и нямат линия за обратно гориво.

https://classicalfa.com/products.php?product=FL053-FILTER-KING-FUEL-FILTER-%26-REGULATOR-WITH-GLASS-BOWL
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 05, 2018, 18:59:30
Отговор #119

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Даже е регулируем!