Автор Тема: Weber, Solex, DelLorto, Stromberg - service manual, настройка, ремонт  (Прочетена 158851 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 09, 2017, 09:32:21
Отговор #50

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
В третото мнение от темата, страница 1, добавих алманахът за ремонт и настройка на хоризонтални карбуратори WEBER DCOE, DCO/SP DelLorto DHLA :

HOW TO BUILD AND POWER TUNE WEBER & DELLORTO - Third Edition на Des Hammill.

Който иска да чете и да ревизира карбуратори, това е книгата!
Вътре са описани проблеми, решения и опасности, които да се избегнат при ремонт и поддръжка.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 14, 2017, 09:01:22
Отговор #51

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
В момента ревизирам едни карбуратори DelLorto 40 DHLA L.

Ще споделя за лагерите на оста на дроселите на DelLorto 40 DHLA и Weber 40 DCOE.

Лагерчетата (2 броя) са номер 607 2RS и евтините струват около левче за бройка, SKF са по 5 лева.

Аз ги купувах от Ташев Галвинг.

Избиват се лесно, но трябва изключително внимание към детайла, подходяща скоба за малки лагери и стриктно следване на стъпките от книгата, която съм качил в трети пост от темата.

Успех!

П.С. В повечето случаи промиване на старите с бензин и гресиране върши работа.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 15, 2017, 16:37:31
Отговор #52

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Още малко опит да споделя.

Моите Делортота бяха доста запекли, особено единия. Беше пълен с утайки и с въглеродни налепи по жигльорите.
В следствие на това, горивните и въздушните жигльори бяха спекли в емулсионните тръбички.
Дори и след ултразвукова вана с коресилин и отделно киснене в чистител за дроселови клапи, нямаха разглабяне.
дърпах, суках нищо не става.

Сложих ги в тенджера с вода от чешмата и ги сварих 2-3 минути.
Нарочно не ги хвърлих студени във вряла вода за да не ги деформирам.
Както се варяха ги изкарах горещи и ги разглобих без проблем.
После старателно почистване с чистител за дросели и сега вече се разглобяват когато трябва.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 15, 2017, 17:23:27
Отговор #53

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аз ползувам газ за горене. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 15, 2017, 20:10:21
Отговор #54

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Направо карбураторна манжда си сготвил, Адаш :)) Интересно ми е тия въглеродни налепи, за които спомена как изглеждат, ако си ги снимал преди "готварската част"... аз имам един комплект Вебери, които са с нещо белезникаво на вид като котлен камък, това ли имаше предвид?
« Последна редакция: Февруари 15, 2017, 20:36:03 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 15, 2017, 20:17:41
Отговор #55

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Направо карбураторна манжда си сготвил, Адаш :)) Интересно ми е тия въглеродни налепи, за които спомена как изглеждат, ако си ги преди "готварската част"... аз имам един комплект Вебери, които са с нещо белезникаво на вид като котлен камък, това ли имаше предвид?


     Да наистина, прилича ли на това което беше в моя карбуратор?



Февруари 15, 2017, 20:31:00
Отговор #56

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Подобна карбураторна манджа сготвих и аз - с карбуратор не пипан откакто е купен каран с  повече ръжда,отколкото бензин.Пръсках го,киснах го в какво ли не.Накрая взех газовия котлон ,стара тенджера и вътре налях подобието на бензин което открих в резервоара и налях газ за горене,АМВ,и общо взето всички разтворители които ми попаднаха пред очите.Изчаках да поври .Излезе като минат на пясъкоструй ,даже пластмасовата  цедка се  беше разтворила.

Февруари 16, 2017, 00:40:46
Отговор #57

Неактивен txl

  • Публикации: 95
Подобна карбураторна манджа сготвих и аз - с карбуратор не пипан откакто е купен каран с  повече ръжда,отколкото бензин.Пръсках го,киснах го в какво ли не.Накрая взех газовия котлон ,стара тенджера и вътре налях подобието на бензин което открих в резервоара и налях газ за горене,АМВ,и общо взето всички разтворители които ми попаднаха пред очите.Изчаках да поври .Излезе като минат на пясъкоструй ,даже пластмасовата  цедка се  беше разтворила.

Добре, че не си се взривил.

Бензинът по принцип е летлив, може би и някои от разтворителите. А да ги кипнеш, т.е. изпаряваш, при това с открит пламък.. не ми изглежда разумно. Резултатът звучи впечтляващо, и аз съм се чудил как да го постигна, но този метод не бих пробвал - здравето все пак ми е по-важно.

Февруари 16, 2017, 09:41:34
Отговор #58

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Налепите по жигльрите и емулсионните тръбички изглеждат все едно си ги лакирал и лакът е паднал на места.

Иначе, черните нагари падат лесно с чистителя за дросели.
Ще пусна снимки скоро.

Трябва да се внимава много с леснозапалимите течности и да не се действа на закрито.
Хем можем да се задушим, хем да се запалим!
Аз бях изкарал ултразвуковата вана с коресилина на терасата.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 16, 2017, 20:30:22
Отговор #59

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Цялата операция беше в "контролирана" среда.Навън с маркуч под ръка,зимата,попържайки за какво ми беше този туч.