Автор Тема: 1988 Chevrolet K30 Pickup Truck US Army  (Прочетена 13434 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 27, 2014, 09:05:43
Отговор #10

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Ремаркето не ама задния му капак много ми хареса , :oза жалост човека не продава само капака моя я побългарен и си търся оригиналния .

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Октомври 27, 2014, 09:18:23
Отговор #11

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Ей това ремарке е перфектно за такова Шеви. Много истинска машина. Пожелавам ти успешно стягане и много положителни емиции с пикапа.
Ще попитам един приятел за проблема ти. Той ги разбира тези машини но рядко влиза във форума
Поздрави

Октомври 27, 2014, 13:28:06
Отговор #12

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Честито ! Много е як ! Това ако гори 12/100 нафта ще е незаменимия пикап  :D Иначе и според мен е гума/джанта ,проблема.

Октомври 27, 2014, 16:21:42
Отговор #13

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Честито,Кирчо!
Разписа се и в този раздел!  O0
Дай малко повече снимки на машината без сняг.

Октомври 27, 2014, 17:55:22
Отговор #14

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Моя има много хляб да яде докато изглежда като този .Пикапа ще го използваме за реклама и атракция ,но за тази цел ще го пребоядисаме пак същия черен мат но ще наблегна на промяна на някой неща и вписване на нови . Готина е идеята с веригите. .В следствие ще снимам много, когато имам време, ще гледам в най-скоро време да се залвям с него . Голямо вълнение, голямо шоу да карам този огромен чист американец .Виждам сега ,защо колегите от американската секта им се прекланят на тези машини.

Сега зов за информация  и помощ.
Нуждая се от информация ,колко антифриз гълта системата?
Още не знам какъв разход дава ,собственика ми обещаваше ,че с леко каране карал с 10 12 нафта на 100, иска ми се да му вярвам но искам и вашето мнение.

Има проблем с мистериозен характер.
При ускорение без значение на коя предавка е включил в един момент на по висока скорост предната лява част почва да подскача неконтрулируемо и високо и докато не намаля  не спира?!?!?!? Шока беше пълен ,защото подскача все едно карам с квадратна гума.
Гумите са здрави, няма скъсан амортисор ,няма скъсани щанги ,карета ,кардани всичко е здраво (на пръв поглед) при бавана скорост не се случва !Нямам идея, какво е но докато се появява намога да го карам , моля за помощ Предварително благодаря.


Няма човек който да ме убеди ,че 6,2 дизел гори 10/100...Стара американка под 15/100 няма..6,2 е приятелю,не 1,6. >:D..Ще ти се наложи малко да почоплиш в Гугъл-има много информация,сигурен съм ,чес малко повече упоритост ще намериш и т.нар  SERVICE MANUAL-той ти е безценен ,ако искаш ПРАВИЛНО да се погрижиш за пикапа.Ако не намериш-купи си от и-бей-не са скъпи.....Все пак-освен гумите и джантите-провери шенкела,даже и лагера,,кардана(и двата,нали е 4х4????)(доста често срещан проблем-при смяна на кутия или други подобни-кардана се скъсява,и ако не е балансиран правилно-тресе при определена скорост..),тампони на мотор  и кутия виж.......Виждал съм всевъзможни бг преправянки,тъпотий...Така работят майсторите в България-тел,скоч и чук....Там някъде в някои   от тия "чаркове"  се крие отговора на тресенето...Дано минеш само с крива джанта,,ама ме съмнява..Успех

Октомври 28, 2014, 10:12:02
Отговор #15

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Със сигурност ще проверя горе изброените неща благодаря много за информацията .
А дали някой знае колко литра антисмръз събира системата цяла сутрин търся в нета и нищо .....

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Октомври 28, 2014, 12:13:30
Отговор #16

Неактивен FADAF

  • Публикации: 75
Със сигурност ще проверя горе изброените неща благодаря много за информацията .
А дали някой знае колко литра антисмръз събира системата цяла сутрин търся в нета и нищо .....
  Пробвай със 20-25 литра( мисля че е някъде към 23 но не съм сигурен) . Много си голям няма как друго яче!
п.п. Иначе със здраве да си го караш и много безаварийни километри!:) 

Октомври 28, 2014, 16:33:03
Отговор #17

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Мда на моят Транс ам охладителната система събира 22 литра и е 6,6.

Октомври 28, 2014, 23:36:43
Отговор #18

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

Честита придобивка, като гледам ти си взел единия от 2-та пикапа от Живко, собственика на сервиз Автоматик.
Не е лош трък, макар и Живко да го караше доста много по служебни дейности, реално много офроуд поне при него не е виждал.

