Автор Тема: Weber, Solex, DelLorto, Stromberg - service manual, настройка, ремонт  (Прочетена 158855 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 21, 2017, 00:07:05
Отговор #70

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Нивото регулирано ли е?
На Вебер месинговият поплавъкът трябва да е на 7.5мм от гарнитурата на капака когато капакът е вертикален и на 15мм когато капакът е хоризонтален.

Другото, за което си мисля е неуплътняваща игла.


Качвам и една добра илюстрация на работата на хоризонтални карбуратори в различни режими.

« Последна редакция: Март 21, 2017, 09:49:21 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 21, 2017, 22:42:53
Отговор #71

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Става въпрос за Weber 40 DCOE . При подаване на газ от вибрациите започва да тече бензин от отдушника и под смукача . Защо се получава това ? Смених гарнитурите на капака и между клапите но продължават да текат нивото на поплавъците също ми е регулирано .
Тези елементи май са доста над нивото в поплавъковата камера... да не би да избива и да пръска гориво от не добре затегнати щуцери или изпускащи уплътнителни пръстени на щуцетите?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 22, 2017, 09:45:05
Отговор #72

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Мисля, че точно от там трябва да тече като е високо нивото (ДелЛорто са така).

Аз бих проверил иглата дали затваря. Продават се нови игли.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 26, 2017, 19:12:39
Отговор #73

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
Ами поплавъците са регулирани колкото пише . 8мм при затворена игла  и 15.5 отворено положение. Иглите ми изглеждат добре , но когато помпя бензин на ръка започват да текат от тромпетките и явно наистина иглите са за смяна ...

Март 27, 2017, 08:52:44
Отговор #74

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Да се изкажа и аз супер неподготвен.
Понеже направих и аз една профилактика на моите Solex-и ADDHE 49 с измиване и нови гарнитури, ползвах част от тази тема - http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,747.0.html
Та в темата е спомената ролята на един О-пръстен на тромпетките , откъдето смуче и е важен за смесообразуването. Предполагам този О-пръстен уплътнява отвътре навън. Става дума за този О-пръстен :



Провери си го да не е много спечен или направо компрометиран и да ти тече оттам. Пак казвам, много съм неподготвен, не приемайте мнението ми като меродавно  :D

Иначе в тая темичка що сте пренебрегнали Solex-a ?

Аз направих двудневна заигравка с моите с новия комплект и миене, без да гоня такъв външен перфекционизъм. Беше ми важно да видя дали ще запали ВХ-а сле дългогодишно мълчание, та затова наблегнах на вътрешната профилактика. Беше ми кът времето, затова отвън не търсих перфектност.
Ето малко фотоси :


Март 27, 2017, 09:13:19
Отговор #75

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Боре, уплътнението, на което акцентираш, го няма при ДелЛорто, а мисля и при Вебер.

Ей сега ще добавя и Солексите в заглавието.

Ти къде намери комплект уплътнения за Солекс? Има ли нови игли вътре?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 27, 2017, 09:38:01
Отговор #76

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ами от Златен Меркурий. Комплектът е 62 кинта .
Игли няма. Или поне аз не ги вързвам с такива. Не съм никак запознат с карбовете. В целия карбуратор не видях точка със затваряне на игла с отвор.

Март 27, 2017, 10:07:57
Отговор #77

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
"Иглите" са всъщност клапаните за спиране притока на гориво и са от две части. Игла и легло.
Иглата е свързана с поплавъка и при покачване на нивото в поплавковата камера, тя запушва отвора и спира притокът на бензин.
Когато нивото на бензина в камера спадне, поплавъкът пада съответно, издърпва иглата (в някои игли има и пружинки) и тя отново пропуска притока на бензин.
Така се осъществява регулирането на нивото на бензина.

Чрез отстоянието на поплавъка от капака, на който е монтирано леглото на иглата, се регулира и нивото, което да се поддържа в карбуратора.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 27, 2017, 10:15:45
Отговор #78

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Има двойка шестостени с пружинки отдолу, които завършват със сачми. Може и това да е. Горе са затапени с кръгли тапи с О-пръстенчета , които О-пръстени бяха в комплекта. Предполагам това са елементите, които регулират нивото на бензина в камерата.
Под поплавъците имаше само затворени болтчета , отново със сачми отдолу.

Март 27, 2017, 11:17:13
Отговор #79

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Тези шестостени с пружинки и сачма са вид еднопътен клапан по пътя на горивото от ускорителната помпа към двете дюзи.
По този начин сачмата не позволява изпразването на линията от гориво.

Ето една схема от карбуратор  Еделброк, на която ясно се вижда принципът на работа:




Иглата ти е в капака, от където влиза горивото.
Позиции 116 и 629 мисля.

« Последна редакция: Март 27, 2017, 11:23:51 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"