Автор Тема: Weber, Solex, DelLorto, Stromberg - service manual, настройка, ремонт  (Прочетена 158930 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 23, 2015, 12:24:10
Отговор #40

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не знам за карбовете, но тромпетките изглеждат готино :) Ако ще поръчваш още нещо сподели каква им е цената, може и да се включа...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 23, 2015, 13:07:44
Отговор #41

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ами Митко, засега аз поне от САЩ тия месеци няма какво да си поръчвам, освен евентуално някой и друг по-едър чарк, за който обаче ще ми трябва за опаковка,  :)) примерно кола в контейнер, че транспорта да ми е по-народен.


Ето какво пише в сайта на може би най-сериозната фирма за карбове в Англия "под" снимката на един от сериозните модели на Вебер - Вебер 44 IDF. За червения надпис иде реч и не мисля, че е евтин рекламен трик. Тези са сериозна фирма с традиции и нямат нужда от евтин пиар.



А ето го и заместителя на същия Вебер 44 IDF -  казва се EMPI 44 HPMX и е произведен от едноименната американска фирма и ... бъди сигурен, че е китаец! Аз вече съм пазарил от тях китайски шарнири! Естествено не знаех, че са китайски, не знаех дори, че са на EMPI - пазарих ги от Англия под сакралното име "performance/long travel" и бяха най-скъпите от 3 модела. Е, дойде откоровен китаец - пишеше си на шарнирите - опакован от американец и изнесен за Англия  ;D. А сети се колко "лонг" изкараха "пърформанс" шарнирите. Интересно какви бяха другите 2 по-евтини модела  :D и колко те щяха да изкарат.....

E да, аз от САЩ съм си поръчвал разни резервни части и комнсумативи за американки коли, и поне от големите доставчици като Рокауто и Аутозоне си е ясно, че примерно 3/4 наличността им са от Китай, а останалата 1/4 е примерно залежала Ну Олд сток, от Тайван примерно.  ;D

Но щом и за такива високотехнологични неща като карбове правят реплики, тц, значи на абс. всякаква нова стока за коли, особено от по-големи  УС-вериги поръчана, не може да се има доверие.
Че то по тая логика, вероятно и неща на известната отн. буджетна, но добра ориг. амер. фирма за карбуратори и други пърформанс части- Еделброк, ще са съмнителни, ако не са директно от фирмата.
Сигурно и на нея китайците и правят ментета, пък после ги продават по САЩ.
Значи си прав, по добре стари карбуратори, та със сигурност да са оригинални.

Януари 15, 2016, 12:10:12
Отговор #42

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ето едни немски гидове за ремонти на карбуратори.





Октомври 19, 2016, 00:42:43
Отговор #43

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ето на немски още един добре и достъпно написан съветник за базови ремонти и настройки на Вебер карбове с хоризонтален поток.






Ноември 30, 2016, 14:50:55
Отговор #44

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ето още едни добри съвети на немски за реглаж на многокарбураторни системи.








Февруари 05, 2017, 22:07:38
Отговор #45

Неактивен abarth1000tcr

  • Публикации: 125
Здравейте колеги,
Трябва ми информацийа за човек или сервиз в София, които прави ремонт и настройка на Стромберг карбуратори за Jaguar.

Февруари 05, 2017, 23:00:17
Отговор #46

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Майсторите по ремонт и настройка на карбуратори, по разбираеми причини са възрастни хора, като някои от тях вече не са между нас, другите едва ли могат да работят. Имаше една фирма в София, Златен Меркурии мисля бе името и, там се занимаваха с доставка на части за карбуратори, та може и да знаят някой специалист.Търси и при моторджийте, там съм чувал има такива специалисти, вече дали ще могат да помогнат конкретно в твоя случай не мога да кажа. Успех :D

Февруари 06, 2017, 00:22:21
Отговор #47

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
0 8 8 7 5 2 5 5 1 3 - Миро Мирчев.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 06, 2017, 22:34:39
Отговор #48

Неактивен abarth1000tcr

  • Публикации: 125
Мерси колеги, ще пробвам по контактите дето писахте и ще ви кажа как ще свршат работа :)

Февруари 08, 2017, 18:31:52
Отговор #49

Неактивен abarth1000tcr

  • Публикации: 125
0 8 8 7 5 2 5 5 1 3 - Миро Мирчев.
Обадих се и се отказа Миро, не е могал да прави щом се 2 няма как да ги синхронизира ми каза