Иначе, лека поправка, тия камиони като нови никога не са били предназначени за нашата армия.
Все пак през 80-те години, когато е бил произведен тоя трък, все още бяхме не в Нато, а във Варшавския договор.  ;)
Та било абсурдно дори да се помисли за нещо по различно за обслужване и превоз на леки товари на тогавашната ни войска, от наличната тогава гама на социалистическите камионетки като ГАЗ, ЗИЛ, и ако става въпрос за дизели- моделите на ИФА, и разбира се, тогава вече поостарелите Праги.

Иначе, една немалка партида такива Шеви и ГМС пикапи дълги бази, както и закрити джипки Блейзър къса база, дойдоха през 90-те години наистина в Армията ни, но под формата на подаръци от новите ни братя американците, или на база някакви бартерни сделки, та тоя пикап е един от тези возила.

Доколкото помня, някъде преди 10-12 години, Живко от сервиз Автоматик на разни търгове придоби поне 3 броя от тия пикапи дълга база, както и 2 броя къси закрити Блейзъри, които в течение на годините експлоатираше за лични, а и основно за служебни коли.
Та този пикап е един от тази славна група армейски возила, минали през сервиза.

Разбира се, как и колко е бил експлоатиран в нашата армия преди да отиде в сервиза, може само да се гадае.
Но така или иначе баш тия С/К пикапи са адски здрави неща, така че надали ще прави особени проблеми в бъдеще.
Хаха, извън де честата смяна  :)) на двата 12-волтови акумулатора, натоварвани по-регулярно да хранят могъщия 24 волтов дизелов стартер. 

Иначе за дискусията за разхода, споделям от собствен опит наблюденията за изумително ниския разход на тия дизели осмаци мотори на ГМ.
Преди някъде 20-22 години, имах удоволствието да карам понякога два еднакви броя такива подобни ГМС фул сайз пикапи, принадлежащи на един приятел, и снабдени с 6,2 литрови дизел мотори, с по 3 ръчни скорости,  и една есктра лоу /ниска/ позиционирана преди 1-та, скорости.
Тия пикапи тогава бяха доста нови, някъде 3-4 годишни, и моя приятел ги беше купил ползвани от тогавашния голям вносител на Изкуствени торове и пестициди у нас -фирмата Монсауто.
Който е или е бил в края на 80-те в Пловдив и региона, може да ги е мяркал- вишнево червени с големи букви- Монсауто, отстрани.

Та, тия пикапи на каране на дълъг път, доста трудно вдигаха 11/100 нафта.
А даже и на яко ръчкане на магистрали /имам предвид, каране по спидометъра в мили, дето беше изографисан само до 85 мили/ч, доста често до тази отметка от 85/, както и на всякакво дори на труден терен и баири извънградско, наистина трудно вдигаха 12-12,5/100.
В същия аспект, дори и при агресивно каране в градско и яко стартиране от светофари, и влачене в задръствания /доколкото тогава ги имаше вече по София де  :)) /, и двата пикапа въобще и не се доближаваха примерно до разход от 20/100 нафта.

Абе въобще, жестоки машини.  :)
 Е вярно че тогава, както писах, тия машини бяха отн. нови на възраст, а и двата не бяха направили дори и приблизително по 100000 мили пробег.
Но въпреки това, като икономичност на фона на големината на моторите им, и особено на фона на теглото на фулсайз бодитата им с дълги товарни легла, бяха страхотни машини.

Така че ГМ пикапи дизели, да, по всяко време, стига да са почти нови. :D
Е, този армейския черния, предвид големия му пробег и карането му от десетилетия, може да дава и доста по-голям разход от гореописаните де, което и би било нормално.
« Последна редакция: Октомври 28, 2014, 23:56:40 от USfan »

Октомври 29, 2014, 08:11:06
Отговор #19

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Въпреки безупречната работа на мотора и доброто му усещане и външен вид ,отново не ми се иска да вярвам ,че пикапа е на оригинални 75 000 мили но при тези дизели, бавно оборотни износването става на бавни темпове стига да е сервизиран редовно.
И като се заговорихме за сервизиране ,реших да нямам доверия на това ,колко километрови са маслата и да подменя всичко ,двигател скорости,мостове раздатки,каквото кара на масло да се смени.Отново поради липсата на каквато и да било информация относно тея машини ще трябва да питам за помощ, кое е най-доброто масло за тези мотори ,скорости и горе описаните места за смяна.
Също така някой дали знае къде е пропката на блока за източване налъплно антифриза.
Благодаря за помоща който гостува в гаража и пие бира най-добре.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.