Автор Тема: Weber, Solex, DelLorto, Stromberg - service manual, настройка, ремонт  (Прочетена 158962 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 10, 2019, 10:27:23
Отговор #130

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Преди да се настройва, уверете се, че всичката механика на карбуратора функционира, карбуратора е почистен и няма запушвания.
Странно, че и на газ прави проблеми... вероятно съвсем не е в ред системата и ме съмнява да е проблема само в настройка.

Свалете си ръководство за ремонт, или поне схема на разглобяване за карбуратора.
Карбураторите са произведени сложно, но като принцип на работа и настройка са прости.

Малко повече четене и ще си помогнете сам, сигурен съм!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 10, 2019, 11:43:05
Отговор #131

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Така като чета вероятно трябва само да се пипне винта за регулиране на оборотите на празен ход, който не знам къде се намира при този карбуратор... както спомена колегата fulcrum единственото общо и еднопосочно влияние от карба при каране на бензин и газ е отварянето на дроселната клапа/клапи. Всички други настройки на карба не влияят при работата на газ. В с. Марково до Пловдив има един възрастен майстор бай Гошо, който е спец на старите карбуратори.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 10, 2019, 21:31:46
Отговор #132

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Да кажа две думи и аз. Първото, което се прави при реглаж на карбуратора е...центровка на запалването на двигателя. Чак след това се пристъпва към "бъзикане" на карба. ;D

Май 11, 2019, 11:31:00
Отговор #133

Неактивен hellcreep

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Здравейте,
Като цяло съм спестил доста информация понеже бая време съм обикалял и съм се занимавал със колата. Като цяло мисля, че е за реглаж и проверка на карбуратора и аванса на делкото защото карбуратора си работи. Колата си върви на бензин и газ, набира и ускорява много добре, разхода е висок но това пак май е свързано с реглажа. Просто в празен ход мисля, че оборотите са ниски и затова гасне, главно на бензин. На газ гасне изключително рядко но пак са много ниски оборотите.

Главно проблема се появи понеже преди карбуратора беше с по-висок фланец който промених и направихме да е един вид само като плочка. Така карбуратора слезе доста по-ниско до колектора. Мисля, че след това се появиха тези проблеми с оборотите но от тогава все не съм имал възможност да я заведа да я погледнат.

Като цяло ме беше страх да го пипам аз понеже последния път така ми съсипаха един карбуратор като тотално го разбазикаха в опити да го оправят и настроят. Вярно, че беше с автоматичен смукач но от тогава си ме е страх да карам колата при хора дето не знаят какво правят.

Иначе има и друг проблем които скоро време не съм забелязвал но преди като карам и изключа от скорост и оставя колата да си върви сама или пак изключа и набия по-рязко спирачката да спра на светофар, колата гасне (това на бензин). Това от доста време не ми го е правила.

Иначе съм ходил до Златен меркурии и един Люси от VW форума преди години за помощ с този карбуратор но ако трябва да съм честен нищо не свършиха и само ми взеха парите. Даже и с настройването не се справиха добре още когато бях с високия фланец. Та, затова сега пак съм пред дилема. Не е като да е мега сложен материала но се притеснявам да не скапя повече нещата отколкото са сега :D

Извинявам се ако разводнявам темата и затова първоначално не споделих всичко. Иначе изнамерих от другите теми:
село Марково е Гошо "карбуратора", тел. 0888270672
Та, може и да видя да взема една винетка и да се чуя с този човек ако все още се занимава.
« Последна редакция: Май 11, 2019, 11:53:26 от hellcreep »

Май 11, 2019, 20:45:48
Отговор #134

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Цитат
Иначе съм ходил до Златен меркурии и един Люси от VW форума преди години за помощ с този карбуратор но ако трябва да съм честен нищо не свършиха и само ми взеха парите.
За Златния му там съм много съгласен ,е нагласи ми празния ход ,ама всъшност се оказа един отвор под карба ,дето съм забравил да го запуша! И при това ми загуби цял ден. За Рендето ,дето карбуратора му е като на моторна резачка. А можеше да му отнеме 30-40 минути ,ако не се занимавше пича с още 100 неща. Единственото хубаво е ,че той има стробоскоп ,жалко ,че не му върши работа. 2 дни след това отскочих до едно приятелче дето на слух направи центровката - чук!

Май 11, 2019, 20:53:15
Отговор #135

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
За Златния му там съм много съгласен ,е нагласи ми празния ход ,ама всъшност се оказа един отвор под карба ,дето съм забравил да го запуша! И при това ми загуби цял ден. За Рендето ,дето карбуратора му е като на моторна резачка. А можеше да му отнеме 30-40 минути ,ако не се занимавше пича с още 100 неща. Единственото хубаво е ,че той има стробоскоп ,жалко ,че не му върши работа. 2 дни след това отскочих до едно приятелче дето на слух направи центровката - чук!
Тогава си промени заглавието на темата от "искам си рендето" на "искам си чука"  :))
retrobs.com

Май 11, 2019, 21:37:26
Отговор #136

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Тогава си промени заглавието на темата от "искам си рендето" на "искам си чука"  :))
Рендето си мърка сега като котараче... Работи и не тече нищо вече ,щото в едно сервизче тука смениха масълцето и гарнитурките на картера и капака на клапаните. Направо глезена работа. Много съм доволен ,момчетата не пипат през пръсти. Другата седмица да смениме останалите лагари по главините и верно ще е чук. Няма да го рекламирам ,ако някой има интерес ще дам координати на сервиза на ЛС. А за изправяне на предния капак  ща ида до Бургас да му теглят един чук.  :P

Май 13, 2019, 13:09:59
Отговор #137

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Иначе има и друг проблем които скоро време не съм забелязвал но преди като карам и изключа от скорост и оставя колата да си върви сама или пак изключа и набия по-рязко спирачката да спра на светофар, колата гасне (това на бензин). Това от доста време не ми го е правила.
Колата има ли серво на спирачките? Щото този проблем с пада на оборотите при спиране обикновено май се получава от вакуума.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 13, 2019, 17:45:06
Отговор #138

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Колата има ли серво на спирачките? Щото този проблем с пада на оборотите при спиране обикновено май се получава от вакуума.
Или нивото на горивото мърда...

Август 26, 2019, 13:53:07
Отговор #139

Неактивен hellcreep

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Малко да повдигна темата. Май месец за съжаление не успях да закарам колата при Георги от с. Марково. Вече над 1 месец човека не е хич добре и явно е в болница. Дано се оправи и всичко е наред но за съжаление поне на този етап май няма да е получат нещата да закарам колата при него.

Случайно да се сещате за друг човек в района на София/Пловдив, който да може да ми помогне с настройките на газ/бензин? Последния път като пробвах аз да се оправям със стария карбуратор нещата не се получиха и затова се опитвам по-скоро да открия доверен човек, който даа свърши тази работа но и това не е лесно.

Иначе има серво и преди бяха напукани маркучите. Смених ги и сложих едно устройсттво да не връща въздух към сервото или не помня и аз какво точно беше вече но нямаше особена разлика след това честно казано. Но поне този проблем не е чак толкова силно изразен. Сега даже почти не е гаснала колата но наистина просто оборотите ми се струват ниски. Сложих един адаптер да пуска фаровете когато алтернатора вдигна над 13.5V или нещо такова и почти не се пускат ако не подам газ аз :D. А съм почти сигурен, че всичко си му е наред с него защото е рециклиран и т.н. най-тъпото е, че карбуратора не е нищо сложно Solex 32 Bis от рено 5 1.1 :(