Автор Тема: Weber, Solex, DelLorto, Stromberg - service manual, настройка, ремонт  (Прочетена 158898 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 27, 2017, 11:35:45
Отговор #80

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Eййй, вярно бе, какъв съм ... загубеняк.
Има игли в комплекта.Даже си ги сложих с кеф  O:-)
Комплектовани са в пластмасови кутийки, екстра работа.

Март 27, 2017, 14:18:28
Отговор #81

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Солексът има ли О-пръстенчета на винтовете за регулиране смесите на празен ход?

Така, както си разглобил карбураторите, изкарай им емулсионните тръбички с жигльорите и ги изчисти хубаво с чистител за дросели/карбове.
Иначе, от ремонта ще ти останат само хубавите уплътнения и новите игли.

Отделно, на ДелЛорто/Вебер има едни месингови винтове (тапи), под които има 3-5-6 (в зависимост от серията карбове) отвора точно за прогресивната фаза, когато дроселите са частично отворени.
Ако на Солексите са достъпни, почисти ги задължително.
« Последна редакция: Март 27, 2017, 15:18:17 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 27, 2017, 17:04:39
Отговор #82

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Брейй, не знаех че и BX имал вариант с двойни хоризонтални карбове... мислех, че от групата ПСА единсвено Пежо 205 рали, Сутиен АХ спорт и Виза Трофи са удостоявани с тази привилегия. Бръмна ли го вече моторчето? Надявам се доста ще те радва, не съм усещал такъв ряз в която и да е инжекционна кола... както се вика, добре дошъл в клуба! :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 27, 2017, 17:23:51
Отговор #83

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Значи отвътре всичко бе почистено на макс с чистител за карбове и продухано - емулсионни тръбички, жигльори, тия тапи с шестостените с пружинките и леглата им - абе де що видях отваряне, миене , духане до оргазъм и затваряне  :winktongue: Предполагам жигльорите за празен ход са заедно с тези за основната газ - без гумички са. Пак казвам - не вдявам. Външните винтове за фината настройка не съм ги пипал грам, щото там нямам как да регулирам - нито куха свещ / не че някога съм работил с такова нещо, де /, нито стробоскопи ... абе чистих много вътре и вън, но не пипах настройките. Това ще стане при майстор , някой ден ...
Идеята беше да профилактирам преди да паля, щото не беше работила 5 годинки. За мое учудване карбовете бяха относително доста чисти, без да се има предвид котлените отлагания на дъната. Те са се получили вследствие и до голяма степен от стоенето.
И Митака Кранкенщайн - бръмнах го пущината  >:D
Чух му гласеца / даже твърде много , щото няма крайно гърне /. Но за това ще пусна тема някой ден, само да посъбера материал и да не спамя тука темата.
И още едно да - ВХ Sport е всъщност един от първите в групата ПСА с двойни карбове Солекс туристическа версия.

Март 27, 2017, 23:06:58
Отговор #84

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Боре, за да я подкараш колата ще ти трябва реглаж, но като му дойде времето.
Иначе, питах точно за винтовете (те са отново иглени клапани, но за регулиране) за регулиране, които не си пипал.
Вероятно имат О-пръстенчета вътре.

Скоро ще имам манометри за регулиране на карбуратори, както и дебитомер за синхронизиране на повече от един карбуратор. ;)
Отделно, и до газ анализатор и стробоскоп имам достъп.

Само опит трябва да натрупам малко :)
« Последна редакция: Март 27, 2017, 23:10:14 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 28, 2017, 07:02:26
Отговор #85

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Браво, ще пада заиграване усещам  >:D

Март 28, 2017, 07:29:53
Отговор #86

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Митко, аз с удоволствие ще ти предоставя поле за изява
we all have wings, but some of us don't know why

Март 28, 2017, 11:32:43
Отговор #87

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Външните винтове за фината настройка не съм ги пипал грам, щото там нямам как да регулирам - нито куха свещ / не че някога съм работил с такова нещо, де /, нито стробоскопи ... абе чистих много вътре и вън, но не пипах настройките. Това ще стане при майстор , някой ден ...
Не се прави с куха свещ, а със специален уред с живачни стълбове за всеки карб. Като стигнеш до там ще те пратя при майстор - има един близо до Пловдив, бай Гошо ама той работи "на ухо". За спец с уред ще трябва да разходиш БХ-а до Сф, тук едно момче от VW форума поне на мен ми свърши доста добра работа за смешни пари. Митака също като се оборудва с апаратура и ако има време разбира се, ще има да пие много бира от нас любителите на двойни карбове :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 28, 2017, 11:45:08
Отговор #88

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Тъкмо ги поръчах:



Стълбовете не е нужно да са живачни. Даже, едва ли ще намериш живачни. Та те термометрите спряха.

Подходящи манометри също вършат работа.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 28, 2017, 12:07:45
Отговор #89

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да, прав си просто живачни е станало нарицателно... точно с такъв уред с тръбички пълни с флуид регулираха и моите. А такъв манометър тип охлювче ще ти трябват 2 броя - по един за всеки карб. Другото, което ти е нужно са едни щуцерчета, свързващи тръбичките на уреда с карбовете - за всеки модел карбове резбите им са различни. Примерно момчето от ФВ форума имаше точно за Делорто, каквито ми трябваха, друг мой познат спец бат' Миро от Ретро клуба пък има за Солекси /казвам го информативно/. Най-добре в комплекта да ти пратят щуцери за всички марки, ако има такава опция де.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.