Автор Тема: 1988 Chevrolet K30 Pickup Truck US Army  (Прочетена 13451 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 29, 2014, 08:22:49
Отговор #20

Неактивен FADAF

  • Публикации: 75
Въпреки безупречната работа на мотора и доброто му усещане и външен вид ,отново не ми се иска да вярвам ,че пикапа е на оригинални 75 000 мили но при тези дизели, бавно оборотни износването става на бавни темпове стига да е сервизиран редовно.
И като се заговорихме за сервизиране ,реших да нямам доверия на това ,колко километрови са маслата и да подменя всичко ,двигател скорости,мостове раздатки,каквото кара на масло да се смени.Отново поради липсата на каквато и да било информация относно тея машини ще трябва да питам за помощ, кое е най-доброто масло за тези мотори ,скорости и горе описаните места за смяна.
Също така някой дали знае къде е пропката на блока за източване налъплно антифриза.
Благодаря за помоща който гостува в гаража и пие бира най-добре.
http://www.amsoil.com/mygarage/vehiclelookuppage.aspx?url2=1988+CHEVROLET%20TRUCKS+K3500%204WD%20PICKUP+J&metric=True&celsius=True тук може да намериш подробна информация за капацитета на определени масла и течности както и вида необходим за модела! Според мен би било в помощ и на други колеги!

Октомври 29, 2014, 08:50:50
Отговор #21

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Колега едно огромно благодаря това е точно това ,което търсих даже си го изпринтих да ми е в гаража .Сега остава само да източа антифриза до дупка и да сменя термостатите ,защото колкото повече чета за тези двигатели разбирам че са предразположени на прегряване а аз нямам датчик температура на таблото и за съжеление ще трябва да го българисъм ...а през това време трябва да намеря нови термостати ,защото изглежда това им е опасна част .
Също така да попитам трудно ли се намират консумативи за тези двигатели на наши ширини примерно да отида в евро 07 и да им дам параметри дали ще ме гледат на криво?
« Последна редакция: Октомври 29, 2014, 09:01:23 от Kiril Terziev »

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Октомври 29, 2014, 09:08:31
Отговор #22

Неактивен FADAF

  • Публикации: 75
Колега едно огромно благодаря това е точно това ,което търсих даже си го изпринтих да ми е в гаража .Сега остава само да източа антифриза до дупка и да сменя термостатите ,защото колкото повече чета за тези двигатели разбирам че са предразположени на прегряване а аз нямам датчик температура на таблото и за съжеление ще трябва да го българисъм ...а през това време трябва да намеря нови термостати ,защото изглежда това им е опасна част .
Също така да попитам трудно ли се намират консумативи за тези двигатели на наши ширини примерно да отида в евро 07 и да им дам параметри дали ще ме гледат на криво?
Аз ти препоръчвам да пазаруваш от ebay тъй като там можеш да намериш почти всичко , тук в България сложна работа, а ако има нещо повечето хора си мислят че имат нещо много "ценно" и никъде не можеш да го откриеш и тва е съкровището на Алибаба (примерно). Казавам ти го от собствен опит и предпочитам да пазарувам от там отколкото да се моля на някой и...... по добре да не задълбавам че е болна тема!
Ей тва мисля че е доста хитро за теб http://www.ebay.com/itm/Mr-Gasket-2471B-Thermocap-Radiator-Cap-/371167664598?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Year%3A1988%7CMake%3AChevrolet%7CModel%3AK3500&hash=item566b5119d6&vxp=mtr иначе ей тук търси има доста неща http://www.ebay.com/motors/carsandtrucks/Chevrolet/K3500/1988 мисля 'е ще се ориентираш! Поздрави и успех!

