Автор Тема: Weber, Solex, DelLorto, Stromberg - service manual, настройка, ремонт  (Прочетена 67278 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 08, 2020, 18:51:23
Отговор #160

Неактивен Nik1600GT

• Публикации: 939
Дидо, хубав е клипа, но го хванах италианеца да "послъгва" или по-скоро да ползва неправилна терминология.
Ето снап-шот от видеото ...3.23 минута ... казва, че карбовете са 32 милиметрови. Не са. Карбовете са 40 милиметра и размера на един карб се определя от размера на "гърлото"/дросела на карба, а не от размера на дифузьорите, за които той говори и са 32мм в случая тези дифузьори. Това масово се греши и не ми се мисли, ако този италианец не го знае.
За сведение в ориганал Ламборджини Миура ползва 4тири 3ни карба WEBER 40IDL-3C и тази цифра 40 преди модела указва в милиметри размера на карба! Дифузьора винаги е по-малък като размер и обикновено поне с 4 милиметра по-малък. Т.е., на 40 милиметра карб може най-често да се сложи най-много/най-голям дифузьор/дифузьори с размер 36 милиметра. И в конкретния случай са 32 мм дифузьорите. Инача много добре точно тук колегата обяснява какво е дифузьор и как изглежда. Но не това е размерът на карба!
Друг е въпросът, че размера на дифузьора е доста по-важен за настройването на даден карб/карбове по отношение на даден двигател и кубатура. Само един въздухарски пример. Стокова Костенурка 1600 кубика 50 кончета излиза с единичен еднокамерен 34 мм Солекс. И верно е леко недохранена. При лек тунинг се слагат 2 единични Солекса 32 мм или пак 2 единични Солекса 34 мм (и от това излизат едни 57-58 кончета), или най-много два двойни Вебера 36 или 40 милиметра (и от това излизат 62-63 кончета). Ноооо ... винаги с правилно подбрани дифузьори (и жигльори, разбира се) и като правило дифузьорлите са 26 милиметра или най-много 28 милиметра. А сложи два двойни Вебера 40 милиметра с 32 или 34 милиметра дифузьори и виж какво ще се случи. Независимо от жигльорите. А те (жигльорите) между другото се подбират точно спрямо размера на дифузьора/дифузьорите, а не спрямо размера на карба! Ами аз знам какво ще стане - в ниските и преходните режими, особено от ниски към средни няма да има никой .... ще е мъка ... голема.

« Последна редакция: Април 08, 2020, 19:47:28 от Nik1600GT »

Април 08, 2020, 20:40:32
Отговор #161

Неактивен DEYAN IYI

• Публикации: 614
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Ники, субтитрите са грешни. Това и аз го фиксирах. Казва: Ил дифузоре е ун трента дуе ди диаметро.

А за Фичо съм снабдили  28мм за 325куб.см на цилиндър, че с 32 само в  лютеницата трябва да се кара. Жулиета пунтаж правя по схема :))
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Април 09, 2020, 07:25:57
Отговор #162

Неактивен Nik1600GT

• Публикации: 939
Явно Дидо е така! Италианският ми е прекалено слаб и веднага "фиксирах" субтитрите на английски  :). А там преводът е  ;D. Ето го 1 от 4рите тройни карба на Миурата и със стрелка съм посочил дифузьора. Всъщност за всеки карб те са по три - във всяко от трите гърла по 1, но на чертежа е показан само 1ния от 3те дифузьора. На следващата снимка се вижда и монтиран в гърлбото на карба над дроселната клапа, а стрелката сочи надписа, който указва размера на дифузьора в милиметри! При всички сериозни/спортни карбове тези дифузьори са сменяеми/"консуматив" и от тях се тръгва да се настройват карбовете за дадено приложение/двигател.

Струва си да и чуем гласа на Миурата на пистата. С все 4тирите 3ни карба  :D! Може и да са по-бързи, но доста съвременни хипер дупер коли, разни хибриди и т.н. звучат като евтини китайски пароструйки или прахосмукачки, а уовствието от шофирането на нещо класическо е съвсем различно от това да те "вози" бързо "умен" автомобил, пълен с китайска електроника.

« Последна редакция: Април 09, 2020, 08:25:27 от Nik1600GT »

Април 09, 2020, 16:38:37
Отговор #163

Неактивен DEYAN IYI

• Публикации: 614
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Аз имам един еротичен сън  O:-) - Вартбург с троен Вебер >:D По възможност във Вартбант.  ::)
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Април 30, 2020, 20:45:00
Отговор #164

Неактивен hydrometalique

• Публикации: 1815
    • http://www.dsclub-bg.com
Фабрична настройка на двойни карбове Solex ADDHE 40 на Citroen BX Sport

Май 01, 2020, 00:05:58
Отговор #165

Активен Caxo

• Публикации: 438
  • Москвич 408;408и;427;2140
Здравейте, някой има ли инфо относно Weber 32/36 DGAV 3G ? Монтира се на Сиера...този който взех е 83та година. Интересува ме устройството понеже има малко повече платна и системи от съветските "копия" .Освен това към него дойдога и клапанчета, маркучета и разни "датчици"   Не можах да намеря как се връзват всичките тия джунджурии  :))  Ако има нужда ще снимам...