Автор Тема: Weber, Solex, DelLorto, Stromberg - service manual, настройка, ремонт  (Прочетена 158965 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 28, 2017, 13:42:18
Отговор #90

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Поръчал съм точно това от снимките.
Уредът идва с щуцери за Вебер и ДелЛорто.

Защо да ми трябват два дебитомера? Просто го местиш от единия карб на съседния. За една секунда няма да се промени работата на мотора.
Плюс това, препоръчват дебитомерът да не се държи повече от 10 секунди на съответен карбуратор.
С два ще е малко по-лесно, но не мисля, че е задължително.

Предполагам, че ако карбураторите са свързани в един общ колектор (даже не знам дали има такъв вариант с два карба), то тогава меренето само с един дебитомер би променило подналягането в колектора и повлияло работата на другия карбуратор, който е без уред на него.
При Алфа Ромео това е изключено защото всеки от четирите потока гориво-въздушна смес влиза в съответният цилиндър, без общ колектор.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 28, 2017, 14:42:25
Отговор #91

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Защо да ми трябват два дебитомера? Просто го местиш от единия карб на съседния. За една секунда няма да се промени работата на мотора.
Плюс това, препоръчват дебитомерът да не се държи повече от 10 секунди на съответен карбуратор.
С два ще е малко по-лесно, но не мисля, че е задължително.
Не мога да ти отговоря точно, защото не съм ползвал такъв уред лично, но съм го чувал от спецовете.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 28, 2017, 15:48:42
Отговор #92

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
"Живачните " стълбове от къде и за колко парички ги поръча ?

Март 28, 2017, 15:55:56
Отговор #93

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Поръчал съм точно това от снимките.
Уредът идва с щуцери за Вебер и ДелЛорто.

Защо да ми трябват два дебитомера? Просто го местиш от единия карб на съседния. За една секунда няма да се промени работата на мотора.
Плюс това, препоръчват дебитомерът да не се държи повече от 10 секунди на съответен карбуратор.
С два ще е малко по-лесно, но не мисля, че е задължително.

Предполагам, че ако карбураторите са свързани в един общ колектор (даже не знам дали има такъв вариант с два карба), то тогава меренето само с един дебитомер би променило подналягането в колектора и повлияло работата на другия карбуратор, който е без уред на него.
При Алфа Ромео това е изключено защото всеки от четирите потока гориво-въздушна смес влиза в съответният цилиндър, без общ колектор.
Митко , такова решение принципно няма .Системата се е утвърдила така през годините - ,,цилиндър - дросел - карб ''
Има ли комън рейл както ти загатваш , ще има и влиянието му върху системата.

Дебитомера е  хидравличен товар   на пътя на горивния поток.При замерването на количеството преминала ГВС с дебитомер дебита и напора в системата неминуемо падат . Тъй като на прима виста компенсация/фийдбек по ГВС не може да се осъществи. :)
 
Затова не се препоръчва за повече от 10 секунди.

п.п. Към по големия Митко - винаги е по добре с база за сравнение на две величини , било те еднакви или различни. Това е своево
рода метод за анализ. ;)
« Последна редакция: Март 28, 2017, 15:59:58 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 28, 2017, 15:57:25
Отговор #94

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
dellorto.co.uk  за обявената цена + ДДС.
Доставката на дебитомера и четирите манометъра е 10 паунда на територията на Англия.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 03, 2018, 15:03:00
Отговор #95

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Питанка за ремонт на гумено-метални фланци за карбове. Става дума за Solex ADDHE 40. Моите са напукани, имат известни цепнатини и се оказаха главните заподозрени за нерегламентирано смучене на въздух. Не ги снимах, но ще им направя някое фото.
Та въпросът ми е някой възстановявал ли е и по какъв начин /къде/ ? Да намеря нов аналог ще е трудно , а и най вероятно нереално скъпо.


Август 03, 2018, 15:39:32
Отговор #96

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ако става въпрос за "изолаторите" между карбураторите и смукателните колектори - ремонт по-скоро не. При Алфа Ромео тези изолатори са от нещо като текстолит с некви тънки гарнитури под и над изолаторите. По принцип може да се кара и без тези "изолатори" (т.е. само с гарнитура между смукателните колектори и карбураторите), но с "изолаторите" е по-добре, разбира се. В крайна сметка материлът не е задължетилно да е "гумено-метален" и както "изолаторите", така и гарнитурите могат да се направят без проблем у нас. На първо време можеш да потърсиш такива "изолатори" от Алфа Ромео с двойни карбове - може би ще станат и за тези Солекси. Там вероятно гарнитурите под и над изолаторите ще са спекли, но те се правят лесно. ПС. При мен също имаше проблем със зъсмукване на въздух вследствие спекли гарнитури точно там и си направих нови гарнитури като продължих да ползвам оригиналните алфови текстолитови "изолатори". 
« Последна редакция: Август 03, 2018, 15:43:25 от Nik1600GT »

Август 03, 2018, 15:43:01
Отговор #97

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Аз бих премахнал втвърдената гума и бих опитал да я сменя с парче от транспортна лента с подходяща дебелина. Този материал е много износо- и температуроустойчив. Още по-добре е, ако се намери бензиноустойчива гума... А целият фланец може евентуално да се подмени с такъв, изрязан от текстолит плюс 2 тънки гарнитурки. Както е на класическите, вертикални карбове. Важното е да не загряват много карбовете, както и да са плътни, разбира се.

Август 03, 2018, 16:04:19
Отговор #98

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Проблемът в изработката на тези фланци е, че гумата освен изолатор е и свързващ елемент между двете плочки. Практически връзката между едната метална плоча и другата е гумата. Двете метални плочи не се пристягат една към друга и това товари адски гуменият детайл. Той на практика "виси". Вътре в гумата има съединителна тръба и въпреки това явно засмуква през гумата.
Ако се изработи съединителен детайл от текстолит примерно, то той няма как да се закрепи към двата метални фланеца, понеже те ще останат независими. Практически в момента детайлът е метало-гумена отливка.

Август 03, 2018, 17:31:26
Отговор #99

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
В началото на 90-те имах едно Ауди с подобен проблемен "тампон" под карбуратора.....
Опитаха се всякакви методи и химикали налични в онези години, но качаствен ремонт на гумата така и не се получи и проблема се реши със смяна!
Сега предполагам, че ремонта ще е със същия успех.
Аз бих изчакал подходящата за мен резервна част и гарантирано и трайно да си реша проблема.

П.П.
И без това през деня се чудя какво да правя, та мога да хвърлям по едно око из търговете в нета....