Октомври 30, 2014, 18:23:48
Отговор #23

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Мaшината беше промита качествено и след като всички смегми изтекоха налях нов антифриз и смених термостатчето .Притегнах всички скоби и прегледах масите и кабелните обувки.Предстои смяна на масло в мотора,маслен филтър,въздушен филтър,горивен филтър.След това предстои сервизиране на автомата.След като го вкарам в правия път ще го обуя добре и ще отиде за боя. Ако остане ресурс ще го освежа от вътре много и може да направя малко engine dressing.Снимки утре.
На таблото нямам датчик температура а на доверие не искам да карам .За съжеление ще трябва да ударя един датчик за температура ,не искам да слагам руски от лада или уаз.Ако някой има ненужен поне с English надписи ,същия диаметър като ладовия имам си местенце за него на таблото.Открих термо датчика на двигателя но без часовника немога да тествам.
« Последна редакция: Октомври 30, 2014, 18:26:31 от Kiril Terziev »

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Октомври 30, 2014, 22:09:34
Отговор #24

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Щом говориш за дупка на таблото вероятно визираш уреда, а датчика трябва да е някъде по мотора, него поне имаш ли го? Иначе колегата 323bg - Снанимир от Пд продаваше такива уредчета 52 мм за температура чисто нови оригинални немски VDO само по 20-тина лв. Разграфени са до 120 градуса и за да показват вярно датчика трябва да е съгласуван с уреда. Мисля, че може да ползваш датчици от Голф 2 или Ауди 80/100 също бяха на VDO, само може да се наложи да си направиш преходна втулка за резбата.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 30, 2014, 22:20:15
Отговор #25

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Арматурното табло на GMC е същото стига датчикът на мотора да е със същата кубатура  .... би трябвало да пасне.
retrobs.com

Октомври 31, 2014, 23:28:49
Отговор #26

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Писал съм ти в темата да се свържеш със Станимир /323бг/. Ако ги е свършил същите уреди се продават в магазина на Ники Златков зад МГУ в София, имат и датчици за тях но цената там може да е малко по-висока.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 03, 2014, 21:06:41
Отговор #27

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Машинката получи ново масълце с ново филтърче .Издирват се въздушен и горивен филтър...Магазин в София, който има на склад или само с поръчка от чужденеция..

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Ноември 03, 2014, 22:06:43
Отговор #28

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
ами наи комерсиялната опция като магазин е SCORPION-13 които имат части на склад ....029291031
а втора опция е VEST AUTO които ако нямат в наличие ще доставят за най много 15-20 дни 0898546437

Ноември 05, 2014, 08:27:18
Отговор #29

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Най-накрая разрешихме мистерията по опасното скачане на целия пикап ,вчера го обухме с нови гумета, изправиха се джанти,баланси, качвам се и пак удрям някоя неравност със  скорост над 40 и целия пикап започва да скача неконтрулируемо на около 15 санта от цемята.След часове оглед клатене лежане мислене.......Видяхме нещо на задния мост .
Главния ресор в средата на "пачката" листове е скъсан и то не само от едната страна ..
Веднага след като съвсем случайно го видяхме това почнахме да подреждаме парчетата и заклатихме камиона странично не на горе на доло .Видяхме, как целия заден мост играе странично с някакви доста сериозни разстояния.Извода на цялата работа беше, че след като главния носещ ресор е счупен през средата това автоматино ще доведе до сериозна нестабилност на задния  мост в странични ,ляво-дясни огромни луфтове, които после преминават в подскоци във всички посоки. Като цяло при влизане в неравност при по висока скорост просто ще му даде началенс старт и то си влиза в един резонанс и не спира доакто не намалиш .Майстора каза че таквоа нещо за 20 години не е виождал и не ми вярваше на симптомите докато не го повозих....Камиона е оставен на сервиз за ресори за камиони и днеска след няколко часа ще отида да видя, как ще се прави.Идеята е да се смени или сгъне горния главен ресйор ,да се пренареди "пачката" и да се сменят тампоните и скобите, защото са в много овехтяло и ръждаво състояние ,като цяло си плачат за смяна днеска ако пак не забравя апарата ще наснимам,Поздрави!

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.